Skocz do zawartości

Podłoże do kostki Malawi 216L


ethorious

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.10.2019 o 21:25, AndrzejGłuszyca napisał:

O to Ci Krzysztof chodziło?

Biorąc pod uwagę artykuł który przeczytałem postanowiłem kupić 3 rodzaje zwirkow i spróbować jak to będzie wyglądać. Oczywiście pod wodą przez szybę i w świetle docelowym jakie będzie w akwarium będzie to wyglądało na bank nieco inaczej. Chciałem jednak poddać 3 próbki zmieszanych przeze mnie podłoży do waszej oceny... Według mnie najlepiej nadaje się miska nr 3 piasek ze żwirkiem 3-6mm oraz zwirkiem 1-2mm (oba ciemne). Miska nr 2 piasek z jasnym żwirkiem 1-2mm odpada całkowicie. Natomiast miska nr 1 ze wszystkimi zwirkami ( w tym również biały) oraz piaskiem odpada bo ten biały żwirek drobnej granulacji tak jakby gryzie się z tym ciemnym. Wygląda to trochę jakby na dnie leżały jakieś białe śmieci. Poza tym miska nr 3 przypomina trochę dno części jeziora chizumulu czyz nie? 

IMG_20191021_185906.jpg

Edytowane przez ethorious
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Jak dla mnie to pierwszy od góry i pierwszy z dołu.

Dokładnie mam takie same odczucie ze wskazaniem na miskę pierwszą od góry. To na prawdę wygląda nieźle👍 Kupiłeś to czy wygrzebałeś gdzieś?;)

Ok, doczytałem, że kupiłeś:P

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bartek_De napisał:

Dokładnie mam takie same odczucie ze wskazaniem na miskę pierwszą od góry. To na prawdę wygląda nieźle👍 Kupiłeś to czy wygrzebałeś gdzieś?;)

Ok, doczytałem, że kupiłeś:P

Tak kupiłem. Niestety nie mam czasu na bieganie po stawach rzekach polach itp. skończyłem mycie tego drobnego ciemnego żwirku czysty jak łza :) natomiast gruboziarnisty ciemny... Dramat... Ta sama firma tylko inna partia i większy worek a taka różnica w czystości... Coz... Jakby na to nie patrzec na 100% lepsze takie podloze niż extra white sand from allegro :D

Edytowane przez ethorious
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz za dużo drobnych kamieni w stosunku do piachu będzie lipa. A jak dasz za mało to kamienie są cięższe i opadną ma dno a piasek zostanie u góry. Miska numer 2 i tylko powiedzmy 10% kamyków i 90% piachu.  Tylko kamyki muszą być lekko większe. Jeżeli dasz piach ok. 1mm to kamyki 2-3mm bo większe opadną. Ja kiedyś do piachu dodałem większe kamienie i po pewnym czasie gdy zrobiłem roszady z aranżem to na dnie zostały kamyki a u góry piach. 

Edytowane przez Wielki_Elektronik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.