Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
9 minut temu, ethorious napisał:

Chodzi mi dokładnie o to czy odmiany tego gatunku które wymieniłem również się nadają? Czy mówimy tutaj tylko i wyłącznie o pseudotropheus neon spot w wypadku pseudotropheusow? 

Chodzi o wielkość ryb. Powinieneś celować w gatunki dorastające do ok. 10cm. U elongatusów jest różnie. Generalnie to nie są duże gatunki, ale musisz zwrócić uwagę na wielkość ryb. Druga sprawa to temperament. Dla przykładu demasoni, mimo że nieduży, nie nadaje się do Twojego akwarium. 

Opublikowano

To skoro powinienem szukać osobników dorastających do 10 cm wychodzi na to że pseudoyropheus elongatus mpanga również się nadaje?:) 10 sztuk 2 samce 8 samic? Tzn że jeden będzie w 100% wybarwiony drugi mniej. W skali agresji od 1 do 5 z tego co wyczytałem 2

Opublikowano (edytowane)
20 minut temu, Tomasz78 napisał:

Ja bym polecił do Twojej kostki po prostu popularny chindongo saulosi.

No tak, ale ciężko jest trafić na porządne jakościowo ryby. Najprawdopodobniej zakupi corale i będzie zonk. Jeśli zaczyna swoją przygodę z Malawi, to niech zacznie z porządnymi rybami. Ale jeśli już ten gstunek, to kupuj ryby w renomowanych hodowlach i unikaj dopisku coral. W ogóle kup ryby w dobrej hodowli. 

10 minut temu, ethorious napisał:

To skoro powinienem szukać osobników dorastających do 10 cm wychodzi na to że pseudoyropheus elongatus mpanga również się nadaje?:) 10 sztuk 2 samce 8 samic? Tzn że jeden będzie w 100% wybarwiony drugi mniej. W skali agresji od 1 do 5 z tego co wyczytałem 2

Zgadza się, tym się kieruj. Elongatusy nie zaliczają się do agresywnych gatunków. Już wiesz czego szukać, powodzenia.

10szt. młodzieży nie wyjdzie Ci tak, jak napisałeś, 2+8. Jak z 10-12szt. wyjdzie układ 2+4/5, to będzie super. Często przewagę stanowią samce. 

Edytowane przez pozner
Opublikowano (edytowane)
13 minut temu, ethorious napisał:

Tzn że jeden będzie w 100% wybarwiony drugi mniej. W skali agresji od 1 do 5 z tego co wyczytałem 2

Oba mają szansę ładnie się wybarwić. Inna sprawa to, to że przy tych rybach będziesz miał dwa bardzo ładne samce i 8 brzydkich, szarych samic. Szukaj czegoś z ładnymi samicami. Mowa o Elongatus Mphanga

Edytowane przez Bartek_De
Opublikowano
9 minut temu, AFOL napisał:

Moim zdaniem ta kostka jest za mała dla P. interruptus. Poza tym ciężko znaleźć ładne interruptusy w Polsce.

13 minut temu, Bartek_De napisał:

8 brzydkich, szarych samic. Szukaj czegoś z ładnymi samicami. Mowa o Elongatus Mphanga

Mphanga nie ma jeszcze takich brzydkich samic (szczególnie na filmiku Jarka Fish Magic😉), ale faktycznie elongatusy nie mają ładnych samic. Dobierając gatunek patrz też na samice. Ludzie często o tym zapominają. Przy wielogatunkowym akwarium to nie ma szczególnego znaczenia, ale u Ciebie to będzie miało znaczenie. 

Opinie i interruptusach są różne. Moim zdaniem mógłby spróbować. 

 

  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.