Skocz do zawartości

Tło z CR65 na dwie połowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w trakcie wykonywania tła z CR65. Moje akwa ma 150cm długości. Na środku ma poprzeczke wzmacniającą. Niestety nie wejdzie ono w jednym kawałku więc mam w dwóch 100 i 50. Pytanie jak je połączyć żeby nie było widać na środku łączenia? Może już sobie ktoś z czymś takim poradził? Bo jak włoże dwie połówki i tylko postawie obok siebie będzie widać pionową kreske/


P.S. Chętnie odstąpię trochę CR65 zostało mi około 15kg więc chętnie się pozbędę.


Z góry dziękuję za odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciąłeś je w równej linii na pół :?: błeeee :? źle zrobiłeś. Trzeba było przeciąć po linii kamieni. Ja tak zrobiłem. Też mam zbiornik 150cm z poprzeczką. Po włożeniu tła do akwa nic nie widać :wink:


Teraz, to proponuję po wsadzeniu tła i poprawnym jego ułożeniu, nałożenie cr na szparę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przeciąć jak pisali koledzy po lini skał. Zrób jakieś dwie większe skały przechodzące przez tło pod kątem, i w spoinie między nimi przetnij tło. Najlepiej zacząć robić całe tło w jednym kawałku, a potem, po uformowaniu skał, przed samym tynkowaniem przeciąć. Pamiętaj by w spoinę nie kłaść za grubo CRu bo Ci się wymiary rypną.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć robić całe tło w jednym kawałku, a potem, po uformowaniu skał, przed samym tynkowaniem przeciąć.

Dokładnie tak. Nie rób tła w kilku częściach. Będziesz miał później spore problemy z łączeniem.


Pamiętaj by w spoinę nie kłaść za grubo CRu bo Ci się wymiary rypną.

Powodzenia


Ja nałożyłem 1 warstwę i pasował na styk (przy przecięciu gotowego tła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje wszystkim za zangażowanie. niestety na moim tle nie ma jakiś duzych znaczących skał. Starałem się robić małe wcięcia nie równości itp. Poprostu tak chciałem. Więc przecięcie wzdłuż skał nie w chodzi w rachubę :(

Muszę pomyśleć nad jakimś innym sposobem tylko jakim?! :?


Jak uważacie - chodzi o efekt itp. Czy zostawić sam CR? Ponieważ mam problem z dostaniem Fausta. A kolor polanego świeżego CR mi się podoba. Nie wiem jak wyschnie. czy jak włożę do wody będzie miał jednolity kolor? Czy raczej odradzacie takie rozwiazanie?

Pozdrawiam,

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wsadzisz gołe to będzie wyglądało jak krawężnik betonowy w akwa, ale do miesiąca powinno się pokryć okrzemkami, potem się zazieleni i jest ok, jeśli chcesz łączyć te kawałki to po wklejeniu do akwarium nałóż CR na szparę i po sprawie, nic nie będzie widać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wsadzisz gołe to będzie wyglądało jak krawężnik betonowy w akwa, ale do miesiąca powinno się pokryć okrzemkami, potem się zazieleni i jest ok, jeśli chcesz łączyć te kawałki to po wklejeniu do akwarium nałóż CR na szparę i po sprawie, nic nie będzie widać :wink:


Tak właśnie będę musial zrobić :) Ewentualnie dziś zrobiłem tak. Położyłem obie połowy obok siebie. Nałożyłem gruba warste CR. Poczekam aż trochę zeschnie i je rozdziele. Odstawie i poczekam aż skamienieje. Może jak dołoże będzie wyglądać ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.