Jump to content

Tło z CR65 na dwie połowy


Recommended Posts

Witam,

Jestem w trakcie wykonywania tła z CR65. Moje akwa ma 150cm długości. Na środku ma poprzeczke wzmacniającą. Niestety nie wejdzie ono w jednym kawałku więc mam w dwóch 100 i 50. Pytanie jak je połączyć żeby nie było widać na środku łączenia? Może już sobie ktoś z czymś takim poradził? Bo jak włoże dwie połówki i tylko postawie obok siebie będzie widać pionową kreske/


P.S. Chętnie odstąpię trochę CR65 zostało mi około 15kg więc chętnie się pozbędę.


Z góry dziękuję za odzew :)

Link to comment
Share on other sites

Przeciąłeś je w równej linii na pół :?: błeeee :? źle zrobiłeś. Trzeba było przeciąć po linii kamieni. Ja tak zrobiłem. Też mam zbiornik 150cm z poprzeczką. Po włożeniu tła do akwa nic nie widać :wink:


Teraz, to proponuję po wsadzeniu tła i poprawnym jego ułożeniu, nałożenie cr na szparę.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej przeciąć jak pisali koledzy po lini skał. Zrób jakieś dwie większe skały przechodzące przez tło pod kątem, i w spoinie między nimi przetnij tło. Najlepiej zacząć robić całe tło w jednym kawałku, a potem, po uformowaniu skał, przed samym tynkowaniem przeciąć. Pamiętaj by w spoinę nie kłaść za grubo CRu bo Ci się wymiary rypną.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej zacząć robić całe tło w jednym kawałku, a potem, po uformowaniu skał, przed samym tynkowaniem przeciąć.

Dokładnie tak. Nie rób tła w kilku częściach. Będziesz miał później spore problemy z łączeniem.


Pamiętaj by w spoinę nie kłaść za grubo CRu bo Ci się wymiary rypną.

Powodzenia


Ja nałożyłem 1 warstwę i pasował na styk (przy przecięciu gotowego tła)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Dziękuje wszystkim za zangażowanie. niestety na moim tle nie ma jakiś duzych znaczących skał. Starałem się robić małe wcięcia nie równości itp. Poprostu tak chciałem. Więc przecięcie wzdłuż skał nie w chodzi w rachubę :(

Muszę pomyśleć nad jakimś innym sposobem tylko jakim?! :?


Jak uważacie - chodzi o efekt itp. Czy zostawić sam CR? Ponieważ mam problem z dostaniem Fausta. A kolor polanego świeżego CR mi się podoba. Nie wiem jak wyschnie. czy jak włożę do wody będzie miał jednolity kolor? Czy raczej odradzacie takie rozwiazanie?

Pozdrawiam,

KK

Link to comment
Share on other sites

jeśli wsadzisz gołe to będzie wyglądało jak krawężnik betonowy w akwa, ale do miesiąca powinno się pokryć okrzemkami, potem się zazieleni i jest ok, jeśli chcesz łączyć te kawałki to po wklejeniu do akwarium nałóż CR na szparę i po sprawie, nic nie będzie widać :wink:

Link to comment
Share on other sites

jeśli wsadzisz gołe to będzie wyglądało jak krawężnik betonowy w akwa, ale do miesiąca powinno się pokryć okrzemkami, potem się zazieleni i jest ok, jeśli chcesz łączyć te kawałki to po wklejeniu do akwarium nałóż CR na szparę i po sprawie, nic nie będzie widać :wink:


Tak właśnie będę musial zrobić :) Ewentualnie dziś zrobiłem tak. Położyłem obie połowy obok siebie. Nałożyłem gruba warste CR. Poczekam aż trochę zeschnie i je rozdziele. Odstawie i poczekam aż skamienieje. Może jak dołoże będzie wyglądać ok :)

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że jak po wyschnięciu CR-u złamiesz (rozdzielisz) tło to pęknięcie będzie widać, po ostatecznej warstwie wkleił bym je do akwa i jeszcze na łączenie kawałków bym nałożył CR- wtedy będzie ok :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Jednak zbyt dużo jest pięknych ryb, by wybór był prosty, dlatego myślę o opcjach, jak poniżej. 🤔 Wydaje mi się, że takie drapieżniki wagi średniej byłyby odpowiednie do akwarium o długości ca 220 cm.  Dimidiochromis strigatus / Exochochromis anagenys / Lichnochromis acuticeps Stigmatochromis tolae Lethrinops lethrinus / Trematocranus placodon / Cheilochromis euchilus Placidochromis milomo Nie ukrywam, że chciałbym obsadę nietuzinkową. Nie mam zamiaru silić się na sztuczną oryginalność i wymyślać jakieś cuda - ale nie powiem, zależałoby mi na szkle, w którym będzie pływać coś rzadziej spotykanego. Stąd szczególnie interesuje mnie np. Trematocranus placodon. Ładna, ciekawa i majestatyczna ryba. Raczej mniej popularna, w forumowym dziale Grafika wyszukań mało, w zasadzie prawie tylko autorstwa Kolegi @stan. Rośnie spora, do 25 cm, ale w necie różnie można wyczytać co do agresywności. Widzę, że jest dostępna w Tan-Mal. Może ktoś miał/ma i podzieli się obserwacjami.
  • Dzięki. Faktycznie, we wspomnianej książce proponowane do M. mchuse gatunki zarówno nie przekraczają go wielkością, jaki i nie są też określane jako agresywne. Słusznie, w związku z delikatnością M. mchuse zacznę w takim razie od 4 gatunków i zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie; doświadczenie z obserwacji też coś podpowie. Trzymam kciuki za nowy zbiornik, Patryka oczywiście też. 👍😉
  • U mnie w module jako wloty robią: szczelina wycięta "fabrycznie" na etapie budowy modułu (mniej więcej w połowie wysokości modułu, niewidoczna patrząc od przodu), nawiercony przeze mnie wlot w dolnej części modułu zakończony kratką wentylacyjną o średnicy 45 mm oraz dwa nacięcia w górnej części modułu, przez które przelewa się woda - działa jednocześnie jako skimmer. Na późniejszym etapie kratkę nieco zmodyfikowałem, wycinając z niej trochę plastiku, przez co zwiększyła się powierzchnia zasysu.
  • Możesz śmiało podłączyć do p415 https://allegro.pl/oferta/driver-p4115adj-led-200ma-700ma-pwm-lin-adj-7411714739 Prąd ustawisz na 700mA rezystorami jak fabrycznie nie jest i wydaje mi się że śmiało ten led będzie świecił. Nie będzie świecił pełną mocą ale moze wystarczy. Jedna uwaga, sygnał PWM do 5,5V a sterownik chyba potrzebuje większym napięciem być zasilony, stąd musisz sobie wyprowadzić te sygnały ze sterownika, ponieważ jak podłączysz PWM wprost to spalisz driver. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • Ja mam u siebie zasys poziomy przodem. Raczej mało jest widoczny, ale jak ktoś się uprze, to go zobaczy i będzie mu przeszkadzał. Wymiary zasysu sprawdzone pod moją pompę 3000l - 0.5x20cm. U mnie się to sprawdza. Piotr, jeżeli chcesz zrobić podobny zasys do mojego, to warto szczelinę wyciąć wyższą i od środka zamontować na wklejonych szynach ruchomą przesłonę. Bo dobrze dobrać wielkość zasysu, to podstawa przy tego rodzaju filtracji - no ale ja mam typową kasetę, zabudowaną w tle 
  • @pablomas dzięki. Tak sobie właśnie myślałem, że mocna filtracja biologiczne likwiduje błonę. Ja właśnie "tworzę" taką hybrydę. Narożną kasetę w kształcie hmf ale w sposobie działania modułu Czyli przód będzie cały z pvc. U góry nacięcie jako skimmer. Zastanawiam się tylko nad wlotem @jaras @marcin73m jak macie zrobione wloty do modułu? Myślałem nad wpuszczeniem poziomo nawierconej rury z zewnątrz zabezpieczonej czymś takim. Myślę, że spowodowało by to równiejszy przepływ wody przez gabkę Tylko czy ta rura jest potrzebna? Może wystarczy tylko ponawiercać dziurki jako wlot?  
  • Powinno działać daj tylko czas u mnie po ok 6tyg zniknął, brak biofilmu od dwóch lat. Zobacz mój wątek Hmf w filtrze Juwel.
  • Moja wpłata nie dotarła? @yaro sprawdź proszę
  • Myślę, że na dobry początek 4 gatunki to będzie dobry wybór. Obsada też dość oryginalna, także będzie na co patrzeć. Po jakims czasie sam oceniasz czy ilość ryb jest wystarczająca. Przy świeżym zbiorniku też nie ma co szarżować z ilością ryb wpuszczonych na początek, bo zalążki biologii łatwiej to zniosą. Oczywiście ustalanie ilość gatunków bez wspomnieniu, a liczebności osobników poszczególnych gatunkow jest mocno umowna bo można próbować z więcej niż jednym samcem i większą ilością samic, a można docelowo celować w jednego samca i np 2 samice. Ja zdecydowanie wolę jak moje ryby mają przestrzeń życiową i w zamian częściej mogę obserwować ich naturalne zachowania. Mocno przerybione zbiorniki to jakoś nie moja bajka (oczywiście w Twoim przypadku przy racjonalnej ilości ryb w obrębie gatunku nie ma mowy o przerybieniu). Tysiąc litrów to już kawał szkła i super możliwości, choć wiadomo litrów zawsze będzie za mało i to myślenie, że jakbym tu dorzucił 50cm, a tam 20 oooo wtedy to by dopiero było Sam jestem na etapie wybierania obsady (można powiedzieć, że ta się już nawet wyklarowała), z tą różnicą, że zbiornik o 400l większy, od Twojego, a w planach pierwsze podejście do drapieżników. Zobaczymy jak ta przygoda się potoczy. Tobie też życzę powodzenia
  • Jak to mówią "nie znam się, ale się wypowiem"  @TomekT jak wiesz sam jestem na podobnym etapie rozmyślań. Przeczytałem cały wątek Iquitosa o jego akwarium i doszedłem do wniosku, że Mylochromisa trzeba byłoby hodować z naprawdę spokojnymi gatunkami. Sam nad nim mocno się zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że jakikolwiek typowy, średniej wielkości drapieżnik to już będzie dla tego gatunku zbyt wielkie obciążenie. W. Sierakowski w książce również wspomina o wyjątkowej delikatności tego gatunku. Jeśli chodzi o dodawanie L. Caeruleus to odpuściłbym po prostu ze względu na to, że wg mnie szkoda pakować tak rozpowszechnionej ryby do obsady, która składa się z tak nieczęsto spotykanych okazów. Ja bym stawiał na zestaw: D. Strigatus, S. Tolae, L. Lethrinus oraz P. Milomo  P. Milomo wygląda super  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.