Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 1500l 250x80x75h


Ptoszek

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Tomasz78 napisał:

Trudny wybór będzie, chciałoby się wszystkie grupy (mbuna, non, mix, drapole) ale tak się nie da ;)

Myślę, że się da, a przynajmniej warto spróbować. Z mbuny nie została wymieniona np. Astatotilapia caliptera. Drapieżniki, które pasowałyby do takiego mixa z mbuną i non mbuną to np. Exochochromis anagenys, Dimidiochromis strigatus, Nimbochromisy; venustus, linii. 

Może to być np. taka obsada:

Labidochromis caeruleus 

Astatotilapia caliptera 

Pseudotropheus williamsi

Cyrtocara moorii (Placidochromisy; mdoka, Tanzania) 

Aulonocara jacobfreibergi

Nimbochromis linii

Dimidiochromis strigatus

ew. Exochochromis anagenys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pozner napisał:
5 godzin temu, Tomasz78 napisał:

Trudny wybór będzie, chciałoby się wszystkie grupy (mbuna, non, mix, drapole) ale tak się nie da ;)

Myślę, że się da, a przynajmniej warto spróbować

Oczywiście że się da. Ale miałem na myśli wszystkie grupy (mbuna - w tym roślinożerna - , non-mbuna, mix, drapieżniki) - każda z grup w osobnym akwarium.

Doprecyzowanie mojej myśli ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomasz78 napisał:
Godzinę temu, pozner napisał:

Z mbuny nie została wymieniona np. Astatotilapia caliptera.

To chyba non-mbuna.

Zdania są podzielone. Była klasyfikowana jako non mbuna, ale teraz jest zaliczana do mbuny. Wygląd ma wiktoriański. Szkoda, że tak mało popularny jest ten gatunek, mimo niewątpliwej urody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pozner napisał:

Zdania są podzielone. Była klasyfikowana jako non mbuna, ale teraz jest zaliczana do mbuny. Wygląd ma wiktoriański. Szkoda, że tak mało popularny jest ten gatunek, mimo niewątpliwej urody. 

Ryba jest ładna, tylko zastanawiam się, co to znaczy wygląd wiktorjański?

Pzdr. Rysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rysib napisał:

Ryba jest ładna, tylko zastanawiam się, co to znaczy wygląd wiktorjański?

To taka luźna uwaga. Kolorystyka i wygląd bliska jest rybom z j. Wiktorii

Nietypowa ryba, jak na schematy kolorystyczne Malawi. Może dlatego, że nie jest endemitem? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pozner napisał:

To taka luźna uwaga. Kolorystyka i wygląd bliska jest rybom z j. Wiktorii

Nietypowa ryba, jak na schematy kolorystyczne Malawi. Może dlatego, że nie jest endemitem? 

Coś w tym jest. Choć w pierwszej chwili pomyślałem o tzw. stylu z epoki wiktoriańskiej. 🙂
Pzdr. Rysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 11:14, Tomasz78 napisał:

Trudny wybór będzie, chciałoby się wszystkie grupy (mbuna, non, mix, drapole) ale tak się nie da ;), no chyba że masz kilka takich 1500l akwariów ;) .

Wybór jest bardzo trudny, zbyt wiele do wyboru. 

Niestety nie podsiadam kilku zbiorników hehe, rybki z filmików które podesłałeś są superowe, filmy Stana widziałem już kilkakrotnie :D, no i te poszarpane spodenki hehe

 

W dniu 30.09.2019 o 14:21, rysib napisał:

Może pytanie niepotrzebne, ale zapoznałeś się z tym wątkiem?:

Pewno, że się zapoznawałem. Nie które rybki fajne są. Wybór jest bardzo ciężki. 

W dniu 30.09.2019 o 16:21, pozner napisał:

Astatotilapia caliptera 

Świetna ryba, pięknie wybarwiona, myślę że to "pewniak".

Poniżej, opisałem sobie rybki, które mi polecacie, mam nadzieję że nie pomyliłem samic z samcami heeh, nie wiem czy można zamieszczać zdjęcia z innych stron, no chyba że podał bym adres i właściciela zdjęcia w celu upewnienia się czy dana rybka to faktycznie ona :D

 

Metriaclima fainzilberi – Samiec jasno niebieski w pasy pionowe, samica jasna „ciapata”

Metriaclima lombardoi mbenji - samiec żółty, samica niebieska, w ciemne pasy

Labeotropheus trewavasae 'Thumbi West' – Samiec niebieski z pomarańczową płetwą grzbietową, samica w ciapki ze śmiesznym dziobem

Labeotropheus fuelleborni chidunga mc – Samiec jasnofioletowy, samica jasna w ciemne ciapki

Petrotilapia sp. chitimba – Samiec (z pionowymi ciemnymi pasami?) jasno niebieski z żółtymi płetwami, samica popielata w ciemne pionowe pręgi

Melanochromis auratus – Samiec czarnobiały poziome pasy, samica żółtoczarne poziome pasy

Melanochromis loriae – Podobna do auratus, samica czarnobiałe pasy

Melanochromis chipokae - Samiec w pasy poziome czarno błękitne pasy , samica w czarno żółte pasy poziome

Pseudotropheus williamsi 'Chizumulu Island – Samiec żółty z niebieskimi wargami, płetwy wpadające w niebieski kolor, samica żółta w ciapki

Melanochromis lepidiadaptes 'Makanjila Point' - samiec niebieski, samica szara w poziome czarne pasy

Pseudotropheus crabro – Samiec czarny w żółte pionowe pasy, samica żółta w czarne pionowe pasy

Aulonocara jacobfreibergi  - Piękna :D

Labidochromis chisumulae – Samiec niebieski w ciemno pionowe pasy, samica jasna

Sciaenochromis fryeri - Samiec niebieski, samica szara

Copadichromis borleyi 'Ababi Island' - głowa i płetwy niebieskie, tułów czerwony/pomarańczowy

Cyrtocara moorii - „delfinek”

Placidochromis johnstoni 'Mbamba Bay' - Rybka popielata w padający niebieski odcień, rybka popielata w ciemne pionowe pręgi

Maylandia pyrsonotos 'Chimwalani Reef' – samiec niebieski w ciemne pionowe pasy z pomarańczową płetwą, samica ciemny popiel

Maylandia fainzilberi 'Maison Reef' - samiec błękitny w ciemno pionowe pasy

Protomelas sp. 'steveni taiwan' Ngkuyo Reef - Niebieskożółty , samica szara w pionowe pasy

Astatotilapia calliptera 'Thumbi East Island' - Samiec pięknie ubarwiony, samica szarawa

 

Mam nadzieję, że wiele błędów nie porobiłem, jeśli tak to poprawcie mnie ;)

Teraz biorę się za ryby, które mi się podobają. I wspólnymi siłami może coś wybierzemy :D

Edytowane przez Ptoszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metriaclima lombardoi odwrotnie, samiec żółty, samica niebieska, w ciemne pasy. 

Melanochromis loriae, samiec podobny bardziej do chipokae niż do auratusa.

Melanochromisa lepidiadaptes dałeś dwa razy, z różnym opisem ubarwienie.

 Pseudotropheus williamsi, samiec żółty z niebieskimi wargami. Tu chyba pomyliłeś z socolofi

Labidochromis chisumulae, też nie wiem, czemu przypomina Ci fire fish, gdyż ubarwiona jest podobnie do Metriaclimy fainzilberi maison reef czy Cynotilapii hary. 

 

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.