pozner Opublikowano 17 Września 2019 #1 Opublikowano 17 Września 2019 (edytowane) Szczerze, to nie widzę tu oświetlenia punktowego. Mam podobny plan, ale inaczej do tego podszedłem. Mam 30 diod power led 5W 6500K. Do tego 12 diod power led 3500K i na nie będą nałożone kolimatory 5 stopni. Oświetlenie będzie umieszczone ok. 0.5m nad akwarium. 60 stopni nie da żadnego efektu. Moje 5 stopni jest przy wyjściu, dalej się przecież rozszerza, więc liczę na efekt. Edytowane 17 Września 2019 przez AndrzejGłuszyca
Falcowski Opublikowano 17 Września 2019 #2 Opublikowano 17 Września 2019 (edytowane) 1 godzinę temu, pozner napisał: Szczerze, to nie widzę tu oświetlenia punktowego. Mam podobny plan, ale inaczej do tego podszedłem. Mam 30 diod power led 5W 6500K. Do tego 12 diod power led 3500K i na nie będą nałożone kolimatory 5 stopni. Oświetlenie będzie umieszczone ok. 0.5m nad akwarium. 60 stopni nie da żadnego efektu. Moje 5 stopni jest przy wyjściu, dalej się przecież rozszerza, więc liczę na efekt. Będziesz miał przesadnie jasno, w postaci niemal prostopadłych snopów światła. Słabo to widzę, ale wrzuć foty jak będzie. Ja mam 6 ledów po 3W aktyniki i kolimatory 15 stopni i są ostre snopy światła - wręcz za ostre. Jakbym robił lampę i chciał koncentrację, to bym dał 2 punkty 10W po 60 stopni, temperatura 8-10k. Edytowane 17 Września 2019 przez AndrzejGłuszyca
pozner Opublikowano 17 Września 2019 Autor #3 Opublikowano 17 Września 2019 Dla diod 6500K mam zasilacz z możliwością regulacji natężenia. Tu będę miał regulację. Diody 3500 nie będą miały regulacji, będą świecić na Maxa. ale będą miały kolimatory 5 stopni. Jak to wyjdzie, zobaczymy. W kotniku 50l. miałem oświetlenie 10W. Wychodzi 0.2W na litr. Dlatego tak to wygląda.
Falcowski Opublikowano 18 Września 2019 #4 Opublikowano 18 Września 2019 (edytowane) Prośba o odwrócenie w lewo zdjecia. Tu punktowe 15 stopni, 7 cm nad taflą. 3W każde. Edytowane 18 Września 2019 przez AndrzejGłuszyca
Andrzej Głuszyca Opublikowano 18 Września 2019 #5 Opublikowano 18 Września 2019 2 godziny temu, Falcowski napisał: Prośba o odwrócenie w lewo zdjecia. Mówisz i masz.
pozner Opublikowano 18 Września 2019 Autor #6 Opublikowano 18 Września 2019 No i o to chodzi. 12-13 diod 3500K z soczewkami 5 stopni powinno zrobić efekt. Mam taką nadzieję. Na pewno "pochwalę" się efektem.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się