Skocz do zawartości

Bloat czy coś innego?


Lukasz22

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisał @poznerryby dobrze wyglądają, na pewno lepiej niż we wrześniu. Nie widzę jako takiego bloatu. Według mnie masz po prostu bakteryjną infekcję układu pokarmowego. Użyłbym leku Bactoforte S

A co do bloatu od kiedy pamiętam zawsze leczyło się "leczeniem skojarzonym". Czyli podawanie dwóch leków na raz. Leczenie tylko jednym składnikiem czyli metro jego skuteczność jest niska.

Moja sugestia po co ładować tyle tabletek do wody a nie łatwiej spuścić około 200 - 300 l wody ( osobiście tak robiłem) , liczba podawanych tabletek spada diametralnie.

Edytowane przez Slawek-meszek
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Slawek-meszek napisał:

Tak jak napisał @poznerryby dobrze wyglądają, na pewno lepiej niż we wrześniu. Nie widzę jako takiego bloatu. Według mnie masz po prostu bakteryjną infekcję układu pokarmowego. Użyłbym leku Bactoforte S

A co bloatu od kiedy pamiętam zawsze leczyło się "leczeniem skojarzonym". Czyli podawanie dwóch leków na raz. Leczenie tylko jednym składnikiem czyli metro jego skuteczność jest niska.

Moja sugestia po co ładować tyle tabletek do wody a nie łatwiej spuścić około 200 - 300 l wody ( osobiście tak robiłem) , liczba podawanych tabletek spada diametralnie.

Z tym Baktoforte S są dwie szkoły, jedni twierdzą że niszczy biologię, inni że nie. Osobiście nigdy tego leku nie stosowałem więc się nie wypowiem, ale za to wielokrotnie leczyłem samym metro, nie tylko swoje ryby ale też kilku innych osób z pozytywnym skutkiem.

Co do ilości wody w zbiorniku to jest to jak bardziej dobre posunięcie o ile ktoś ma możliwość obniżyć poziom wody w zbiorniku pozostawiając przy tym działającą filtrację.

Edytowane przez SlavekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SlavekG napisał:

Co do ilości wody w zbiorniku to jest to jak bardziej dobre posunięcie o ile ktoś ma możliwość obniżyć poziom wody w zbiorniku pozostawiając przy tym działającą filtrację.

To tylko oszczędność na tabletkach. Zakładając  teoretycznie , że niszczą biologię to bez względu czy będzie obniżony poziom wody czy nie to i tak zniszczą biologię która jest nie tylko w samej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leczylem jak wyżej protosolem i protocabsem i to dwa razy były takie operacje 12 dniowe bo po pierwszym leczeniu też kilka zdechło . Od leczenia minęło prawie 2 miesiące i był spokój. Problem wrócił z tydzień temu .

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SlavekG napisał:

Co do ilości wody w zbiorniku to jest to jak bardziej dobre posunięcie o ile ktoś ma możliwość obniżyć poziom wody w zbiorniku pozostawiając przy tym działającą filtrację.

Zasys na ogól jest na dole

1 minutę temu, SlavekG napisał:

Z tym Baktoforte S są dwie szkoły, jedni twierdzą że niszczy biologię,

Na tm forum wielokrotnie zostało dowiedzione że Bactoforte S nic nie robi z biologią. Nawet ostatnio kolego @iquitos68to zauważył

10 minut temu, SlavekG napisał:

Jest jeszcze jedno wyjście, ale to dopiero jak się okaże że nadal problem występuje. Mam na myśli leczenie całego zbiornika metronidazolem.  Wiem że profilaktycznie nie należy leczyć, ale myślę że w tym przypadku będzie to uzasadnione.

w takim przypadku powinno leczyć się cały zbiornik. Nie ma taryfy ulgowej. Jeżeli to bloat to wyjdzie wcześniej czy później a jeżeli to zatrucie bakteryjne to niestety ma go cały zbiornik w większym lub mniejszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Slawek-meszek napisał:

Zasys na ogól jest na dole

Ja na przykład w filtracji w modułach zasys w module będę miał na dole ale pompa siedzi na górze i już kicha z obniżaniem poziomu. Ale nie o tym w temacie.

3 minuty temu, Slawek-meszek napisał:

Na tm forum wielokrotnie zostało dowiedzione że Bactoforte S nic nie robi z biologią. Nawet ostatnio kolego @iquitos68to zauważył

Dlatego się nie wypowiadam. Różne opinie słyszałem.

3 minuty temu, Slawek-meszek napisał:

w takim przypadku powinno leczyć się cały zbiornik. Nie ma taryfy ulgowej. Jeżeli to bloat to wyjdzie wcześniej czy później a jeżeli to zatrucie bakteryjne to niestety ma go cały zbiornik w większym lub mniejszym stopniu.

Dlatego też napisałem że pozostaje leczenie całego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Slawek-meszek napisał:

Nie niszczą, nie tylko teoretycznie ale nawet praktycznie Andrzeju.

Ja wiem..ale nie chciałem prowokować dyskusji czy niszczą czy nie . Chodziło mi tylko o to ,że bez względu na ilość  wody w akwa swoją robotę zrobią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, że koledze tylko mbuna choruje. To może wskazywać na skutki niewłaściwej diety, jaką stosował. Nawet na wrześniowym filmiku non mbuna wygląda dobrze. Otopharynxy trochę z grube, ale nie do przesady. Ja bym poczekał i obserwował. W razie czego leczenie całości. 

Czytałem, że metro, więc i Protocaps nie wpływają na bakterie tlenowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.