Skocz do zawartości

Bloat czy coś innego?


Lukasz22

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Lukasz22 napisał:

Pytanie było tylko o ilość , bo podobno są przekarmione

Lukasz.....szerzej  właśnie można podyskutować we wskazanym temacie. Tutaj dyskutujemy o leczeniu a nie o profilaktyce. Dostałeś info , że ryby mogą być przekarmiona i OK. Ale jak je karmić itp. to dyskutuj w tamtym temacie bo Twoje pytanie i zdjęcia będą  super uzupełnieniem tematu o karmieniu i wniosą  tam wartość dodaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kontynuować leczenie według receptury Pana Darka jak już miałem protosol . Został tydzień leczenia i później planuje dać wegiel do oczyszczenia i bakterie bo przy leczeniu to wiadomo z biologii mało co zostało. Pytanie jakie bakterie byście polecali , zwykle prodibio czy może azoo bioguard dobre opinie o tym słyszałem. Po tym wszystkim planuje kupić purigen bo klarownosc o której pisałem w innym temacie się nie poprawila:(

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie , pisze ponieważ znowu padło mi kilka ryb :( już nie wiem co jest grane i co robić :( Karmie cały czas tak samo moczac pokarm z 30 minut i raz w tygodniu głodówka. Tak wyglądają dwie ryby które wylowilem , pierwszy raz takie coś widzę , to chyba nie wygląda na bloat :(
Poniżej wysyłam filmik ryby która wylowilem i po jakimś czasie zdechła. Wysyłam także filmik jak wygląda stan ryb aktualnie.


2aa03f09f5fa560935b8d4b2492a4f5c.jpgccf56f5d2e75fd157ed8b78d554b422d.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Lukasz22 napisał:

Karmie cały czas tak samo moczac pokarm z 30 minut

Nie wiem czy to jest przyczyną ale jest to bezsensowne. W ten sposób wypłukujesz jakieś składniki i czynisz pokarm mniej  wartościowy. Jeżeli podajesz Hikari który trzeba namaczać ( i też nie każdy) to max 3-4 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hikari nie używam w ogólne :( Pan Darek mówił że jak granulki nie mocze to mogą dostać bloat bo pokarm wtedy rośnie im w brzuchu . Szczerze mówiąc jak miałem wcześniej 420 to nic nie moczylem i mialem zdrowe ryby , a karmilem platkami jak i granulkami ale drobnymi dla małych ryb. To teraz nie wiem czy karmić normalnie bez moczenia czy moczyć dalej ...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę zwróciło to, że problemy występują tylko u mbuny. @SlavekGpisał, żebyś odstawił mrożonki. Piszesz, że karmisz tak samo, więc powtórzę za Sławkiem, odstaw mrożonki. Szczególnie tym krylem mogłeś zaszkodzić. Karmiłem non mbunę wyłącznie suchym pokarmem i chowała się bardzo dobrze.

Zdecydowałeś się na mix, a w takiej sytuacji na względzie powinieneś mieć przede wszystkim mbunę. Zbyt dużo produktów mięsnych podajesz, czy to suchego pokarmu czy mrożonek.

Możesz namaczać pokarm, ale nie pół godziny. Kilka minut wystarczy. Sam to zawsze robię z granulatem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę zwróciło to, że problemy występują tylko u mbuny. [mention=7804]SlavekG[/mention]pisał, żebyś odstawił mrożonki. Piszesz, że karmisz tak samo, więc powtórzę za Sławkiem, odstaw mrożonki. Szczególnie tym krylem mogłeś zaszkodzić. Karmiłem non mbunę wyłącznie suchym pokarmem i chowała się bardzo dobrze.
Zdecydowałeś się na mix, a w takiej sytuacji na względzie powinieneś mieć przede wszystkim mbunę. Zbyt dużo produktów mięsnych podajesz, czy to suchego pokarmu czy mrożonek.
Możesz namaczać pokarm, ale nie pół godziny. Kilka minut wystarczy. Sam to zawsze robię z granulatem. 
Mrozonkami nie karmię od prawie 3 miesięcy od momentu jak zaczęły się pierwsze problemy także na pewno nie jest to wina mrożonek. Czyli co w takim razie proponujecie ? Jutro wyśle krótki filmik ile biorę pokarmu do karmienia .

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lukasz22 napisał:

Szczerze mówiąc jak miałem wcześniej 420 to nic nie moczylem i mialem zdrowe ryby

To nie namaczaj .  Jeżeli masz dalej te pokarmy z posta nr 4 to nie ma sensu. Jeżeli Darek polecał Ci namaczanie to upewnij się o których pokarmach mówił. Namaczałem kiedyś Hikari..ale max 3-4 minuty.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lukasz22 napisał:

Czyli co w takim razie proponujecie ?

Na razie nic nie rób. To może być jeszcze pokłosie poprzednich problemów. Pojedyncze ryby mogą mieć już takie zmiany wewnętrzne, że mogą co jakiś czas padać. Nie wiadomo jakie spustoszenie w ich organizmach spowodowała choroba, a właściwie nieodpowiednia dieta. Ryby na filmie wyglądają dobrze, więc trudno stwierdzić, żeby coś niepokojącego się działo. Obserwuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.