Skocz do zawartości

Zachowanie rybek


ukasz90-90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 180 l akwarium w którym mam na razie 5 yellowków oraz 1 samca P. acei.

Problem polega na tym , że rybki cały dzień siedzą pochowane między skałkami i wypływają tylko w czasie karmienia.

Nie wiem czym to jest spowodowane.

Proszę o radę z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz: Acei jest na to akwa za duży, minimum 150cm akwa dla tej ryby :!:

Twoje ryby mogą się tak zachować z wielu powodów:

-za jasne światło

- za jasna dekoracja (co może się łączyć w/w)

-złe parametry wody (często za wysokie No3)

-czasem ryby same się nawzajem stresują, bo któraś zrobi gwałtowny e\ruch i reszta ucieka (czasem taka sytuacja jest u mnie)

-ryby mogły się czegoś przestraszyć i teraz przez pewien czas będą się płoszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akwa ma 120cm. Było robione na zamówienie więc nie jest to do końca standardowy wymiar.

Co do oświetlenia to mam zaledwie jedną świetlówkę 30W więc myślę że to też nie jest zbyt wiele.

Co do NO3 to przy tak małej obsadzie i regularnej podmianie wody też nie powinno być problemu ale to jeszcze sprawdzę.

Czytałem również że wprowadzenie innych odważniejszych gatunków może sprawić że ryby zaczną sobie swobodnie pływać np. Pyszczak rdzawy. Co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sama świetlówka faktycznie nie jest jakoś strasznie przesadzona. Co masz, jako podłoże?

Podmiana mimo wszystko może zaszkodzić, mierzyłeś parametry wody kranowej?to tam właśnie może być zbyt duże No3.

Rdzawe w sumie by się nadały. Trochę dieta odbiega od caeruleusa, ale często akwaryści te gatunki łączą. Może lepiej coś mięsożernego? Np Chisumulae? Do 120 cm mogłyby być.


I pamiętaj, Acei się nie nadaje na 120cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kranowej nie mierzyłem. A odnośnie testów może znasz coś godnego polecenia w przystępnej cenie bo aktualne mi się kończą??? A jeśli chodzi o dobranie reszty obsady to właśnie mam do wyboru rdzawego ewentualnie socolofi z łagodniejszych. W mojej okolicy ciężko z pyszczakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wystrój akwarium?? Dużo kryjówek?? Jak tak to nie masz co się dziwić to naturalne zachowanie tych ryb i ich sposobu myślenia nie zmienisz;) ale zawsze możesz zmienić wystrój akwa...też miałem taki problem i...wywaliłem kilka kamieni i jest lux...ryby pływają po całym akwarium a jak się koło nich przechodzi to podpływają blisko szyby żeby je karmić;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie kolegow; dodalbym, co zaobserwowalem u siebie, plochliwosc moze wynikac z jednogatunkowej obsady, a w sumie taka masz...

jakie wymiary ma to akwa ? 120cm i 180l ??? musi byc bardzo waskie albo bardzo niskie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niestety bardzo wąskie ma jedynie 30cm szerokości a 50 wysokości. A co do obsady czy nada się P. socolofi bo rdzawy wiem napewno że tak. I czy mogłbym razem hodować te trzy gatunki czy może to już być za dużo??? Myślę w sumie o stadku ok 15 rybek tych trzech gatunków. Jeżeli dwóch będzie to automatycznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.