Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Podepnę się pod temat. W przyszłości planuję Malawi 450L, ale póki co to kwestia dwóch lat. Mam domu akwarium 200L, w którym kiedyś był holender. Chciałbym spróbować z mniejszymi/łagodniejszymi gatunkami Mbuma bez ładowania się zbyt duże koszty. I teraz pytanie podstawowe. Czy filtr kubełkowy który posiadam Eheim 2224 o przepływie 700L/h wystarczy do ogarnięcia biologii, czy to będzie za mało? Oczywiście mogę dokupić prefiltr do mechaniki oraz cylkulator. 

Opublikowano

Do biologi wystarczy w zupełności ALE pod warunkiem odpowiedniej ilościowo obsady.

Warto by było założyć do niego prefiltr.

Dodatkowo koniecznie będziesz musiał mieć filtr stricte mechaniczny np. głowice z gąbką która

będzie jednocześnie odpowiadała za cyrkulację w akwarium.
 

Opublikowano
1 godzinę temu, Bojar napisał:

Dodatkowo koniecznie będziesz musiał mieć filtr stricte mechaniczny np. głowice z gąbką która

będzie jednocześnie odpowiadała za cyrkulację w akwarium.
 

Czy taki AQUAEL TURBO 1000 wystarczy o przepływie 1000L/h?

Opublikowano

Moim zdaniem powinien choć pomyslalbym nad 1500.  2000 robił robotę  w standardowej 375. Możesz też pomyśleć nad kaseciakiem tylko że niestety zajmie on trochę miejsca. Poczytaj.  Jest o tym dużo na forum.

Opublikowano (edytowane)
11 minut temu, Bojar napisał:

Moim zdaniem powinien choć pomyslalbym nad 1500.  2000 robił robotę  w standardowej 375. Możesz też pomyśleć nad kaseciakiem tylko że niestety zajmie on trochę miejsca. Poczytaj.  Jest o tym dużo na forum.

Dzięki za poradę, wezmę 1500. 50% większa wydajność a tylko 20 zł droższy :) Do tego kupię prefiltr który podepnę pod eheima i mam nadzieję, że będzie to działać jak należy :)

Edytowane przez darianus
Opublikowano (edytowane)

Powinno. 1500 chyba ma regulowany przepływ tak jak 2000. Najwyżej przykręcisz.

Z zakupami poczekaj. Może jeszcze ktoś doradzi coś sensowniejszego przy tym litrażu.

Edytowane przez Bojar
Opublikowano (edytowane)

U mnie w 192l (120x40x40) z lewej strony jest tani falownik Sunsun JVP-130 (4000l/h), po prawej filtr kasetowy o pojemności ok 8l, który napędzany jest filtrem Atman AT-306 o przepływie przeszło 2000l/h. Ten zestaw przy 13 rybkach robi robotę. 

Tego skimmera ze zdjęcia już nie ma.

20190514_202533.thumb.jpg.1e222d7014d8d873f763fed372b3600c.jpg

A tu filtr kasetowy

20190424_170320.thumb.jpg.30d1f82a2da90cae506f540200091039.jpg

20190424_170312.thumb.jpg.d1596abfcc325509e8c6ee40f5057535.jpg

Edytowane przez prezesik25
  • Lubię to 1
Opublikowano

Kaseciak to fajne i tanie rozwiązanie, ale w przypadku, gdy już mam filtr kubełkowy, chcę go wykorzystać. Póki co mam wizję biologii na porządnych wkładach Seachema w Eheim 2224, do tego prefiltr który załatwi mechanikę i cyrkulator. Filtra wewnętrznego na razie nie kupuję, póki ryby będą małe nie będzie takiej potrzeby, a jak podrosną to się zobaczy :)

  • darianus zmienił(a) tytuł na Osprzęt do moich 200 litrów.
Opublikowano

Mam jeszcze pytanie odnośnie falownika/cyrkulatora. Czy taki SUN SUN JVP 131 3000-6000L się nada? Macie jakieś opinie na temat tego chińczyka?

Opublikowano
Mam jeszcze pytanie odnośnie falownika/cyrkulatora. Czy taki SUN SUN JVP 131 3000-6000L się nada? Macie jakieś opinie na temat tego chińczyka?
Falowniki JVP generalnie są głośne. Mogę śmiało polecić falowniki Sobo, są tanie i do tego bezgłośne

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.