Skocz do zawartości

Pokarmy dla pyszczaków 1000l


Lukasz22

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedl czas na skomponowanie pokarmów dla moich maluchów. Wczoraj wpuscilem pierwszych mieszkanców od Pana Darka . Aktualnie plywa w akwarium

 

  • Cyrtocara moori
  • Metriaclima fainzilberi Maison Reef 
  • Otopharynx lithobates Sulphurhead
  • Aulonocara Fire Fish
  • Plus kilka sztuk Yellow od szwagra i pozniej planuje dokupic od Pana Darka jeszcze kilka sztuk

Planuje jeszcze z gatunki , na pewno 

  • Placidochromis phenochilus Mdoka White Lips

i dalej się jeszcze zastanowie , moze 

Metraclima Estherae OB

albo jakas inny gatunek który bedzie pasowal mi kolorystycznie bo aktualnie jest duzo niebeiskiego koloru i chcialbym cos na przelamanie tego dominujacego koloru. Chcialbym teraz do nich dobrac odpowiednie karmy , bardziej interesowaly by mnie karmy tonace poniewaz przez komin sporo karm platkowych , plywajacych niestety ale leci w dol do sumpa. Wiem ze to nie jest uniknione , a wylaczanie pompy codziennie i czekanie az poziom wody wpadnie ponizej grzebienia przy okazji stresujac ryby mija się z celem. Kolega który zakladal mi akwarium proponuje takie karmy , a co wy na to ?

 

Tropical soft afryka

Vitalis rift lake cichlid pellets red

Vitalis rift lake cichlid pellets green

Hs osi spirulina

Vtalis american cichlid pellets

Tropical astacolor -  dla fire fish aby lepiej się wybarwily ( doradzil Pan Darek) 

Mrożonki solowiec , lasonogi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Nie wiem jakiej wielkości masz ryby od Darka,ale podejrzewam że około 4-5 cm,więc szukał bym pokarmów granulowanych wielkości max 1mm. Niektóre pokarmy które masz na liście mają gradację większą niż 1mm,więc dla osoby niedoświadczonej w karmieniu granulatem mogą one przysporzyć kłopotów tj. przekarmienie ryb,oraz w konsekwencji ich zapchanie,co może prowadzić do bloatu. 

Z mojej strony na początek proponowałbym np.

Northfin Veggie 1mm - http://www.northfin.pl/Sklep.php#!/Formula-Northfin-Veggie/p/108802751/category=0

Northfin Cichlid 1mm - http://www.northfin.pl/Sklep.php#!/Formuła-Northfin-Cichlid/p/108886418/category=0

Tropical Pro Defence rozmiar S (pokarm z priobiotykiem) - https://allegro.pl/oferta/tropical-pro-defence-size-s-100ml-probiotyk-7490770996

Naturefood Premium Cichlid M - https://www.clarias.pl/naturefood-premium-cichlid-m-45g-dla-ryb-miesozernych-p-7214.html

Tropical astacolor według sugestii Darka.

Możesz dodać też mrożonki,ale osobiście bym nie ryzykował z nimi.

Te pokarmy w zupełności wystarczą,aby zaspokoić potrzeby żywieniowe Twoich ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lukasz22 napisał:

A jak wygląda sytuacja z karmieniem warzywami ? Widziałem w jednym z tematów tutaj na forum że kolega karmil zielonym ogórkiem , a jakimi warzywami można jeszcze karmić i w jakiej postaci ? Surowe, gotowane ? 

Najlepiej żadne, nie dość że nie wnoszą nic do diety ryb to jeszcze są naszpikowane pestycydami (no chyba że masz swoje, ale też nie widzę sensu)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lukasz22 napisał:

A jak wygląda sytuacja z karmieniem warzywami ?

Początkowo najlepiej podawać to co podawał pan Darek, masz kontakt to zapytaj czym karmił. Nagła zmiana diety nawet na lepszy pokarm nie jest wskazana, zmiany pokarmów powinno wprowadzać się małymi porcjami. Wpisz w szukaj ,,warzywa" znajdziesz sporo na ten temat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 Witam, nawiazujac do tematu ponizej odstawilem granulki i karmilem samymi platkami od tego czasu zero zgonow. Stwierdzilem ze powodem zgonow byly karmy vitalis poniewaz po raz pierwszy ich uzywalem i jak tylko odstawilem granulki to zero problemow. Postanowilem ze odstawie je calkowicie, ale zaczne podawac od nowa pokarm z naturefood poniewaz karme z tej firmy zawsze podawalem , nawet we wczesniejszym 420l i nigdy nie mialem takich problemow jak teraz... Pytanie brzmi czy cos kupić do tych karm ? 

Naturefood Premium Cichlid plant-S

Naturefood Premium Color plus - S

Naturefood Premium Cichlid- S

OSI Cichlid Flakes

OSi Vivid Color Flakes

OSI Spirulina Flakes

Tropical D-Allio Plus

Tropical Astacolor 

Te karmy posiadam , oczywiscie aktualnie podaje same platki czyli OSI i Tropical . Myslalem nad dokupieniem Tropical Malawi flakes ,  OSI Artemia Flakes, JBL Novo Malawi flakes.  Prosilbym o rade czy takie karmy beda w porządku ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lukasz22 napisał:

Naturefood Premium Cichlid plant-S

Naturefood Premium Color plus - S

Naturefood Premium Cichlid- S

OSI Cichlid Flakes

OSi Vivid Color Flakes

OSI Spirulina Flakes

Tropical D-Allio Plus

Tropical Astacolor 

Masz w sumie najlepsze pokarmy według mnie. Nic bym nie kupował tylko dawałbym to co masz. Potem dokupisz sobie coś innego. Jak rybki będą większe np (atremie osi). Masz trzy pokarmy wybarwiające według mnie niepotrzebnie, ale jak już masz to podawaj przemiennie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.