Geruwi Opublikowano 30 Lipca 2019 #1 Opublikowano 30 Lipca 2019 (edytowane) Witam. Skoro temat został przeniesiony do działu "Przywitaj się", to go troszkę przerobię, aby faktycznie pasował do tego działu :). Od zawsze największym powodzeniem cieszyły się u mnie akwaria roślinne. Teraz z braku czasu i chęci sprawdzania całej tablicy Mendelejewa co tydzień, przesiadam się na trochę mniej absorbujące mbuny :). A, no i nie trzeba co miesiąc latać z butlą CO2 Akwarystyką zajmuję się od dawna. Aktualnie na stanie znajduje się prawie 500l słonego kawałka oceanu, małe krewetkarium żony, a teraz czas na zagospodarowanie byłego akwarium holenderskiego. Zacznę od akwarium morskiego. Jest to zbiornik full opti, ow ymiarach 125x55x50 co daje 340l. Za filtrację odpowiada sump, o pojemności blisko 120l. W sumie w obiegu jest 460l. Akwarium wystartowało stosunkowo nie dawno, bo ma zaledwie 3 miesiące. W zbiorniku nastawiłem się na średnio wymagające korale LPS. Ich nieatpliwym urokiem jest piękne "bujanie w rytm fal" wody. Następne działające akwarium, to kosteczka lubej, o pojemności 30l. Jest to krewetkarium, które jest gęsto porośnięte mchami, anubiasami, microzorium, oraz bucki. Znajdują się tam też krewecie blue bolt (tak? chyba tak się nazywają ). A teraz to, o czym jest to forum, czyli malawi. Na chwilę obecną jest to standardowe 200l, czyli 100x40x50. W niedalekiej przyszłości będzie zamienione na 150x60x60. Najpierw jednak trzeba wyremontować jeden z pokoi :). Za filtracje tego akwarium są odpowiedzialne dwa kubełki. 1. Ultramax 1500 w którym są dwa kosze z gąbką, oraz dwa z ceramiką. 2. Stary poczciwy fluval 304, a w nim cztery gąbki, oraz cztery kosze z ceramiką. Oświetla to Aquael Leddy Slim sunny 36 watt. Skała to serpentynit, którego weszło ok. 30kg. Swoją drogą z tą skałą była niezła mordęga. Na składzie kamienia mieli najmniejszy kamień o wadzę 120kg. Myślałem, że auto mi pęknie, a potem plecy jak musiałem go połupać na mniejsze fragmenty . Podłoże to standardowo piasek kwarcowy ze sklepu budowlanego. Pochwalę się kilkoma fotkami Edytowane 30 Lipca 2019 przez Geruwi
Andrzej Głuszyca Opublikowano 30 Lipca 2019 #2 Opublikowano 30 Lipca 2019 Temat przeniosłem do właściwego działu czyli PRZEDSTAW SIĘ. Miło nam Ciebie powitać na naszym forum i mamy nadzieję ,że zostaniesz tutaj na dłużej. Odnośnie pytań obsady itp..zakładaj śmiało tematy w działach odpowiednio tematycznych . Tutaj tylko się przestawiamy i swoje akwa:)
Geruwi Opublikowano 30 Lipca 2019 Autor #3 Opublikowano 30 Lipca 2019 4 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał: Temat przeniosłem do właściwego działu czyli PRZEDSTAW SIĘ. Miło nam Ciebie powitać na naszym forum i mamy nadzieję ,że zostaniesz tutaj na dłużej. Odnośnie pytań obsady itp..zakładaj śmiało tematy w działach odpowiednio tematycznych . Tutaj tylko się przestawiamy i swoje akwa:) Witam, i dziękuję za miłe przywitanie :). Miałem nadzieję, że temat o obsady będzie odpowiedni w dziale "życie w moim akwarium" Pozdrawiam
Andrzej Głuszyca Opublikowano 30 Lipca 2019 #4 Opublikowano 30 Lipca 2019 Teraz, Geruwi napisał: Miałem nadzieję, że temat o obsady będzie odpowiedni w dziale "życie w moim akwarium" W tym dziale po prostu opisujesz obserwacje dnia codziennego dotyczące ryb. A w dziale OBSADY dyskutujemy o obsadach w ogóle czy też w konkretnym zbiorniku np. Twoim . Spokojnie..kilka chwil i wszystko tematycznie ogarniesz. Pomoc i radę zawsze tutaj znajdziesz.
Geruwi Opublikowano 30 Lipca 2019 Autor #5 Opublikowano 30 Lipca 2019 (edytowane) No dobrze, w takim razie biorę się za skrobanie drugiego tematu :). Dziękuję za pomoc Edycja: Pozwoliłem sobie na zmianę głównego wpisu Edytowane 30 Lipca 2019 przez Geruwi Zmiany, zmiany, zmiany... 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się