Skocz do zawartości

Tło typu tapeta


suricade

Rekomendowane odpowiedzi

W naszym biotopie praktycznie nie stosuje się tła typu fototapeta. Zaczynam się zastanawiać czy słusznie. Tu można znaleźć ciekawe przykłady https://myloview.pl/search/podwodny/

A to akwarium, w którym wykorzystano tło tej firmy.

64673833_317515469201586_443817125522440

65311866_317515495868250_298367116157072

65489631_317515615868238_745484479517373

Źródło zdjęć : facebook Projekt Tanganika,

Edytowane przez suricade
  • Lubię to 8
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie cecha naszego biotopu ale ogólnie coraz mniej stosuje się tego typu tła. IMHO w realu wyglądają one gorzej niż na zdjęciach. Te tła są głównie zewnętrzne czemu towarzyszy efekt "lustra" co dodatkowo pogarsza jego wygląd.

Edytowane przez eljot
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, suricade napisał:

W naszym biotopie praktycznie nie stosuje się tła typu fototapeta. Zaczynam się zastanawiać czy słusznie.

Nie słusznie. Wygląda to naprawdę ładnie i daje niesamowite wrażenie głębi. Przy odpowiedniej tapecie i wystroju zbiornika mamy niesamowite wrażenie patrzenia w głąb kilku, kilkunastu metrów jeziora, w płytkiej strefie oświetlonej promieniami słońca.

Na filmie jest akwarium z taką tapetą i wygląda fajnie tylko trzeba tam wymienić kamienie, piach, wywalić te sztuczne rośliny i zmienić tapetę na odpowiedniejszą dla malawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tło jak na filmie też już byłem gotów kupić, ale u mnie ten komin na środku przeszkadzał. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że jednak dobrze jest mieć gładkie tło, bo w naszych warunkach woda cały czas faluje i przy oświetleniu refleksy na tylnej ścianie dają to, co normalnie taka fototapeta. Na zdjęciu to wygląda cudownie, ale w rzeczywistości to jest obraz zbyt statyczny i takie refleksy stoją w miejscu, przeciwnie do tych naturalnie stworzonych w naszych zbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, suricade napisał:

Ryby doskonale znają wymiary zbiornika. Równie dobrze mogły by chcieć wpłynąć do pokoju, a nie zauważyłam takiego problemu.

Racja, jak jest tło sprawiające wrażenie głębi, to ryby też by mogły chcieć wypłynąć. Cały czas jednak mam obiekcje co do efektu lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najładniejsza tapeta, jaką do tej pory widziałem. Mi chodzi po głowie jednak coś innego. Różnica w wyglądzie kamieni na tapecie i w akwarium. Teraz jest jeszcze w miarę ładnie, ale po pewnym czasie, gdy porosną okrzemkami, czy brunatnicami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tomaszzt napisał:

Cały czas jednak mam obiekcje co do efektu lustra.

Nie ma żadnego efektu lustra. Miałem taką fototapetę więc wiem. Przyjrzyj się, czy widzisz efekt lustra na filmie w poście 4. Ryby odbijają się tylko w bocznej szybie patrząc przez przednią. Żeby się odbijały w tylnej musisz patrzeć przez boczną.

21 godzin temu, Falcowski napisał:

Takie tło jak na filmie też już byłem gotów kupić, ale u mnie ten komin na środku przeszkadzał. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że jednak dobrze jest mieć gładkie tło, bo w naszych warunkach woda cały czas faluje i przy oświetleniu refleksy na tylnej ścianie dają to, co normalnie taka fototapeta. Na zdjęciu to wygląda cudownie, ale w rzeczywistości to jest obraz zbyt statyczny i takie refleksy stoją w miejscu, przeciwnie do tych naturalnie stworzonych w naszych zbiornikach.

Tak, ale wystarczy wziąć tapetę bez refleksów, przedstawiającą wycinek podwodny ze skałami lub strefę piaszczystą czy mieszaną ale bez widoku powierzchni wody.

Jedyną wadę jaką widzę przy zastosowaniu fototapety to częste czyszczenie tylnej szyby.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.