Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  W dniu 16.06.2019 o 11:29, suricade napisał(a):

Z wodą nie kombinuj, ja mam w kranie GH i KH powyżej 25 pyszczaki mają się dobrze. KH w akwarium i tak spadnie samoistnie. Przy zakupie ryb zapytaj w jakich parametrach były trzymane, jeżeli będą zupełnie inne niż Twoje to zrób aklimatyzację ( poszukaj w necie pod hasłem aklimatyzacja krewetek) i wszystko będzie dobrze.

Rozwiń  

Ok, tego narazie będę się trzymać. 

Opublikowano
  W dniu 16.06.2019 o 11:29, edzzio napisał(a):

Co masz w środku kaseciaka?  Takie rozwiązanie w zupełności wystarcza filtracji biologicznej w zbiornikach?:P Od kilku lat widzę na tym forum coraz większą  popularność takiej filtracji i osobiście się nad tym zastanawiam bo mój chinol coś cieknie 😜 Aranż spoko ale lepiej by było bez lawy;] 

Rozwiń  

Jest to turbo-kaseciak, w środku tylko gąbka 45 ppi 12,5x40cm, w komorze pompy: pompa i grzałka oraz miejsce na korpus 2" z żywicą na przyszłość. Żadnego złoża biologicznego w środku nie mam, temu właśnie ma służyć lawa w bryłach. Taki jest plan, życie go zweryfikuje ;)

  W dniu 16.06.2019 o 11:48, iquitos68 napisał(a):

Bardzo fajnie dobrane kamienie. Widać jak istotne są duże głazy w kompozycji.

Rozwiń  

Masz rację, duże głazy = duże kryjówki, tylko jakie one ciężkie ;) wkładałem we dwójkę, z "duszą na ramieniu". 

Opublikowano
  W dniu 16.06.2019 o 10:19, bobasxx napisał(a):

No i akwarium zalane 😎 aranż nr 1 wygrał, nie udało się go odtworzyć na 100%,  bo musiałem dodać dwie bryły lawy wulkanicznej (posłużą jako złoże biologiczne), ale myślę że jest OK. 

Rozwiń  

Witaj!

Aranż naprawdę super!

  W dniu 16.06.2019 o 10:39, bobasxx napisał(a):

Lawa to pomysł zaczerpnięty od Henryka z facebooka, nawet ładnie kontrastuje z kamieniami, jedyny minus to ostre krawędzie. 

Rozwiń  

Ta bryła lawy wszystko psuje,no i jak sam napisałeś w  poście ma ostre krawędzie,które mogą ranić ryby,a o tej wadzie Henryk mało wspomina,bo widzi tylko same plusy.

Równie dobrze biologia zaszczepi się w podłożu,tak samo jak na gąbce w kaseciaku,więc moim zdaniem lawa jest zbędna ;) 

  W dniu 16.06.2019 o 10:19, bobasxx napisał(a):

Muszę trochę przerobić wylot z kaseciaka, bo w obecnym układzie wymywa mi piasek z dna do gołego podkładu, przy okazji poszukam czarnej rury wylotowej.

Rozwiń  

Użyj czarnej koszulki termokurczliwej na biały wylot z PCV i po problemie ;) 

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)
  W dniu 16.06.2019 o 14:11, egon44 napisał(a):

Ta bryła lawy wszystko psuje,no i jak sam napisałeś w  poście ma ostre krawędzie,które mogą ranić ryby,a o tej wadzie Henryk mało wspomina,bo widzi tylko same plusy.

Równie dobrze biologia zaszczepi się w podłożu,tak samo jak na gąbce w kaseciaku,więc moim zdaniem lawa jest zbędna ;) 

Rozwiń  

A jak myślisz, lepiej wywalić ją od razu, czy poczekać aż się biologia dobrze rozwinie? 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Opublikowano (edytowane)

Możesz zostawić, ani nie jest szkodliwa ani szczególnie pomocna. Jeżeli chcesz usunąć to teraz, żeby bakterie osadzały się na innych elementach akwarium, a nie na lawie.

Edytowane przez suricade
  • Lubię to 1
Opublikowano
  W dniu 16.06.2019 o 14:54, bobasxx napisał(a):

A jak myślisz, lepiej wywalić ją od razu, czy poczekać aż się biologia dobrze rozwinie? 

Rozwiń  

Ja bym wywalił,bo i tak nic to nie da,aby przyspieszyć start zbiornika,a na to trzeba czasu.

Nawet jak ktoś startuje na WA,to potem i tak ma problemy z parametrami po wpuszczeniu ryb,mimo że przed wpuszczeniem były one odpowiednie.Biologia sama musi się rozwinąć i dostosować do warunków w akwarium tj.ilość pożywki produkowana przez ryby(odchody).

Opublikowano

Lawa wyleciała, a w jej miejsce kamień. Został tylko jeden mały kawałek z tyłu pod innymi kamieniami. 

IMG_20190616_171704.thumb.jpg.af1ce9dbf6ea46910770d61ecd194bd1.jpg

IMG_20190616_171732.thumb.jpg.9fabfbf80df20b5e7934269b9db579d6.jpg

Trochę paprochów się uniosło po tym zabiegu ☺️

  • Lubię to 1
Opublikowano

Jak już przestawiasz to spróbuj wrócić do tego ustawienia image.png.0ee0b94556fcb80dc742df8b98ebfedb.png

Chodzi o mały dołek na środku. Warto też jakieś kamienie przestawić bliżej przedniej szyby, albo dodać z przodu jakieś mniejsze. Teraz masz wszystkie w jednej linii i tworzy się murek. Ale to oczywiście kwestia tego co się Tobie podoba.

 

Opublikowano

Hehe, burza w baniaku... 

Lawa wyleciała całkowicie, najwyżej powieszę trochę w jakimś worku obok kasety za kamieniem. 

Chyba już ostateczna wersja:

IMG_20190616_185732.thumb.jpg.e40edd864a1359160633845ed122c40b.jpg

Lewej strony nie ruszę, bo mam tam z tyłu akurat tyle miejsca, żeby kaseciaka przesuwać w lewo lub odchylać górą w celu wyjęcia gąbki. 

  • Lubię to 4

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.