Skocz do zawartości

Start Malawi 200(180) l i kwestia filtracji - kolejny raz ;)


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

Cena : tańszy jest HW 303 o 100 zł

Wydajność : jednakowa ( teoretycznie)

Pobór energii: HW 303 35W  Ikola 17W

Wysokość kubła co jest istotne przy szafce z półką: HW 43cm  Ikola 51 cm.

 

To będzie tylko Twój wybór. Któryś z czynników w/w może zadecydować. Z biologią da sobie radę jeden i drugi.

9 godzin temu, tomaszzt napisał:

Jak to jest z tymi falownikami ? Drogie dość to ustrojstwo i czy może okazać się potrzebne w tak małym zbiorniku, jak mój ?

Może  się okazać potrzebne ale nie musi. Teraz nie kupuj..dopiero jak się przekonasz jaką masz cyrkulację ( jak już będziesz miał ryby). Ale jakiś filtr mechaniczny się przyda  jeżeli będziesz chciał mieć wodę kryształ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Może  się okazać potrzebne ale nie musi. Teraz nie kupuj..dopiero jak się przekonasz jaką masz cyrkulację ( jak już będziesz miał ryby). Ale jakiś filtr mechaniczny się przyda  jeżeli będziesz chciał mieć wodę kryształ.

Naturalnie, że klarowność wody jest dla mnie istotna. Rozumiem, że prefiltr Eheima nie uzyska tak czystej wody  jak jakiś typowy wewnętrzny mechanik ?! Szkoda, bo nastawiłem się na opcję z wewnętrznym prefiltrem. Wieczorem wrzucę zdjęcie aranżacji do oceny.

Aha, Twoje zestawienie Andrzeju, przekonuje mnie do Ikoli. To raptem stówa więcej a naprawdę nie wyczytałem żadnych negatywów o Ikoli.

Dziekuję za pomoc.

Edytowane przez tomaszzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś  mieć znacznie silniejsze filtry biologiczne ( kubełek). Posiadanie  mechanika nie jest zasadą...Nawet jak na początek  akwa  będzie pracowało tylko na biologu nie oznacza ,że rybom to szkodzi. Jeżeli uznasz , że efekt pracy kubełka wraz z prefiltrem Ciebie zadowala ( w co wątpię) to na tym poprzestaniesz. Nie musisz kupować wszystkiego jednocześnie a dopiero po ocenie tego czy jesteś zadowolony czy nie. W naszym biotopie rośliny nie wspomagają filtracji bo  ich ( roślin )nie mamy..a jeżeli już to śladowo ..stąd  prawie zawsze używamy dodatkowo filtra mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na Ikoli 600maxx z prefiltrem Eheima i mechaniku wewnętrznym, na razie jest to Aqua szut 750 a będzie prawdopodobnie Cyrkulator 2000. Akwa zalane, sprzęt uruchomiony. Dwa pytanka - Ikola cały czas "pluje" powietrzem, mimo, że była zalana przed uruchomieniem. Jak skutecznie ją odpowietrzyć ? I druga sprawa - mógłby ktoś podesłać odnośnik do artykułu/tematu, gdzie opisuje się "przerobienie" cyklu azotowego krok po kroku przy starcie zbiornika. Bardziej chodzi mi o poradnik praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomaszzt napisał:

Ikola cały czas "pluje" powietrzem, mimo, że była zalana przed uruchomieniem. Jak skutecznie ją odpowietrzyć ?

To nowy filtr z nowymi mediami, w gąbkach najprawdopodobniej jest powietrze które powoli wylatuje. Daj mu trochę czasu.

5 minut temu, tomaszzt napisał:

 mógłby ktoś podesłać odnośnik do artykułu/tematu, gdzie opisuje się "przerobienie" cyklu azotowego krok po kroku przy starcie zbiornika. Bardziej chodzi mi o poradnik praktyczny.

Załóż nowy temat w dziale start akwarium, tam opisz start jak się odbył, jakie bakterie, jaka pożywka i parametry wyjściowe nh3, no2 i no3. Wtedy tam będziemy dyskutować o starcie i na bieżąco kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.