Skocz do zawartości

Montaż prefiltra Eheim do filtra JBL e902


gienq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie czy mogę zamontować ten prefiltr:

https://allegro.pl/oferta/eheim-4004320-prefiltr-modulowy-wstepny-do-akwa-7584745694

do filtra JBL e902? Chodzi o zdjęcie plastikowego, fabrycznego koszyka na wlocie JBL i zamontowanie na to miejsce wspomnianego Eheima. Mam wątpliwości czy średnice będą odpowiednie. Może ktoś ma podobną konfigurację i rozwieje moje wątpliwości.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie pasował. E902 ma średnicę rurek 12/16 a prefiltr Eheim 16/19
http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/14960-prefiltr-eheim/

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ewentualnie gdyby okazało się, że jednak nie pasuje, możesz to w łatwy sposób połączyć za pomocą kawałka (2cm) węża średnicy 16/22

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz podane rozmiary tego filtra:

W wystającym króćcu masz dwie średnice.Od góry do połowy masz 19mm a od połowy w dół 16 mm. Zamiast gąbek daj watę JBL co bardzo korzystnie wpływa na klarowność wody.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam solidny zapas waty JBL Symec i jeszcze włókninę JBL Symec Micro na wypadek totalnego bajzlu. Do tej pory wkładałem solidną porcję waty zamiast gąbki do prefiltra JBL (po prawej):

70615.jpg

ale wkurzało mnie wyciąganie kubła z szafki, wycinanie otworu na głowicę itp. Do prefiltra wsadzę tyle waty ile będę chciał nie martwiąc się czy jest dobrze przycięta itp. Napycham i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gienq napisał:

Napycham i gotowe.

I co dziwne to wcale nie jest zauważalne to ,że spowalnia przepływ. Ja z paczki 100g urywam pas długości  ok 30 cm i potem dzielę go w pionie na pół na dwa pasy. Taki jeden pas idealne wchodzi ( ciasno) do jednego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne spostrzeżenie, a naprawdę zdrowo ładuję tę watę - mowa o sytuacji bez prefiltra Eheima - wata w samym koszyku prefiltra. Nawet specjalnie wsadzałem dodatkowy „kęs” waty pod wlot wody do filtra - i różnica była niewielka.

Jedyne co mogę jeszcze dodać, to przy instalowaniu włókniny micro jako totalnie ostatni etap, lepiej nie uruchamiać kubełka na pełnej mocy. Dostrzegałem, że w akwarium pływało mnóstwo biało-przezroczystych drobinek i to nie były żadne żywe stworzenia, ryby tego nie jadły, a ponieważ mam deszczownicę na całej długości zbiornika, to te nitki były „maglowane” przez całe akwarium. Podejrzewam, że przy pełnej mocy wirnik rozrywał włókninę i strzępił ją, a to dostarczało kolejno nową porcję niteczek.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 22:09, gienq napisał:

Hej, mam pytanie czy mogę zamontować ten prefiltr:

https://allegro.pl/oferta/eheim-4004320-prefiltr-modulowy-wstepny-do-akwa-7584745694

do filtra JBL e902? Chodzi o zdjęcie plastikowego, fabrycznego koszyka na wlocie JBL i zamontowanie na to miejsce wspomnianego Eheima. Mam wątpliwości czy średnice będą odpowiednie. Może ktoś ma podobną konfigurację i rozwieje moje wątpliwości.

Pozdrawiam!

Ja mam filtr Aqua-el 2000 (chyba) który połaczyłem z tym pre-filtrem za pomocą rurki z filtra JBL 1501 i niestety średnice się nie zgadzają 🙁, ale polak potrafi więc połączył to rurką (chyba) 16/22  lub 12/16. Tzn uciął 4cm rurki elastycznej i wcisnął ją wewnątrz rurki pre-filtra i rurki filtra JBL-a. Wszystko działa przepływ ok.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gienq napisał:

Jedyne co mogę jeszcze dodać, to przy instalowaniu włókniny micro jako totalnie ostatni etap, lepiej nie uruchamiać kubełka na pełnej mocy. Dostrzegałem, że w akwarium pływało mnóstwo biało-przezroczystych drobinek i to nie były żadne żywe stworzenia, ryby tego nie jadły, a ponieważ mam deszczownicę na całej długości zbiornika, to te nitki były „maglowane” przez całe akwarium. Podejrzewam, że przy pełnej mocy wirnik rozrywał włókninę i strzępił ją, a to dostarczało kolejno nową porcję niteczek.

Warto przed włożeniem waty do filtracji przepłukać ją pod bieżącą wodą,bo wata też pyli czego już doświadczyłeś.

Od kilku lat używam waty JBL i nie zdarzyło mi się,aby ona pyliła w wodzie.Jednak kilka miesięcy temu zakupiłem nowe opakowanie waty JBL i prawda okazała się być inna.Chyba trafiłem na felerną partię,bo wata strasznie pyli.Także przed włożeniem ją w filtrację płuczę ją pod bieżącą wodą i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.