Awek Opublikowano 10 Kwietnia 2019 #1 Opublikowano 10 Kwietnia 2019 Witam wszystkich mam na imię Sławek Zbiornik 150 x 50 x 50 (szkło z firmy Myciok, jestem pod wrażeniem dokładności wykonania zbiornika) Filtracja: Aquael Ultramax 2000 - biolog AC 2000 + prefiltr eheim + wata JBL Symec - mechanik Falownik Jebao OW-25 Brak grzałki, temp 27 stopni. Oświetlenie power led 36W, 6500 K (pokrywa Aquastel) Tło folia niebieska (nie chciałem czarnego tła), rośliny ( kryptokoryna aponogetonowa oraz vallisneria gigantea ) jako ozdobny dodatek i pochłaniacz NO3. Kamienie to otoczak Dark Grey - 75 kg, tak układałem aby pysie miały sporo kryjówek, piasek kwarcowy ok. 30 kg. Obsada: Saulosi, Yellow, Socolofi, Red - red 7
Falcowski Opublikowano 10 Kwietnia 2019 #2 Opublikowano 10 Kwietnia 2019 Zobacz @benjam - światło białe 6500K i jak pięknie oświetlone. Nic więcej nie trzeba. Ciekawy zbiornik, inny niż pozostałe. Jedynie może zasłonić trochę tą zieloną część filtra jakimiś kamieniami przed nim. Jak ci glonem będzie piasek zachodził, to krócej świeć lub zmniejsz natężenie. Brawo!
Awek Opublikowano 10 Kwietnia 2019 Autor #3 Opublikowano 10 Kwietnia 2019 3 minuty temu, Falcowski napisał: Zobacz @benjam - światło białe 6500K i jak pięknie oświetlone. Nic więcej nie trzeba. Ciekawy zbiornik, inny niż pozostałe. Jedynie może zasłonić trochę tą zieloną część filtra jakimiś kamieniami przed nim. Jak ci glonem będzie piasek zachodził, to krócej świeć lub zmniejsz natężenie. Brawo! Dzięki kolego, wiem cyrkulator i prefiltr jest troche widoczny i myślałem żeby coś z nim zrobić, ale jak go zastawie to oczywiście pogorszę zasys odchodów, zostawiłem specjalnie ok. 10 cm przestrzeni dookoła szkła, cyrkulacja jest super, wszystko zmiatane do zasysów :). Z czasem trochę zarośnie od nurzańca i powinno nie rzucać się tak w oczy. Święcę 8 godzin na dobę i na razie to wystarcza, rośliny rosną dobrze i puszczają nowe liście (kulki nawozowe w podłożu) . Zrobiłem zdjęcia świeżo po karmieniu mrożonką i teraz widzę że trochę woda zmętniała, normalnie jest kryształ. Chciałem inaczej niż większość zbiorników na forum, efekt domownikom się bardzo podoba a rybki mają dużo kryjówek, samce pilnują swoich rewirów, mało widoczne, wypływają tylko do karmienia. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za zdobytą wiedze dzięki temu forum :).
rysib Opublikowano 10 Kwietnia 2019 #4 Opublikowano 10 Kwietnia 2019 Cześć. Woda i tak kryształowa, super. Ryby mają sporo kryjówek. Prefiltr zapewne zasłonią niedługo rośliny i zniknie z oczu, będzie git. A wystrój musi się podobać Tobie i Twoim bliskim... choć mi ciut kojarzy się ze spuścizną po pewnym Hadrianie : Wybacz porównanie, nie mogłem się powstrzymać. Pzdr. Rysiek
Agar Opublikowano 10 Kwietnia 2019 #5 Opublikowano 10 Kwietnia 2019 Bardzo piękne akwarium! Świetnie dobrane kolory - tło, skały, ryby, wszystko gra idealnie :)) Widać że akwarium bardzo dobrze przemyślane i zrobione z dużą dbałością o każdy szczegół, zwłaszcza kryjówki dają rybką swobodę. Rośliny pasują super, niedługo jak podrosną efekt będzie jeszcze lepszy, brawo i powodzenia! :))))))
Awek Opublikowano 10 Kwietnia 2019 Autor #6 Opublikowano 10 Kwietnia 2019 24 minuty temu, rysib napisał: Cześć. Woda i tak kryształowa, super. Ryby mają sporo kryjówek. Prefiltr zapewne zasłonią niedługo rośliny i zniknie z oczu, będzie git. A wystrój musi się podobać Tobie i Twoim bliskim... choć mi ciut kojarzy się ze spuścizną po pewnym Hadrianie : Wybacz porównanie, nie mogłem się powstrzymać. Pzdr. Rysiek Układając aranż (kupując skały) nawet nie wiedziałem że inspiracje czerpałem z Rzymu :) skała rzeczywiście podobna, ale myślę że daleko mi to tego muru :)
rysib Opublikowano 10 Kwietnia 2019 #7 Opublikowano 10 Kwietnia 2019 (edytowane) Cytat Układając aranż (kupując skały) nawet nie wiedziałem że inspiracje czerpałem z Rzymu A widzisz, wielkie umysły pracują podobnie. "... Skojarzenia to przekleństwo, więc możemy dziś dać głowę – jakiekolwiek podobieństwo było czysto przypadkowe! ..."źródło Pzdr. Rysiek PS żeby nie było, baniak mi się podoba. Edytowane 10 Kwietnia 2019 przez rysib
Kubeq Opublikowano 10 Kwietnia 2019 #8 Opublikowano 10 Kwietnia 2019 Bardzo ładny baniak. Nareszcie coś innego niż większość prezentowanych tutaj aranżacji na to samo kopyto. Ode mnie duży plus
Awek Opublikowano 10 Kwietnia 2019 Autor #9 Opublikowano 10 Kwietnia 2019 12 minut temu, Kubeq napisał: Bardzo ładny baniak. Nareszcie coś innego niż większość prezentowanych tutaj aranżacji na to samo kopyto. Ode mnie duży plus Dziękuje bardzo, taki był cel, zrobić coś innego, oczywiście zbiornik nie wygląda jeszcze tak jak chce, ale jestem dobrej myśli . 1
benjam Opublikowano 10 Kwietnia 2019 #10 Opublikowano 10 Kwietnia 2019 5 godzin temu, Falcowski napisał: Zobacz @benjam - światło białe 6500K i jak pięknie oświetlone. Nic więcej nie trzeba. Ciekawy zbiornik, inny niż pozostałe. Jedynie może zasłonić trochę tą zieloną część filtra jakimiś kamieniami przed nim. Jak ci glonem będzie piasek zachodził, to krócej świeć lub zmniejsz natężenie. Brawo! @Falcowskikolega ma 36W ja mam teraz l96W dołożyłem światło białe ciepłe l, niebieskie, czerwone i zielone czy się przyda nie wiem nie znam się mam zbyt małe doświadczenie ale czytam to forum dosyć często i podobno do wybarwienie ryb oraz ślicznego koloru glony będzie przydatne:) pozatym myślę że lepiej mieć więcej światła i mieć możliwość zabawy nim niż wyzywać później a aaaaa zmascilem mogłem dać czerwony czy tam niebieski:) pożyjemy zobaczymy napewno się pochwalę swoimi spostrzezeniami:) wszystko będzie podpięte pod Tc 421 więc możliwości chyba będę miał spore:)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się