Skocz do zawartości

1664l aranżacja finalna


adus20

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj @adus20 !

Zbiornik,a raczej jego wymiary robią wrażenie!

Sugestia kolegi z postu nr.9 jak najbardziej trafna,więc żal by było nie wykorzystać potencjału tego zbiornika ;) 

Ps.Pod kamieniami jako podkład masz styropian?

Jeśli tak to sugerowałbym go zamienić na coś innego.Prędzej czy później ryby się do niego dokopią,i będziesz się denerwował wyławiając kulki z tafli wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, egon44 napisał:

Witaj @adus20 !

Zbiornik,a raczej jego wymiary robią wrażenie!

Sugestia kolegi z postu nr.9 jak najbardziej trafna,więc żal by było nie wykorzystać potencjału tego zbiornika ;) 

Ps.Pod kamieniami jako podkład masz styropian?

Jeśli tak to sugerowałbym go zamienić na coś innego.Prędzej czy później ryby się do niego dokopią,i będziesz się denerwował wyławiając kulki z tafli wody.

 

Tak, mam styropian ale xps dość twardy,  wcześniej miałem 500l i też miałem styropian zwykły i nie było prpblemu, to tak na szybko ułożona aranżacja, muszę podjechać i dokupić kamieni, niestety do aranżacji nie mam zdolności 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adus20 napisał:

Tak, mam styropian ale xps dość twardy,  wcześniej miałem 500l i też miałem styropian zwykły i nie było prpblemu,

Jeśli to xps to nie powinno być problemu.

8 minut temu, adus20 napisał:

to tak na szybko ułożona aranżacja, muszę podjechać i dokupić kamieni, niestety do aranżacji nie mam zdolności 😞

Poświęć więcej czasu na aranżację.

Prześpij się z tym kilka dni,a potem poprawiaj ułożenie kamieni aż wyjdzie to co chciałbyś uzyskać.

Szukaj natchnienia w samym jeziorze ;) 

Tutaj masz przykładowy filmik na aranżację zbiornika.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście drugie, myślę że to dopiero 2/3 efektu, piach i mniejsze otoczki

 

DSC_0119.JPG

2 godziny temu, pozner napisał:

Masz niedaleko kamieniołom granitu w Czernicy. 50zł. za tonę. Sam się tam wybieram. Tak na marginesie, głównym kamieniem w Malawi jest właśnie granit.

Problem w tym że nie mam czasu na jeżdżenie, dlatego też wracam z roslinniaka do Malawi

 

DSC_3618.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adus20 napisał:

Problem w tym że nie mam czasu na jeżdżenie, dlatego też wracam z roslinniaka do Malawi

Czyli decydujesz się na półśrodki. Pamiętaj tylko, że na to akwarium będziesz patrzył codziennie. Jeśli to Cię zadowoli, to ok. Ja na to inaczej patrzę, więc zrobię wszystko, żeby było według mojego planu. To będzie przecież na kilka lat.

O ile prawa strona wygląda fajnie, to lewa już nie bardzo. Nawaliłeś "żwiru", bo przy tych wymiarach ta starta kamieni tak wygląda. Wygląda to kiepsko. Nie idź w ilość, tylko w jakość. Niestety...i stety, te gabaryty wymuszają użycie konkretnych kamieni. Tą drobnicą możesz uzupełnić wystrój, ale nie rób z niej podstawy wystroju. Zlikwiduj tą stertę, bo wygląda to na prawdę kiepsko.

I nie rób dwóch wysp kamieni, to już nie jest trendy. Mbuna tego nie potrzebuje. Dla niej każda dodatkowa ilość kamieni jest ważniejsza. 

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pozner napisał:

Czyli decydujesz się na półśrodki. Pamiętaj tylko, że na to akwarium będziesz patrzył codziennie. Jeśli to Cię zadowoli, to ok. Ja na to inaczej patrzę, więc zrobię wszystko, żeby było według mojego planu. To będzie przecież na kilka lat.

O ile prawa strona wygląda fajnie, to lewa już nie bardzo. Nawaliłeś "żwiru", bo przy tych wymiarach ta starta kamieni tak wygląda. Wygląda to kiepsko. Nie idź w ilość, tylko w jakość. Niestety...i stety, te gabaryty wymuszają użycie konkretnych kamieni. Tą drobnicą możesz uzupełnić wystrój, ale nie rób z niej podstawy wystroju. Zlikwiduj tą stertę, bo wygląda to na prawdę kiepsko.

I nie rób dwóch wysp kamieni, to już nie jest trendy. Mbuna tego nie potrzebuje. Dla niej każda dodatkowa ilość kamieni jest ważniejsza. 

Lewa strona faktycznie jest lipna, jutro dokupie coś wiekszego i to zmienię, a co do połśrodku niestety trochę się w życiu pozmieniało i nie mam na tyle czasu żeby zajmować się tak dużym akwarium roslinnym, kiedyś już miałem Malawi i jest przy nim dużo mniej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zrozumiałe, ale wypad po kamienie do kamieniołomu to jeden dzień. Na miejscu robisz zarys akwarium i do tego dopasowujesz kamienie. Nie bierzesz ani za mało, ani za dużo kamieni. Wszystko na spokojnie sobie układasz. Kamieni jest wybór nieograniczony. To nie jest chyba zbyt wiele czasu?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.