Skocz do zawartości

jaki mały drapieżnik


Rekomendowane odpowiedzi

jak widzicie pomysł wprowadzenie jakiegoś małego drapieżnika 1-2 szt w celu redukcji narybku ? tylko najlepiej coś dość małego zęby mi nie dobierał się do dorosłych ryb. 
czy możne pomysł całkiem chybiony ? akwarium duze 250x60x85cm, obecnie ryb jakies 65szt (przewazaja aulonocary) + masa narybku do redukcji, aranzacja to duza ilosc kamieni - poprstu raj do wylęgu, ale poki co nie chce zmieniac aranżacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś tą listę, ale wykasuj ją, gdyż jest tragiczna.

 Fossorochromis, Cyrtocara, Otopharynx, Placidochromis, Protomelas, to nie są drapieżniki. Mini drapieżnikiem jest Sciaenochromis.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś tą listę, ale wykasuj ją, gdyż jest tragiczna.
 Fossorochromis, Cyrtocara, Otopharynx, Placidochromis, Protomelas, to nie są drapieżniki. Mini drapieżnikiem jest Sciaenochromis.
Z malawi.pl

Wysłane z mojego ZTE BLADE V0730 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dużo kamieni to sciaenochromis fryeri nie za bardzo się sprawdzi bo młode które wypływają z gruzowiska są na tyle duże żeby ich dorosłe aulonocary nie zjadły a fryeri ma niewiele większy pysk od aulonocar więc młode wypływające z gruzowiska będą w większości za duże jak na pokarm dla fryeri.

Najbardziej sprawdziłby się do polowania na narybek kryjący się w gruzowisku nimbochromis linni który jest naturalnie przystosowany do tego typu polowań, jednak jest to duży drapieżnik mogący przekroczyć 30 cm długości.

Ja bym Ci proponował średnio dużego drapieżnika który ma większy pysk od fryeri ale za mały żeby pożreć dorosłą aulonocarę, poluje z zasadzki na ukrywający się w gruzowisku narybek udając zdechłą rybę a jest nim nimbochromis livingstonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciaenochromis jest właśnie specjalistą w polowaniu na narybek mbuny, więc jest najodpowiedniejszy do tej roli. Dobrze też się sprawdza yellow. Wszystko zależy od obsady, jaką kolega planuje do tego akwarium. Livingstoni nie jest małym drapieżnikiem, a o taki kolega pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, pozner napisał:

Sciaenochromis jest właśnie specjalistą w polowaniu na narybek mbuny, więc jest najodpowiedniejszy do tej roli. Dobrze też się sprawdza yellow. Wszystko zależy od obsady, jaką kolega planuje do tego akwarium. Livingstoni nie jest małym drapieżnikiem, a o taki kolega pyta.

Yellow to taki sam drapieżnik jak i aulonocara albo roślinożerna mbuna która jak ma okazje to zje małą rybkę  :) .
A kolego pozner miałeś fryeri i livingstoni u siebie w akwarium? Widziałeś jak polują te drapieżniki i jaka jest różnica w ich polowaniu oraz ogólnym zachowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.