Skocz do zawartości

60h czy 50h?


benjam

Rekomendowane odpowiedzi

 https://www.olx.pl/oferta/akwarium-200x60x50h-600l-nowe-aquarium-fish-katowice-CID103-IDlKP4M.html#c7d10e55d9

https://www.olx.pl/oferta/akwarium-200x60x60-12mm-720l-nowe-gwarancja-CID103-IDmGfYv.html#e8daebdbc8

 Jak widać w cenie jest duża różnica :)

1 minutę temu, 3promile napisał:

Przemek ze Szczecina chciał mi skleić z tafli 10mm baniak 200x55x55 z gwarancją. Nie zgodziłem się, zamówiłem 12, czego i tobie życzę. Pomimo grubszego szła i wzmocnień i tak mam ugięcie 1mm na środku

A stoi na szafce czy stelażu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi na szafce, która jest zmontowana na stelażu ;) Grubościenny profil zamknięty 20x20 w zupełności wystarcza. Przednie podpórki cofnięte dla łatwiejszego montażu zawiasów, podpórki na 1/3 i 2/3 długości związane poprzeczkami u góry i na dole. O cenach się nie wypowiem,  mam full OW, ponieważ chciałem mieć efekt "podwieszenia" dna podobnie jak np. w baniaku Eheim Incpiria. Płaciłem chyba 2.5 k PLN trzy lata temu. Perfekcyjne klejenie, szlif i poler.Hobby musi kosztować; twoja w tym głowa i ręce , żeby na nie zarobić ;)

 

Edytowane przez 3promile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem w ten sposób - był kiedyś taki mercedes - model W124, zwany baleronem, który o mało nie doprowadził firmy do bankructwa. Dlaczego? Dlatego, że był praktycznie niezniszczalny i klienci nie mieli powodu, żeby go wymieniać na nowy. Z prostej przyczyny - jeśli inżynierowi ze Stuttgartu w danym punkcie np. bloku silnika wychodziło z obliczeń, że w tym miejscu należy dać śrubę M8, to on na wszelki wypadek dawał śrubę M10. Myślę, że ta metafora jest klarowna.

Edytowane przez 3promile
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w linku jest jedno akwarium o wysokości 50 cm i tu dali szybę 10. A już przy wys. 60 dali szybę 12cm. Oczywiste mniejsza wysokość to może być cieńsza szyba. Na określenie grubości szyby do akwarium są odpowiednie normy.

Jedna sprawa wygięcie szyb bocznych akwarium, które jest większe im wyższe akwarium. Druga sprawa to wytrzymałość dna akwarium które po prostu może strzelić pod wpływem naprężeń jakie wywiera masa wody na nie.

Gwarancja nie obejmuje strat spowodowanych przez zalanie mieszkania.

Edytowane przez iquitos68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 3promile napisał:
2 minuty temu, iquitos68 napisał:

Z tego co widzę to w linku jest jedno akwarium o wysokości 50 cm i tu dali szybę 10. A już przy wys. 60 dali szybę 12cm. Oczywiste mniejsza wysokość to może być cieńsza szyba. Na określenie grubości szyby do akwarium są odpowiednie normy.

Tak ale mówią że mogą zrobić z szyby 10mm i też dają gwarancje:) i o co chodzi? :)

 

1 minutę temu, iquitos68 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.