marianek666 Opublikowano 15 Marca 2019 #1 Opublikowano 15 Marca 2019 (edytowane) Witam szanowne grono. Mam na imię Mariusz, jako klubowicz znalazłem w końcu chwilę czasu by się przedstawić i zaprezentować swoje pierwsze malawi. Zbiornik o wym. 120x50x50 został zalany w kwietniu 2018r. więc ma niespełna rok. Za filtrację mechaniczno-biologiczną odpowiada u mnie Unimax500 z prefiltrami HW603, dodatkowo wspomagam się falownikiem Jebao RW-4. W czasie funkcjonowania jedynie trochę kombinowałem z filtracją, a dokładnie to zamiana mechanika aquael 2000 (zbyt głośny) na falownik. Za biologię odpowiada 1L matrixa i trochę siporaxu, w kuble oprócz ceramiki mam gąbki z zestawu i purolite a520e zasadniczo do klarowania wody, duża zawartość siarczanów zahamowała działanie tego złoza pod kątem obniżania NO3 więc zakupiłem phos out 4 i dałem go troche do prefiltra - działanie to przyniosło pozytywny skutek bo również obnizyło PO4 którego też miałem ponad normę. Wystartowałem z obsadą 3 gatunkową w ilości 3x10szt. (zakup z renomowanej hodowli gatunków Chindongo saulosi, Iodotropheus sprengerae, Cynotilapia Hara Galireya Reef). W lutym 2019r. dokonałem dopiero redukcji po tym jak usłyszałem że mam "pekin". Świadomy tego (bo od początku była przewidziana redukcja) i przerybienia odłowiłem nadmiar samców. Długo się z tym zbierałem bo nie obserwowałem nadmiernej agresjii, występowała ona tylko wewnątrz gatunkowo i najbardziej u Hary. Obecnie utrzymuję układ dwu samcowy w każdym gatunku, agresja u rdzawego się pojawiła ale epizodycznie. Zbiornik wizualnie też się trochę zmieniał, dorzuciłem więcej skał - serpentynitu, robiąc kryjówki dla młodzieży która i tak nie jest w stanie się uchować, ale nie jest moim celem ich przyrost. Wiec tak to wyglądało na początku i tak to wygląda obecnie. Edytowane 30 Marca 2019 przez marianek666 8
marianek666 Opublikowano 15 Marca 2019 Autor #2 Opublikowano 15 Marca 2019 Jak widać aranż nie jest bardzo naturalny, ale przede wszystkim daje schronienie rybom, tym dużym i jakiś czas też tym małym
Sławol Opublikowano 15 Marca 2019 #3 Opublikowano 15 Marca 2019 Bardzo ładne akwarium, a samce Hary masz piękne 1
Mynio Akwa Opublikowano 15 Marca 2019 #4 Opublikowano 15 Marca 2019 Akwarium dobrze się prezentuję, a samce Hary rzeczywiście masz bardzo ladne. 1
SlavekG Opublikowano 15 Marca 2019 #5 Opublikowano 15 Marca 2019 Aranż jest bardzo ładny i klimatyczny a i rybki bardzo ładne. Dobra robota 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się