Skocz do zawartości

Aulonacary


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem to powinno się trzymać aulonocary z różnych podgrup, czyli jak masz już A. maleri (podgrupa stuartgranti) to już więcej z tej podgrupy nie możesz mieć, ale możesz je połączyć z jacobfrybergi czy podgrupą chitande, ale trzeba też zwracać uwagę na ubarwienie samców by nie były jednego koloru np. (żółty) z różnych podgrup bo istnieje ryzyko hybrydyzacji- źródło BTN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrzy Amerykanie z www.cichlid-forum.com dodali jeszcze jedna grupę. Mianowicie wyodrębnili z grupy chitande, tzw. sand-dwelling Aulonocara, czyli Aulony zamieszkujące biotop piaszczysty. Tak, jakby chitande zamieszkiwały lasy równikowe panna.gif.


PS. Co by nie powiedzieć i jakby nie podzielić, to jak Aulony będą chciały, to i tak się pokrzyżują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Co by nie powiedzieć i jakby nie podzielić, to jak Aulony będą chciały, to i tak się pokrzyżują.

Zgadzam się z tym w 100%, nie takie hybrydyzacje mają miejsce, ale dzielenie Aulonocar w podgrupy, zapewnienie im odpowiednich warunków lokalowych i życiowych tylko zmniejsza to ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Prostym sposobem zapobiegania otrzymania nierasowego narybku jest trzymanie z Aulonami np. S.fryeri. Widziałem taka scenę u siebie - narybek Aulon dopiero co wypuszczony i S.fryeri w akcji. Piękne i nieco straszne - jak w życiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torgi75 masz tu linka poczytaj .Aulonocary sa piekne jak mowia pawie malawi z tych ktore mialem to red rubin , baenschi i calico polecam.


Piękne , piękne tylko z tego co podałeś to dwa gatunki są sztucznie wyhodowane :mrgreen:

IHMO podstawa to nieprzerybione akwarium , dobrze dobrane haremy , oraz tak jak pisał Pekael dobry killer w akwarium :D

U mnie jrobił za niego Othoparynx Lithobates.

A nie prościej zrobić baniaczek np. z jednym gatunkiem Aulonek , jakiś Copadichromis , może do trego coś z Malawijskich giętkozębów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pozwalam sobie tutaj dorzucic post.. parę razy temat był już poruszany, więc nie chcę zakładać nowego i podpiąłem się:)

właśnie w kwestii formalnej;) heh

wymyśliłem sobie taką obsadę non-mbuna + mbuna


A. Jakobfreibergi Red (w sumie nie jestem pewien, chodzi o Aulonocare Red Rubin - pewnie coś mieszam - proszę naprostujcie mnie): 3+5 (?)

A. Stuartgarti: 3+5

Saulosi Coral: 3+6


Chciałbym poznać Wasze opinie na temat takiej obsady:

- czy nie za dużo aulonek ? Szczerze - waham się czy nie brać tylko saulosi i 1 gatunku aulon.

- z tego co czytałem na serwisie - saulosi powinny dać rade (a moze aulony z saulosi?)


Aha, akwa: 170 x 50 x 50

z góry dzięki za pomoc ..i wyrozumiałość , wracam notorycznie do tego tematu no ale woda dojrzała i czas w końcu zdecydować się na ryby!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.