Skocz do zawartości

Co wspólnego z Malawi ma czarne tło i te całe mroczne klimaty?


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, pozner napisał:

Oglądasz filmy, zdjęcia z jeziora, czy widzisz tam takie klimaty?

Większość filmów i zdjęć jest robiona przy dobrym świetle i na małych głębokościach z przyczyn czysto technicznych. Chyba nie zaprzeczysz że pyszczaki żyją również głębiej i w miejscach zacienionych, przysłoniętych wielkimi głazami.

19 minut temu, pozner napisał:

Dążenie do jak najbliższego odwzorowania tego biotopu, czy jakaś swobodna wariacja na jego temat, bardziej atrakcyjna wizualnie, ale bardzo odbiegające od klimatu...charakteru Malawi

Dalej będę twierdził że płaskie jednorodne tło (niezależnie od koloru) nie stanowi żadnego odwzorowania a tylko tło dla wystroju i ryb, o próbie odwzorowania możemy mówić przy tłach strukturalnych.

23 minuty temu, pozner napisał:

Zajrzyj do galerii, tam masz odpowiedź.

Zdjęcia w galerii wcale nie potwierdzają twojego "stwierdzenia" że malawi nie może funkcjonować z niebieskim tłem a tylko o gustach forumowiczów.

26 minut temu, pozner napisał:

Bo nie oddaje klimatu Malawi.

Jak już pisałem IMHO ani czarne ani niebieskie nie oddaje klimatu a jedynie służy do podkreślenia wystroju którym staramy się odzwierciedlić ten klimat.

29 minut temu, pozner napisał:

Nie podoba mi się to. Tak, dla mnie taki wystrój to zło. Wiem, że moje odczucie będzie odosobnione, gdyż widzę ile jest takich akwariów, ale uznałem, że warto poruszyć ten temat. To jest oczywiście tylko moje, osobiste zdanie. 

No i ma prawo ci się nie podobać tak jak i inni mają prawo wypowiadać się w podobnym tonie o niebieskich tłach :)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapytam po co znowu ta 💩 burza? 

Ktoś dzisiaj ma zły dzień? 

Była taka cisza na forum, a jak zawsze ktoś musi zrobić aferę aby podnieść swoje ego. 

Czarne czy niebieskie? Niebieskie czy czarne?

Masakra jakaś... 

Jak przeczytałem pierwszy post to od razu wiedziałem co się święci. 

Bawcie się dobrze wzajemnie nakrecając ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, eljot napisał:

Większość filmów i zdjęć jest robiona przy dobrym świetle i na małych głębokościach z przyczyn czysto technicznych. Chyba nie zaprzeczysz że pyszczaki żyją również głębiej i w miejscach zacienionych, przysłoniętych wielkimi głazami.

Masz rację, dlatego napisałem, że akwaria z tłem strukturalnym i przytłumionym oświetleniu się bronią.

23 minuty temu, eljot napisał:

Dalej będę twierdził że płaskie jednorodne tło (niezależnie od koloru) nie stanowi żadnego odwzorowania a tylko tło dla wystroju i ryb, o próbie odwzorowania możemy mówić przy tłach strukturalnych.

Nie stanowi odwzorowania, ale wraz ze światłem tworzy klimat akwarium.

23 minuty temu, eljot napisał:

Zdjęcia w galerii wcale nie potwierdzają twojego "stwierdzenia" że malawi nie może funkcjonować z niebieskim tłem a tylko o gustach forumowiczów.

Gustach, czy trendach tu kształtowanych? 

23 minuty temu, eljot napisał:

Jak już pisałem IMHO ani czarne ani niebieskie nie oddaje klimatu a jedynie służy do podkreślenia wystroju którym staramy się odzwierciedlić ten klimat.

Pełna zgoda, o tym właśnie piszę. Tło jest tylko jednym z elementów całości. Równie istotne jest oświetlenie. Jak by wyglądało to czarne tło w mocnym świetle. Na pewno nie tak atrakcyjnie.

22 minuty temu, egon44 napisał:

Ja się zapytam po co znowu ta 💩 burza? 

Ktoś dzisiaj ma zły dzień

Była taka cisza na forum, a jak zawsze ktoś musi zrobić aferę aby podnieść swoje ego

Forum jest min. po to, żeby dzielić się opiniami. Jeśli ten temat Cię nie interesuje, to go nie czytaj i nie wypowiadaj się. Jakiś czas temu dodałem w Galerii komentarz na temat wystroju kolegi. @suricade i @AndrzejGłuszyca napisali, że temat wystroju jest ciekawy i warty pociągnięcia. Dlatego założyłem ten wątek. Nie ucierpiało w żaden sposób moje ego, ale Twoje najwyraźniej tak.

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać że nasze akwaria są bardzo "ubogie" dla kogoś nie w temacie wyglądają bynajmniej dziwnie. Kupa kamieni na piachu nic więcej. Sam spotkałem się z taki opiniami. Moim zdaniem czarne tło dodaje takiej elegancji i dzięki temu ten ubogi aranż wygląda fajnie i się broni. Dla mnie kupa  kamieni na niebieskim tle to jakieś nieporozumienie po prostu wygląda brzydko. Niebieskie tło do takiej aranżacji pasuje jak sandały do garnituru. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pozner napisał:

Pełna zgoda, o tym właśnie piszę. Tło jest tylko jednym z elementów całości. Równie istotne jest oświetlenie. Jak by wyglądało to czarne tło w mocnym świetle. Na pewno nie tak atrakcyjnie.

Mnie moje czarne PCV podoba się zarówno w mocnym (wydaje się szare) jak i słabszym (stosuję oba) :) . Natomiast nie podobało mi się niebieskie (miałem w ogólniaku) dlatego zmieniłem na strukturę (PCV nie było wtedy ogólnie dostępne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim akwarium miałem tło strukturalne, po pewnym czasie zacząłem żałować że je włożyłem. Nie dość że musiałem kombinować z rozmieszczenie sprzętu bo przyssawki jak wiadomo go się nie trzymają to jeszcze narybek za nim się chowały. Koniec końców przy przesiadce na większe zdecydowałem się na czarne i nie żałuję. Nie dość że sprzęt rozkładam sobie jak chcę to jeszcze efekt głębi jest. Co do niebieskiego tła, to jedynie granat to jescze jaśniejsze tło, to moim zdaniem, już wygląda kiczowato.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.