Skocz do zawartości

Aranżacja do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mortis napisał:

Mi się podoba. Spadek kamieni jest super. Jedynie gdzie zaczyna się spadek to bym zawiesił moduł imitujący skałę. 

Co  masz na myśli pisząc "moduł imitujący skałę? i jak ją zawiesić jeśli nie mam poprzecznych wzmocnień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sowiszczak napisał:

Co  masz na myśli pisząc "moduł imitujący skałę? i jak ją zawiesić jeśli nie mam poprzecznych wzmocnień?

Tu masz temat, ewentualnie może w temacie wypowiedzieć @troad

Przyklejasz pasek z szyby i masz już gdzie przyczepić moduł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pozner napisał:

Możesz też zrobić tak, jak ja kiedyś u siebie.

 

 

Patent bardzo fajny, sam chciałbym coś takiego osiągnąć w swoim baniaku (zachęcałoby to ryby do pływania wyżej), ale, są dwa ale, potrzebuję pokrywy nad baniakiem:

1. obawiam się wilgoci
2. Obawiam się skoczków samobójców

Niemniej jednak, jeśli ktoś ma belkę nad ,,pustym" szkłem - bardzo fajne rozwiązanie

Edytowane przez Artur67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur67 napisał:

Patent bardzo fajny, sam chciałbym coś takiego osiągnąć w swoim baniaku (zachęcałoby to ryby do pływania wyżej), ale, są dwa ale, potrzebuję pokrywy nad baniakiem:

1. obawiam się wilgoci
2. Obawiam się skoczków samobójców

Wystarczy korona.

 

40 minut temu, benjam napisał:

Heh.... @pozner dobry jesteś kombinator :) czasu i pieniędzy zaduzo chyba masz:) 

To nie kosztowało wcale dużo, a do modułów nie mam smykałki. Przecież one też trochę kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pozner napisał:

Wystarczy korona.

 

To nie kosztowało wcale dużo, a do modułów nie mam smykałki. Przecież one też trochę kosztują.

Korona tak, zniwelowałaby problem skoczków, ale wilgoć pozostaje. Dodatkowo utrudnienie przy koronie z wężami kubełków.
Jak będę w to szedł to sam zrobię imitację kamieni, o wiele lżejszą i przywalę to na jakichś żyłkach/mocowaniach do pokrywy. Ot co aranż u siebie dopiero co zmieniłem więc przez jakieś 6msc nie będzie nudziło moich oczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie możesz zrobić jak @pozner, nie trzeba wtedy modułów, ale powieszenie takiego ciężkiego kamola jest kłopotliwe. Ponadto nie ma mowy o jakimkolwiek przesunięciu go, nie tylko jak Ci się znudzi ale jest trzeba będzie coś więcej w zbiorniku zrobić. Pusty lekki moduł skorupka może leżeć na wzmocnieniach. Nie masz wzmocnienia poprzecznego, ale nie trzeba nawet (jak pisał @Mortis) kleić dodatkowych pasków szyby. Na profilach aluminiowych opartych o wzdłużne możesz to zawiesić. Jak na tych profilach zrobisz dodatkowe poprzeczne, to możesz tym jeździć nawet po całym akwarium ;).

Jeśli chodzi o moduły to albo robisz jak ja, co nie jest wcale specjalnie trudne, ale jest trochę czasochłonne i trzeba mieć w domu warunki ku temu. Prościej na pewno kupić gotowe, no ale te najładniejsze potrafią kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.