Skocz do zawartości

Malawi Drugie podejscie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w zeszłym roku założylem swoje pierwsze Malawi po ponad 10 latach tradycyjnego akwarium z głupikami daniami itp XD kupilem nowe szło o pojemności 120 L, teraz wiem ze jest za małe no ale przy tym biotopie zaczynalem od zera i caly czas ucze się ( niestety na własnych błędach ). Akwarium jak już wspomnialem 120 L, filtr Aquael Turbo 1000 jako biolog i mechanik w 1. Kamienie to serpentynit 20 kg, jeszcze dwa głazy zostały na przyszłość bo już by bylo za duże gruzowisko. Podłoże to piasek kwarcowy od 0,1-0,5

Obsada to :

Labidochromis Perlmutt 8 sztuk jeszcze nie wiem dokladnie w jakiej konfiguracji wydaje mi się ze 2+6 ( ale to pewnie tylko pobożne me życzenia :D ) i docelowo tylko one mają zostać zobaczymy co z nich wyrośnie

Labidochromis Caeruleus Yellow 1+3 na 90% jedna samica ju inkubowała ale niestety nie donosila ikry nie wiem z jakiego powodu po wpuszczeniu Perlmuttów jakos kilka dni 5-6 i stracila, ale one nie ruszaja wgl yellowków sa sporo mniejsze i spokojne póki co. Chciałbym pozbyć się Caeruleus'ów moze się ktos chetny znajdzie na forum ale jak patrze na aranżacje wnetrza i ilość grot to pewnie bedzie to zadanie z serii mission impssible :( Yellowki zostały jeszcze z 1 podejscia do Malawi i nie umiem się ich pozbyć, Metraclimy sprzedałem 

Oczywiście w przyszłosci chciałbym wieksze akwarium 300 + ale to dopiero jak osiade gdzies na stale. Narazie warunki pozwalaja tylko na takie i to ze nie dawno zakupilem takie szkło jakie mam.. teraz bym dolozyl kasy i kupil wieksze. Mądry Polak po szkodzie.

Moje akwarium troszke jest zainspirowane tutejszym forumowiczem Wolfikiem :D Tzn tylko rybki  tj Labidochromis Perlmutt. Jutro moge zrobic jakies swiezsze zdjecia jak bedzie ktos zainteresowany te są świeżo po wpuszczeniu ryb do akwarium czyli jakos sprzed 3 tygodni

IMG_20190211_173043.jpg

IMG_20190210_162035.jpg

IMG_20190210_173320.jpg

IMG_20190212_104810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Taka moja sugestia - odłącz ten wężyk doprowadzający powietrze do turbo, pozbedziesz się w ten sposób irytujących (jak dla mnie) pęcherzyków powietrza wirujących w toni. Odpowiednie napowietrzenie zapewni Ci wylot turbo ustawiony tak żeby poruszał taflą wody. To że chcesz zmienić na większe w przyszłości na duży plus 👍 Tylko już do tego większego nie wkładaj tych pąkli ze środka bo w moim odczuciu psują cały efekt 😉

Edytowane przez Mróz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.