sajlen Opublikowano 25 Lutego 2019 #1 Opublikowano 25 Lutego 2019 Jako że oświetlenie na modułach LED 10000K plus RGB na sterowniku Romka spisuje się bardzo dobrze ale wiadomo apetyt rośnie i mam pytanie... Czy można połączyć do modułów Samsung 10000K inne moduły o innej barwie np.6500K lub podobne. Chciałbym też dodać czerwone moduły zamiast RGB specjalnie dla roślin i gdzie by można je podpiąć? Czy da się to ogarnąć na jednym sterowniku?
benjam Opublikowano 25 Lutego 2019 #2 Opublikowano 25 Lutego 2019 Czytam czytam i dalej nie kumam tematu oświetlenia skoro masz 9000k to po co chcesz zakładać słabsze 6500k?
yaro Opublikowano 25 Lutego 2019 #3 Opublikowano 25 Lutego 2019 9 minut temu, benjam napisał: Czytam czytam i dalej nie kumam tematu oświetlenia skoro masz 9000k to po co chcesz zakładać słabsze 6500k? to temperatura barwy światła a nie moc, 1
benjam Opublikowano 25 Lutego 2019 #4 Opublikowano 25 Lutego 2019 Aaaaa aa..... Ok czyli jak ja mam 9000k 10 szt po 1.2w to mam barwę zimna 9000 o mocy 12w?
marekmax77 Opublikowano 25 Lutego 2019 #5 Opublikowano 25 Lutego 2019 (edytowane) Godzinę temu, benjam napisał: Aaaaa aa..... Ok czyli jak ja mam 9000k 10 szt po 1.2w to mam barwę zimna 9000 o mocy 12w? Tak łącznie 12w 1 godzinę temu, sajlen napisał: Jako że oświetlenie na modułach LED 10000K plus RGB na sterowniku Romka spisuje się bardzo dobrze ale wiadomo apetyt rośnie i mam pytanie... Czy można połączyć do modułów Samsung 10000K inne moduły o innej barwie np.6500K lub podobne. Chciałbym też dodać czerwone moduły zamiast RGB specjalnie dla roślin i gdzie by można je podpiąć? Czy da się to ogarnąć na jednym sterowniku? Jeśli posiadasz sterownik w wersji V4 to w sumie masz 6 kanałów.Teraz masz RGB I 10000K czyli 4 kanały zajęte Możesz również podłączyć czerwone ledy pod RGB (Biały plus i czerwony minus ) wtedy sterujesz łącznie kolorem czerwonym Edytowane 25 Lutego 2019 przez marekmax77 1
sajlen Opublikowano 25 Lutego 2019 Autor #6 Opublikowano 25 Lutego 2019 1 godzinę temu, marekmax77 napisał: Posiadam V3 Chcę zmieszać barwę i podobno 90000K ładniej świeci od 11000K?a może zwykłe 6500? Jeżeli podłącze do RGB(mam ich 8)kolejne 8 sztuk czerwonych to będę mógł dalej sterować kolorem zielonym i niebieskim z RGB czy tylko czerwonym? Tyle zachodu tylko żeby trochę dać roślinką światła bo brakuje mi akcentu zieleni w akwarium.
marekmax77 Opublikowano 26 Lutego 2019 #7 Opublikowano 26 Lutego 2019 sajlen ja mam u siebie 11000k,7500k i RGB wszystko sterowane osobno taką możliwość daje mi sterownik w wersji V4 7500k dołożyłem miesiąc temu co zauważyłem to glony rosną szybciej (częściej czyszczę przednią szybę) Jeśli podłączysz dodatkowe czerwone moduły tylko pod czerwony z RGB będziesz mógł sterować wszystkimi kolorami 1
sajlen Opublikowano 26 Lutego 2019 Autor #8 Opublikowano 26 Lutego 2019 Marekmax77 a czy nie ma znaczenia moc modułów bo same RGB czerwone i czerwone osobno będą miały inną moc(Chodzi o waty) 7500K jakie daje światło?bo to już blisko świetlówki grolux co ma prawie czerwone widmo.
marekmax77 Opublikowano 26 Lutego 2019 #9 Opublikowano 26 Lutego 2019 Waty nie mają znaczenia ważne żeby miały tyle samo volt 7500k zimne polarne 1
sajlen Opublikowano 27 Lutego 2019 Autor #10 Opublikowano 27 Lutego 2019 Jaka jest różnica między diodami 5630 a 5730? jeżeli oczywiście nie jest to jakiś chwyt marketingowy bo oglądając moduły na aukcjach to nie widać żadnej różnicy a sprzedawcy raz piszą tak a raz tak. Tak samo diody RGB mają 5050 lub 5252,czy warto się tu czymś sugerować? Czym można podłączyć sterownik z diodami ? żeby za każdym razem nie trzeba było trzeba rozkręcać kabelków przy sterowniku,jakaś złączka?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się