Matius525 Opublikowano 23 Lutego 2019 #1 Opublikowano 23 Lutego 2019 Witam serdecznie. Moja przygoda z pyszczakami zaczela się prawie rok temu w marcu. OBSADA: -Do pierwszego akwarium 150/50/50 zakupilem po 10 sztuk Labidochromis Caeruleus Kakusa, Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, Labidochromis Hongi Super Red, Cynotilapia Zebroides Jalo Reef. Z każdego rodzaju mam po 2 samców - glonojad i 3 tygodnie temu dopuściłem 5 sztuk Cyrtocara Moorii(prezent od znajomego) i 4 ślimaki helmet. W grudniu zmienilem baniak na wiekszy, tj. 200/50/50 przednia szyba OPTI, a wystrój zrobiłem z wapieni (czerwony, zielony, filipiński i filipiński kremowy) - razem około 50kg. Piasek biały kwarcowy, a rośliny to anubias na korzeniu i kryptokoryna. OŚWIETLENIE - LED: 2 taśmy 8520 w tubach z plexi po 190cm DIY WYPOSAŻENIE -Filtr zewnętrzny Aquael 700 Unimax z wkładami Seachem Purigen, Matrix, Phosguard, ceramika, zeolit + prefiltry oraz filtr wewnętrzny Aquael Turbo 2000 - Pokrywa aluminiowa + szafka na profilach DIY PARAMETRY WODY - utrzymują się w granicy PH 7.8-8, KH-6, GH-11, PO4 - 1, NO3-20-30. Podmiany robie z wody RO, raz w tygodniu 80-90l do której dodaje Malawi buffer i Cichlid Salt i zostawiam to na 1 dzień do odstania w kastrze. Do podmiany NO3 wzrasta do około 50. POKARM - pokarm kupuje w hodowli, w ktorej zakupilem ryby. Spirulina i pokarm wybarwiajacy. Ryby karmie 2x dziennie, rano podaje spiruline, a pod wieczor daje wybarwiajacy. Mam rowniez spiruline OSI w formie pelletu, ale kawalki sa jeszcze za duze i ryby maja problem zeby go szybko skonsumowac i trzymaja te pellety w pyskach. GLONY Wydaje mi się, że odkąd zmieniłem oświetlenie ze zwyklego RGB na LEDy zimne 8520, to zaczęła się plaga glonów. Zacząłem podawać CARBO i mikro, Kryptokoryna zaczęła ładnie rosnąć. Z akwarium wyjąłem Korzeń z anubiasem, bo ryby tak go wygryzły, że tylko straszył Przy zmianie baniaka, z pośpiechu nie policzyłem ile dokładnie zostało ryb odkąd zakupiłem je w hodowli, a ze względu na aranżacje z kamieni, nie jestem w stanie ich teraz policzyć. W dodatku od 2 tygodni chowają się u mnie małe: Czy moje akwarium nie jest zbytnio przerybione ? Czy taka ilość glonów jest raczej normalna, czy gdzieś po drodze popełniłem błąd ? Wydaje mi się też, że ryby zrobiły się ostatnio lekko płochliwe.
Mortis Opublikowano 23 Lutego 2019 #2 Opublikowano 23 Lutego 2019 Co do aranżacji każdy wybiera co mu się podoba. Biorąc pod uwagę skaliste jezioro, Twoje bardzo odbiega od zarys przyjętego w standardzie KM, ale nie jest moim zamiarem to krytykować. Co do glonów, te występujące na kamieniach powinny cieszyć, chyba jest trochę okrzemka, brunatnicy. Ten na piachu, przy przedniej szybie to mam nadzieję, że okrzemek. Na wykwit glonów powinien mieć wpływ w dużej części jakość oświetlenia, ale też stężenie PO4, ale trzeba by zrobić testy. Jeśli nie widzisz jeszcze jakiegoś szczególnego przerobienia tzw dworca kolejowego z rybami to ilość powinna być ok.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się