inmar Opublikowano 21 Lutego 2019 #1 Opublikowano 21 Lutego 2019 Będę pomagał Znajomemu założyć akwarium,wymiar jest bardzo nietypowy bo jego szerokość tylko 28cm i tego nie da się zmienić.Szkło będzie stało w regale i będzie widoczne z dwóch stron.Zastanawiam się czy w ogóle nadaje się na Malawi,ale wstępnie postanowione.Do filtracji użyjemy Fluwala 306 lub 406,grzałka przepływowa by nie szpecić wnętrza a oświetlenie na sterowniku Dimmer PRO.Do zarybienia chciało by się ze trzy gatunki choć pewnie to nie przejdzie.Moje główne pytanie to czy przejdzie te 28cm.
iquitos68 Opublikowano 21 Lutego 2019 #2 Opublikowano 21 Lutego 2019 Skalniaki, muszlowce. Może coś z takiej Tanganiki ? Widziałem w Discusie w Warszawie takie bardzo wąskie akwarium właśnie ze skalniakami. Bardzo powolne ryb. Jakby się Jakoś rozsądnie tło wykonać i na dnie kamieni nakłaść to miało by sens.
Falcowski Opublikowano 21 Lutego 2019 #3 Opublikowano 21 Lutego 2019 (edytowane) Wszystko się da. Nie jest tak źle jak sięwydaje, tylko rybki takie do 10 cm wybierz. Gatunki raczej 2. A tu przykład zarówno niskiego, jak i wąskiego akwarium, któremu ostatnio zrobiłem focie. Trochę przekoloryzowane było, ale to raczej kwestia oświetlenia i tych wapieni, no i zdecydowanie z piaskiem przewalił. W środku jakiś prosty mechanik i kubełek do tego. Wymiary tak na oko były 2000x20xh40: Edytowane 21 Lutego 2019 przez Falcowski 1
suricade Opublikowano 22 Lutego 2019 #4 Opublikowano 22 Lutego 2019 @Falcowskiczego chcesz dowieść swoim postem? Dla mnie to akwarium jest okropne, Mniejsza o estetykę np. grubą warstw brudnego piasku . Ale chodzi o potrzeby ryb, które tam pływają. 11 godzin temu, inmar napisał: Będę pomagał Znajomemu założyć akwarium,wymiar jest bardzo nietypowy bo jego szerokość tylko 28cm i tego nie da się zmienić.Szkło będzie stało w regale i będzie widoczne z dwóch stron.Zastanawiam się czy w ogóle nadaje się na Malawi,ale wstępnie postanowione.Do filtracji użyjemy Fluwala 306 lub 406,grzałka przepływowa by nie szpecić wnętrza a oświetlenie na sterowniku Dimmer PRO.Do zarybienia chciało by się ze trzy gatunki choć pewnie to nie przejdzie.Moje główne pytanie to czy przejdzie te 28cm. Myślę, że przy mądrej aranżacji i filtracji to da się zrobić. Poniżej 2 ciekawe aranżacje jakie można by zastosować w takim nietypowym wymiarze. 2
piotriola Opublikowano 22 Lutego 2019 #5 Opublikowano 22 Lutego 2019 1 godzinę temu, suricade napisał: czego chcesz dowieść swoim postem? Dla mnie to akwarium jest okropne, Mniejsza o estetykę np. grubą warstw brudnego piasku . Ale chodzi o potrzeby ryb, które tam pływają. Myślę że ryby będą miały lepiej w takim zbiorniku niż w standardowej setce. Szerokość zbiornika jest niewątpliwie minusem ale z drugiej strony długość jest czymś pozytywnym. Nie wszyscy mają możliwość postawienia odpowiedniego zbiornika, dla mnie jest to jakieś rozwiązanie. 1
benjam Opublikowano 22 Lutego 2019 #6 Opublikowano 22 Lutego 2019 Cześć Ja krótko w temacie jestem ale Twój zbiornik jest tylko 20 cm dłuższy od standardowej 100 czy te 20 cm zrobią duża różnice mnie się wydaje że nie:(
suricade Opublikowano 22 Lutego 2019 #7 Opublikowano 22 Lutego 2019 11 minut temu, piotriola napisał: Myślę że ryby będą miały lepiej w takim zbiorniku niż w standardowej setce. Szerokość zbiornika jest niewątpliwie minusem ale z drugiej strony długość jest czymś pozytywnym. Nie wszyscy mają możliwość postawienia odpowiedniego zbiornika, dla mnie jest to jakieś rozwiązanie. Ja nie pisałam o samym szkle tylko jego urządzeniu.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Lutego 2019 #8 Opublikowano 22 Lutego 2019 Temat dotyczący osprzętu wydzieliłem jak niżej. W tym temacie ( START) opisujemy sposób startu i jego proces.
inmar Opublikowano 6 Kwietnia 2019 Autor #9 Opublikowano 6 Kwietnia 2019 No i akwarium powstało,dziś zalane wodą z mojego zbiornika.Na razie jeszcze u mnie,ale za tydzień idzie do kolegi.Filtr Fluwal 406 chodził podłączony do mojego około 3 tygodni więc start powinien być chyba bezproblemowy.Oświetlenie na modułach led sterowane Led Dimmer Pro,ustawione jeszcze przypadkowo. Skały trochę płasko,ale nie umiałem znaleźć wysokich i na razie tak to wygląda.Pozostaje mi ustalić tylko gatunki i zaraz założę odpowiedni temat.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się