Skocz do zawartości

FAUST


Rekomendowane odpowiedzi

a kto powiedzial ze pigmentem+cr nie mozna robic efektu''suchego pedzla''???


JA


Jest to raczej oczywiste, skoro zadajesz takie pytanie znaczy nie wiesz na czym ta metoda polega, nie wprowadzaj więc kolegów w błąd.


Co do glonów prawda porastają, ale nie wszędzie, w wielu miejscach faktura uwypuklona kilkoma warstwami farby robi jednak swoje. Tego typu malunek na tle chyba najdłużej jest w moim baniaku i zdecydowanie go widać, i nic nie wskazuje na to żeby glony chciały porosnąć całe tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bidzi, ja jestem za tym, aby stosować to, co sprawdzone i pewne. Owszem, lubię poeksperymentować, ale nie czyimś kosztem, w tym przypadku ryb. Dlatego ja na Twoim miejscu skorzystałbym z propozycji złożonej Ci przez policjanta :wink: Ja czekałem na pigment do tła ponad dwa tygodnie, cierpliwie, bo wiedziałem, że ten składnik jest sprawdzony i pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co fotka miałaby zmienić. Nie rozumiesz po prostu techniki i już. Jak niby mam Ci zrobić makro tła w prawie 600litrowym zbiorniku.


Technika suchego pędzla polega na uwypuklaniu struktury porowatej powierzchni przy użyciu kilku - kilkunastu warstw SUCHEJ farby (najczęściej akrylowej), ciekaw jestem jak chcesz to zrobić rozrobionym Ceresitem z pigmentem. Jedyne co, to nawalić różnokolorowe placki.

Poniżej masz link do zdjęcia jednej z moich prac wykonanych tą techniką, figurka ma wysokość ok 4cm, wszystko było jednolicie szare przed pomalowaniem, tutaj doskonale widać w skali micro do czego to w ogóle służy.

http://www.24.pl/0003.jpg


A propos - proszę o pomoc - FAUST jest jedyną w tej chwili sprawdzoną farbą, masz ochotę sprawdzić inną ?? czekamy na wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bidzi, ja jestem za tym, aby stosować to, co sprawdzone i pewne. Owszem, lubię poeksperymentować, ale nie czyimś kosztem, w tym przypadku ryb. Dlatego ja na Twoim miejscu skorzystałbym z propozycji złożonej Ci przez policjanta :wink: Ja czekałem na pigment do tła ponad dwa tygodnie, cierpliwie, bo wiedziałem, że ten składnik jest sprawdzony i pewny.


Jestem bardzo cierpliwy więc poczekam, planuje zmienić zbiornik, ale czekam na wszystkie potrzebne rzeczy do zrobienia tła. Nie chcę eksperymentować, chcę właśnie farbę Faust-a i będę cierpliwie oczekiwał na Odpowiedź Policjanta aby uzgodnić z nim szczegóły tej operacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno faust ma już nie być sprowadzany przez praktikera, ale chyba jakiś czas tylko. Gdy byłem ostatnim razem się pytać o farbę, to powiedzieli, że mają tylko to co na półkach, i już nie sprowadzają bo Faust zmienia nazwę, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.