Jump to content

FAUST


Recommended Posts

Witam, jestem w trakcie budowania tła CR a własciwie w trakcie jego rozpoczęcia. Zastanawiam się jakiej farby użyć w tym celu, nie przeczę że będę się tutaj wzorował na osobach, którzy już takiego dzieła dokonali. Więc pilnie poszukuję farby faust, mieszkam w "małym" miasteczku, obok jeszcze mniejszego bo zaledwie 400 tysięcznego i nigdzie nie mogę znaleźć tego rodzaju farby. Czy można użyć innej farby która oczywiście uprzednio została wypróbowana i zdaje egzamin. Mam też pytanie, czy jest ktoś kto ma dostęp do fab Faust i czy istniała by mozliwośc zakupu a następnie wysłania jej do mnie, oczywiście za wcześniejszym przelaniem pieniędzy lub też za pobraniem jak komu wygodniej, sprawa jest dla mnie ważna gdyż wszystko już czeka, tj. płyty XPS, pianka, silikony no i rybki też są przygotowane do transportu w bardziej bezpieczne miejsce. Z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Myślałem o tym ale chciałbym osiągnąć efekt taki jak inni, Maro, Romek. Chodzi mi o efekt suchego pędzla aby jak najrealniej odzwierciedlić naturalną skałe.

Link to comment
Share on other sites

Spytaj się ich teraz jak to wygląda, bo np u mnie całą skałę pokryły glony więc nic innego nie widać, a czyścic do czysta skały aby oglądać to co namalowałeś jest bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

najrealniej naturalną skałę odzwierciedla tło porośnięte glonami :)

Najlepiej spytaj Romka, jego tło było malowane tą techniką i trochę czasu już jest w wodzie, ale i tak prędzej czy puźniej efekt suchego pędzla zastąpi efekt mokrego glona :wink:

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie z tego sprawę i liczę się z tym. Ale mam też problem gdyż u mnie glon nie za bardzo chce obrastać skałek. Niby parametry są ok, ale jakoś nie mogę się doczekac zieleni na nich. Być może to zasługa parki zbrojników, choć nie sądze aby one aż w takim stopniu mi czyściły teren. Chodzi mi tylko o rodzaj farby którym można zastąpić Fast-a lub też czy jest ktoś kto pomógł by mi w jego zdobyciu, gdyż jak pisałem. W mym małym miasteczku jest jak w SILENT HILL - wszystko gdzieś zniknęło.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo bym był wdzięczny za taki gest z Twojej strony, chodzi mi przed wszystkim o czarny mat i oczywiście jakiś kolorek do cieniowania. Wiem że Maro używał ciemnej zieleni.

Link to comment
Share on other sites

Zostałem wywołany do odpowiedzi, więc oto jestem ;)


Nie zgadzam się z kolegami, którzy twierdzą, że nie warto przykładać uwagi do techniki suchego pędzla i kształtowania możliwie realistycznej pow. 'skał' z CRu, ponieważ:

1) pomimo pokrycia glonem strukturę widać, widać zagłębienia, chropowatości i porowatości, które pieczołowicie wypracowaliśmy w CR; ponadto, glon wchodzi, ale nie w każdym tle na całej jego pow. - u mnie np. i w tle Maro78 są miejsca silnie zacienione, gdzie nawet okrzemki nie rosną - w tych strefach i strefach przejścia między cieniami a oświetloną częścią doskonale widać malowanie i technika suchego pędzla b. dodaje realizmu


2) miał być pkt. 2 ale zapomniałem co chciałem napisać ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja co prawda barwiłem tło pigmentem, nie farbą, ale tak jak pisze Romek, przykładałem się do tego tak, jakby glonów miało nigdy nie być. Prawdą jest, że w miejscach zacienionych nic nie rośnie. Po 3 czy 4 miesiącach trzymania tła w akwa widzę, jak glony je porastają. Atak okrzemek tło już przeszło i choć było ich mnóstwo, to nie w miejscach zacienionych. Teraz robi się już zielono, ale tylko tam, gdzie dociera światło :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.