Skocz do zawartości

Bioflow 300


Ciepa81

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłeś pod właściwy adres Adam👍. Odnośnie oryginalnego filtra BioFlow... Niestety nie nadaje się do niczego. Może jako filtr biologiczny, ale taki już masz z mniejszego baniaka. Zostaw sobie JBL-a jako biologiczny i tak, jak przedmówca wcześniej doradził, zainstaluj sobie prefiltr na zasysie.

Ten filtr BioFlow z nowego zbiornika wytnij elastycznym nożem kuchennym i spróbuj sprzedać😉. Jest przyklejony punktowo silikonem, więc spokojnie dasz radę. 

Potrzebujesz filtracji mechanicznej do nowego zbiornika. Masz do wyboru: drugi kubełek o większej mocy lub głowicę z gąbką (filtr wewnętrzny). Kwestia budżetu i zdolności w aranżacji zbiornika. Dużym kamieniem można zasłonić taki filtr. Zbiornik będzie wyglądał naturalnie i cyrkulacja też załatwi sprawę. Mocniejszym filtrem zewnętrznym równie dobrze ogarniesz filtracją mechaniczną. Będą większe koszty, ale graty poza zbiornikiem. 

Jeśli lubisz majserkować i masz na to czas, to możesz zrobić sobie filtr kasetowy DIY, który załatwi filtrację biologiczną i mechaniczną. Wygląda on podobnie do BioFlow, ale różnica jest taka, że sprawuje się bardzo dobrze w Malawi. 

Temat falownika na razie zostawiamy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, przemo-h napisał:

Trafiłeś pod właściwy adres Adam👍. Odnośnie oryginalnego filtra BioFlow... Niestety nie nadaje się do niczego. Może jako filtr biologiczny, ale taki już masz z mniejszego baniaka. Zostaw sobie JBL-a jako biologiczny i tak, jak przedmówca wcześniej doradził, zainstaluj sobie prefiltr na zasysie.

Ten filtr BioFlow z nowego zbiornika wytnij elastycznym nożem kuchennym i spróbuj sprzedać😉. Jest przyklejony punktowo silikonem, więc spokojnie dasz radę. 

Potrzebujesz filtracji mechanicznej do nowego zbiornika. Masz do wyboru: drugi kubełek o większej mocy lub głowicę z gąbką (filtr wewnętrzny). Kwestia budżetu i zdolności w aranżacji zbiornika. Dużym kamieniem można zasłonić taki filtr. Zbiornik będzie wyglądał naturalnie i cyrkulacja też załatwi sprawę. Mocniejszym filtrem zewnętrznym równie dobrze ogarniesz filtracją mechaniczną. Będą większe koszty, ale graty poza zbiornikiem. 

Jeśli lubisz majserkować i masz na to czas, to możesz zrobić sobie filtr kasetowy DIY, który załatwi filtrację biologiczną i mechaniczną. Wygląda on podobnie do BioFlow, ale różnica jest taka, że sprawuje się bardzo dobrze w Malawi. 

Temat falownika na razie zostawiamy.

Przemku dziękuję za doszczętnie dobraną odpowiedź jestem pod wielkim wrażeniem jacy tu ludzie mają doświadczenie w Malawi ale chciałbym zostawić chyba ten filtr bo to już by był drugi co na strychu by stał A szkoda mi to tak oddawać A po za tym narazie żony bym nie chciał narażać żony na koszta😀może uda mi się udać stary sprzedać baniak to wtedy pomyślę wiecie jak to jest😀co ty na to Przemku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym Ci radził jednak wyciągnąć ten filtr. Później zawsze znajdzie się coś co będzie Cię przed tym powstrzymywać,np aranżacja,obowiązki... . A wkur... na filtrację będzie coraz większy jak nie będziesz widział efektów. Wiadomo że kasa jest ważna,ba kto wie czy nie najważniejsza. Ale to już jest każdego indywidualna sprawa. Tu koledzy tylko podpowiadają,a wierz mi ,wiem co mówią.  Bo przechodziłem dokładnie to samo co ty teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ciepa81przemyśl ten temat na spokojnie i spróbuj negocjować. Potrzebujesz jednego, mocniejszego filtra. Ciężko sklecić coś rozsądnego na dłuższą metę z tego sprzętu, który masz.

Kompromisem może być tutaj falownik, który zainstalujesz pod grzebieniem BioFlow-a. Do tego dołożysz kubełek JBL-a i jakiś czas powinno to funkcjonować. Z czasem zauważysz zalegające odchody na dnie, gdy ryby podrosną i będzie ich więcej i wtedy trzeba będzie zadziałać. Na razie jednak spróbuj z falownikiem. 

8000 l/h wydaję się trochę dużo. Osobiście mam taki falownik w zbiorniku 200x70x60, ale fakt, że mój filtr sika konkretnie. 

@Piotr775nie było pralki u Ciebie przy takiej mocy falownika?

Adam! Zobacz sobie na zdjęciu, jak zamontować falownik, żeby grzebień skutecznie zbierał śmieci. 

 

IMG_20190204_202049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, anutemix napisał:

Witam może bioflow nie jest jakimś cudem techniki ale myślę że kolega nie musi go wycinać. Jak nie przeszkadza Ci skrzynka w baniaku to dołóż kubełek i sam stwierdzisz czy bedzie to śmigać.

Rzecz w tym, że nie jeden z nas już taki filtr przerabiał, łącznie ze mną. Wniosek jest taki, że ten filtr nadaje się do akwarium ogólnego z małymi rybami. W Malawi można z niego zrobić filtr biologiczny, ale wciąż brakuje tutaj wydajnego filtra mechanicznego. Na razie jednak trzeba próbować z tym, co jest i do tego dobrać falownik. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.