Skocz do zawartości

Obsady naszych zbiorników


Mortis

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mortis napisał:

Trevka raczej przesądzona, do tego chcę pasy pionowe, żółty kolor. Tak się zastanawiam czy moje ukochane Msobo czy może Koningsi bo samice u obu żółte. 

Czy dorosłe lepidiadaptesy mają widoczne pasy poziome?

Pasów u samca lepidiadaptesa nie widać, chyba, że jest czymś zestresowany. Samica alfa też pasów nie pokazywała. 

Jeśli jesteś pewny trewavasae i chcesz pasy w pionie, to spokojnie połącz je z dużą zebrą lub fainzilberi. Z tego co widzę u siebie, to te ryby się po prostu uzupełniają. Każda z innej bajki i nie wchodzą sobie w drogę. 

Jeśli chcesz pasów poziomych, to wielosamcowo maingano do tej dwójki. Cwana ryba i krzywda mu się nie stanie. Ewentualnie to, na co ja poluję i Pozner zasugerował- Melanochromis loriae. Tutaj z dietą jest łatwo, bo to wszystkożerca. Jest tylko problem z dostępnością😁. Jeśli zdążę do końca Maja, to odbieram osobiście F1 z Aquatreff. W Tan-mal są WF, ale tylko samce☹️

Edytowane przez przemo-h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 22:19, pozner napisał:

Karolu, mamy podobne akwaria, więc napiszę Ci, jaką u siebie widziałbym obsadę:

Duża mbuna:

Labeotropheus trewavasae chilumba

Metriaclima sp. dolphin 

Melanochromis loriae

Mała mbuna:

Labidochromis chisumulae chizumulu 

Melanochromis simulans

Labidochromis sp. mbamba bay 

i może jeszcze np. Metriaclima keningsi.

Czwarty gatunek to kwestia otwarta...może stary, dobry yellow.

@pozner obsada z dużą mbuną całkiem fajna, szczególnie Dolphin, trochę mi przypomina kolorystycznie Demasoni, a ta kolorystyka mega mi się podoba. Co do melanochromisów, loarie jest całkiem fajna, ale też bym się zastanawiał nad Kaskazini. Samice podobne, mimo że nie grzeszą pięknością ale też nie są szarobure. To co @przemo-hpisał, że lapidiateps nie ma widocznych pasów poziomych to teraz bardziej bym się skłaniał do Kaskazini albo zaproponowanej przez Ciebie Loarie. Labeotropheus jest u mnie jakby na pierwszym miejscu i do niego bym dobierał obsadę.

Co do małej mbuny, Chisumulae podoba mi się ale jak pływa w innych akwariach, fajna ale na razie nie widzę jej u siebie. Simulans to tak jak wyżej u dużej mbuny, poziome pasy bym chciał mieć u siebie, mbamba to jest jedna z kwintesencjia Malawi, świetna ryba. 

Co do czwartego gatunku to też widzę yellow. Gdybym nie dobrał obsady z Msobo lub Koningsi to na pewno by wszedł yellow. Yellow to taka wdzięczna, rozjaśniająca zbiornik ryba. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortisu samca kaskazini też nie licz na pasy. Samice są bardziej atrakcyjne niż lepidiadaptesa.

Jeśli trewavasae jest pewny, to loriae będzie dobrym wyborem ze względu na dietę. Samice wydają się być nawet ładne na zdjęciach (ładniejsze niż lepidiadaptesa), ale najlepiej jakby @poznercoś napisał na ten temat, bo kiedyś je miał. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia i filmy oddają wygląd. Samiec ma wyraźne dwa niebieskie pasy. Samice są lekko żółtawe, z wyraźnymi pasami. Miałem je min. właśnie z Labeotropheusami. Towarzystwo równe sobie. Niestety, występuje agresja miedzy samicami. Jedna z nich miała obgryziony ogon do tego stopnia, że już jej nie odrósł. Ale żyła dalej i funkcjonowała w miarę normalnie, więc nie jest to mordercza agresja. Ryba bardzo ładna, na normalnym poziomie agresji, dlatego znalazła się w mojej obsadzie.

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzę, przeglądam fotki, a cobyście powiedzieli na

Labeo, Msobo, boadzulu, Astotilapia Caliptera? 

Caliptera rzadko gości w naszych zbiornikach. Kolorystyka i ryba z pogranicza Malawi i Tangi. Ryba inna niż wszystkie ale czy sobie poradzi z tymi klockami we wspólnym zbiorniku? 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.