Skocz do zawartości

Dzień Dobry :) 120 Glossy // podziękowania


Ertos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy,

Pewnie część z was mnie kojarzy tutaj z forum z różnorakich tematów i wpisów czasem bardziej, czasem mniej upierdliwych natomiast zakładam ten temat w celu podziękowania całej ekipie będącej tutaj na forum która wspomagała mnie i edukowała w kwestii zakładania pierwszego w życiu malawi :)

W szczególności chciałbym podziękować:

@suricade 

@deccorativo

@AndrzejGłuszyca

@rafalniski

@egon44

@Bartek_De

@Jerry_jerry

I innym o których nie wspomniałem powyżej za pomocne wpisy a także chęć pomocy takiemu początkującemu akwaryście :)

Obecnie akwarium prezentuje się tak jak na zdjęciach w załączniku :) Obsada Rdzawy 16 + Saulosi 16 :)  Problemów jak na razie na szczęście brak :) Karmię dwa razy dziennie około 9 i drugi raz około 22 // Rano mięsny granulat naturefood  wieczorem spirulina płatki + ciutkę roślinnego naturefood.  Kupek stosunkowo nie wiele kumulują się od strony salony (od strony wlotów rurek) tutaj muszę pomyśleć co zrobić aby je wywiać w stronę zasysów i do wewnętrznego filtra...

Co do planów na przyszłość to na pewno:

1. Wymiana rur wodnych na sylikonowe.
2. Zakupić prefiltr eheim do wewnętrznego filterka, dodać falownik aby wymiatał kupki z tej jednej strony akwarium 

3. Zrobić absorber NO3
4. Przy pierwszej czyszczeniu rur skrócić ten dinks zasysający od dołu jest faktycznie za wysoko ale mimo to zbiera dużo odchodów 

5.  Zrobić ewentualnie mini odmulacz aby zachować lepszą jakość podłoża. 

I tutaj najważniejsze :) Mój ociec przesiaduje ciągle u mnie patrząc na akwarium. Obecnie ma już prawie 7 dych na karku a za niedługo będzie miał urodziny i myśli aby sobie zrobić taki malutki baniaczek około 60l  chcę mu pomóc w tym mam i stare akwarium starą grzałkę filtr inny i proponuje mu na ten litraż założyć krewetki + neonki ale muszę z nim pogadać i najwyżej mu pomogę zrobić ten jego baniaczek :)

Pozdrawiam i będę od czasu do czasu dawał tutaj update i pewnie pisał z prośbami o pomoc w niektórych kwestiach :)

 

 

IMG_4490.JPG

IMG_4489.JPG

IMG_4488.JPG

IMG_4477.JPG

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no ostatecznie fajnie to wyszło z tym oświetleniem wygląda jak full opti white Gratuluję wytrwałości Nie rezygnuj z forum, nie zaglądaj tu tylko żeby zrobić update tematu. Twórz z nami tę społeczność

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

Choć i tak mam inne zdanie na temat aranżacji :P :D ,to wiem że akwarium ma się Tobie podobać,a nie nam.

Cieszę się bardzo że mogłem do tego projektu dołożyć małą cegiełkę :);) 

 

2 godziny temu, Bartek_De napisał:

 emoji123.png Nie rezygnuj z forum, nie zaglądaj tu tylko żeby zrobić update tematu. Twórz z nami tę społeczność emoji3.png

Święta prawda Bartku! 💪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będę tutaj zaglądał :) i w miarę zdobywania doświadczenia również będę wtrącał się w różnego typu dyskusje :) 

Co do aranżacji na razie zauważyłem parę potyczek o jakieś tam szparki natomiast ciekawym efektem tego rozmieszczenia jest też fakt, że pewne ryby siedzą od strony kuchni a część tylko od strony salonu :)

I w sumie nie wiem czy to też normalny objaw ale chyba z tego co czytałem w innych tematach to tak bo chodzi o to że są strasznie łakome na żarcie i co zauważą mnie lub żonę to żebrzą pod powierzchnią... nie dokarmiam ich poza wyznaczonymi porami ale też patrząc po ich brzuszkach są lekko zaokrąglone tzn nie przekarmione bo pamiętam jak wyglądały te miałem x lat temu  więc wnioskuję że młode mają jakieś przyzwyczajenie z hodowli i po prostu są takie żarłoczne :)

Natomiast moi drodzy jakbyście mogli podpowiedzieć pewne rzeczy bo jako początkujący to jeszcze nie wiem :)

1. Kiedy zrobić pierwszą podmiankę wody ? Wpuściłem je 17
2. Czy PH zwiększyć sodką oczyszczoną czy może zainwestować w preparat ? Bo zauważyłem że PH mam 7,5-7,6 (Woda w kranie 7,4-7,6) w tych granicach ale chciałbym docelowo mieć około 8 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ertos napisał:

pamiętam jak wyglądały te miałem x lat temu  więc wnioskuję że młode mają jakieś przyzwyczajenie z hodowli i po prostu są takie żarłoczne :)

Żarłoczność to ich drugie imię:)

 

Godzinę temu, Ertos napisał:

1. Kiedy zrobić pierwszą podmiankę wody ? Wpuściłem je 17

To uzależnij od wyników ( ewentualnych ) testów. Bez testów to przez jakiś miesiąc rób w granicach 10-15 % . Zbyt duże na  samym początku mogą wywołać pierwotniaki. Potem zwiększ do 20% a za jakieś 2-3 miesiące możesz w zależności od wysokości parametrów robić nawet 1/3 słupa wody. Ale to uzależnij tak jak mówiłem od NO2 NO3. Gdyby czasami Ci się wydało , że zrobiłeś zbyt wielką podmianę  bo woda zbyt długo nie jest krystaliczna tylko lekko biaława to możesz (ale nie musisz ) dodać ampułkę prodibio biodigest. Oczywiście to wszystko dotyczy akwa nie do końca stabilnego . Za jakieś 6 miesięcy  nie będziesz miał tego typu rozterek.

Godzinę temu, Ertos napisał:

2. Czy PH zwiększyć sodką oczyszczoną czy może zainwestować w preparat ? Bo zauważyłem że PH mam 7,5-7,6 (Woda w kranie 7,4-7,6) w tych granicach ale chciałbym docelowo mieć około 8 ?

Teoretycznie pH na poziomie 7.5 - 7.6  może być akceptowalne przez ryby ( zależy jakie pH było u ich źródła) . Ja osobiście jednak w swoim utrzymuje na poziomie 8 i robię to od lat sodą. Na temat innych preparatów się nie wypowiem bo ich nie używam a w związku z tym nie znam:)

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.