Skocz do zawartości

Filtracja narurowa nowy projekt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy okazji przebudowy zbiornika modyfikuje też narurowca. Coś tam mi się w głowie już zaplanowało , ale wrzucam szkic  aby jakiegoś błędu nie strzelić . Konstruktywne uwagi mile widziane. Szkic odręczny nie potrafię bawić się grafiką ale chyba przejrzysty . 

Wejście ( zasys ) 1"  - tu pierwsza zmiana 2 korpusy 20" na mechanikach korpusy BB są sporo szersze ( można nawinąć więcej owaty lub zastosować grubsze gąbki) 

- Dalej 1" pompa 25/80 Beta  - trójnik 1"  z odejściem 3/4 na purolite 2x 10" w koszach zasypowych szeregowo

- od trójnika 1" zawór spustowy -  trójnik 1" i odejścia już po 3/4 "  jedna nitka z korpusem 20" slim 2L TMBC  - grzałka łazienkowa 300w - wyjście do zbiornika

- druga nitka  z dwoma korpusami równolegle 10"  około 2 L MATRIX - wyjście do zbiornika

Opis wraz ze skanem powinien być zrozumiały 😉  Jak to widzicie co do poprawy . Z części do dokupienia są tylko 2 korpusy 20" BB reszta jest.

narurowiec.jpg

Edytowane przez Damian780425
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to narurowiec się prawie skończył. Brakuje już tylko jednego z wylotów. Uparłem się na te duże korpusy 20" BB jako mechaniki, od zasysu przez pompę 25/80 do (magistrali) 1", następnie 3 odejścia 3/4". pierwsze na 2 korpusy równolegle TMBT, drugie na 2 korpusy szerrgowo purolite, trzecie  duży 20"korpus slim na Matrixa. Z każdego odejścia osobny wylot do zbiornika. 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to u Ciebie pompa pcha wodę w dół tak? U siebie z braku miejsca też chcę ją dać pionowo i wtedy będzie musiała pchać właśnie w dół. Mam w związku z tym pewne obawy, mianowicie czy będzie w stanie się odpowietrzyć. Wiesz o co chodzi? Pompa będzie spychać pęcherzyki powietrza w dół, a one i tak będą wracać i tak w kółko będzie je mielić, myślę, że dobrze to zobrazowałem. Co myślisz na ten temat?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednią pompę miałem w dokładnie takim samym miejscu , po wymianie filtrów puszczałem wodę wstecz aby odpowietrzyć mechaniki ( musisz zamontować na wylotach lub za przyłączem wody zawór  aby woda  z wodociągu mogła lecieć w odwrotnym kierunku)  W kilka sekund pompa i mechaniki odpowietrzone . Bez jakichkolwiek problemów. A co do przepchnięcia drobnych pęcherzyków to bez obaw pompa ma taki wygar ,że z wylotów ino mgła leci 😉 

Edytowane przez Damian780425
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 godziny temu, L.A.J.O.N. napisał:

Fajnie jak byś zmierzył przepływ

Cześć. Coś tam mierzyłem ale może być niedokładnie. Małe naczynie  pomiarowe 5L. Gdyby było większe, napewno pomiar byłby dokładniejsze. . I tak od 1100 do 3600L/h. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.