Tomcich Opublikowano 16 Stycznia 2019 #1 Opublikowano 16 Stycznia 2019 Cześć, Mam na imię Tomek i jestem nowym forumowiczem Dzisiaj chciałem pokazać akwarium które stoi u mnie już prawie rok Jest to akwarium które stało w poznańskim King cross, przeniesione z obsada 1:1(moze ktoś zna więc będzie wiedział co tam dokładnie było). Przeniesienie całości to było nieźle wyzwanie, można spokojnie założyć że waży łącznie z 3tony. My dzialalismy w 8 osób, a i tak plecy bolały . W niedalekiej przyszłości czeka mnie to znowu bo się przeprowadza Pojemność to 2000l, wymiary 2x1x1m, obsada to ciężka do zaliczenia ilośc ryb z malawi/tanganiki plus 4 sumy wywrotki plus 3 zbrojniki oraz 2 raki. Niestety nie robiłem nigdy testów, ale mam gdzieś EC i ph metr postaram się zmierzyć. Karmienie to parę razy dziennie susz ocen nutrition i lifilizowana artemia I inne oraz raz na 2/3 dni mrożonka. Podmiana była w grudniu ok 700 litrów. Woda kranowa. Filtr sump +UV. Wkładów nie wymienię bo nie pamiętam. VID_20190116_070546.mp4 VID_20190116_070647.mp4 7
Gość Opublikowano 16 Stycznia 2019 #2 Opublikowano 16 Stycznia 2019 Hej. Pewnie zaraz będzie bura za taką ilość ryb plus te wszystkie raki, zbrojniki itd. no ale trzeba przyznać, że jest na czym oni zawiesić. A światełko to jakie tam posiadasz?
Tomcich Opublikowano 16 Stycznia 2019 Autor #3 Opublikowano 16 Stycznia 2019 Wydaje mi się że konfliktów nie ma, tez zauważylem , że ryb jest za duzo ale ja nic nie dokladalem same się tak rozmnozyly. Lampy to 4 x świetlówka 80w niebieska +2x razor led
Piotr775 Opublikowano 16 Stycznia 2019 #4 Opublikowano 16 Stycznia 2019 Co do obsady to się nie będę wypowiadał. Zbiornik wymiarami robi wrażenie. Ale mi osobiście nie pasują te kamienie. Przypominają mi morszczaka. 1
halabala Opublikowano 16 Stycznia 2019 #5 Opublikowano 16 Stycznia 2019 Mega zbiornik robi wrażenie jest potencjał
Kadango Opublikowano 16 Stycznia 2019 #6 Opublikowano 16 Stycznia 2019 Jestem na nie, zdecydowanie za dużo ryb. Trzeba chyba zacząć od korekty tej obsady ? 1
iquitos68 Opublikowano 16 Stycznia 2019 #7 Opublikowano 16 Stycznia 2019 @TomcichAkwarium na pewno jedyne w swoim rodzaju na tym forum Potencjał jest na naprawdę ciekawy zbiornik z biotopem Malawi. Pytanie tylko, czy chcesz coś zmieniać, czy pozostać przy tym co masz. Piszę tutaj o aranżacji. Na Twoim miejscu spróbował bym się nieco zmierzyć z tym tematem. Pooglądać przykładowe aranżacjie np w dziale "życie w moim akwarium" lub w galerii. 1
Chelydra Opublikowano 17 Stycznia 2019 #8 Opublikowano 17 Stycznia 2019 Akwarium robi wrażenie! Obsada niewątpliwie do rozważenia i redukcji,przy tego rodzaju aranżacji w środku będziesz miał problem z dużą ilością narybku.Ja u siebie musiałem wyjąć większość kamieni.Konieczna cotygodniowa podmiana.
Tomcich Opublikowano 20 Stycznia 2019 Autor #9 Opublikowano 20 Stycznia 2019 Cześć wszystkim, Dzięki za wasze spostrzeżenia chciałbym coś zrobić z ilością ryb, ile powinno być żywej masy na to akwarium? Czy jakiś inny przelicznik? Co do kamieni to uważałem je za dobre schronienie dla ryb. Czy nie są one też pozytywne dla twardości wody jako że są to wapienie? Chyba oprócz nie biotopowego wyglądu źle rybom nie robią
Kadango Opublikowano 21 Stycznia 2019 #10 Opublikowano 21 Stycznia 2019 (edytowane) Kamienie to rzecz gustu. Mają się podobać Tobie a nie forumowiczą. To ty akwarium oglądasz na co dzień. Np jak dla mnie kamienie masz zaje...fajne, bardzo mi się podobają, tworzą fajny klimat. Może skataloguj sobie ilość ryb i co tam masz. Gdy już będziesz wiedział ile masz sztuk danych gatunków to zrobisz z tym porządek. W tak dużym akwarium to jednak przydałyby się większe ryby z np non-mbuny, ale wtedy trzeba zredukować to co masz. W tej chwili masz takie niezamierzone "kontrolowane" przerybienie grupą mbuna. Licz sobie średnio 40 l na rybę. Ale tam masz 2000l netto czy brutto ? Jak brutto (czyli minus grubość szkła, kamienie,piach itd) to możesz tam mieć jakieś 1600-1700 ? Edytowane 21 Stycznia 2019 przez Kadango
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się