Stu_21 Opublikowano 3 Stycznia 2019 #1 Opublikowano 3 Stycznia 2019 Witam. Po przeczytaniu kilku tematów w kwestii doboru mocy falownika nadal jestem głupi. Akwarium o wymiarach 190x60x60. Czy ktoś może mi doradzić jaki przepływ będzie odpowiedni do tej długości. w kilku tematach doczytałem rozważania w wyborze Jabeo OW- 25(8500l/h) i OW-40(13500l/h) wcześniejsze serie rw. Czy może jakieś inne firmy( modele) alternatywne do tych wymienionych?
przemo-h Opublikowano 3 Stycznia 2019 #2 Opublikowano 3 Stycznia 2019 Witaj! Myślę, że przepływ w przedziale 6000-7000 l/h będzie w sam raz. Duże znaczenie będzie mieć wystrój zbiornika i filtracja (mechaniczna). W moim zbiorniku 200x70x60 dno jest dość mocno zagruzowane kamolami. Wodą obraca falownik o przepływie 8000 l/h i jest idealnie. Co do marki Jebao... Te stare modele nie są mi znane. RW-15 miałem niecały rok i się posypał. Obecnie można zakupić SW, ale nie znam opinii na ich temat. Ja poszedłem w Tunze i przyznam, że warte są tych pieniędzy. Są jeszcze Sobo i JWP z tych tańszych i te z tego, co kojarzę sprawują się dobrze. Na pewno koledzy się na ten temat wypowiedzą. 1
Stu_21 Opublikowano 3 Stycznia 2019 Autor #3 Opublikowano 3 Stycznia 2019 Kamoli nie mam jakoś dużo 105-110kg. Też patrzyłem na tunze, bo i o nim doczytałem dobre opinie. Jeśli takie 6000-7000 wystarcza tobie do 200cm to zapewne tez coś takiego będe szukał. Dzieki.
przemo-h Opublikowano 3 Stycznia 2019 #4 Opublikowano 3 Stycznia 2019 1 minutę temu, Stu_21 napisał: Kamoli nie mam jakoś dużo 105-110kg. Też patrzyłem na tunze, bo i o nim doczytałem dobre opinie. Jeśli takie 6000-7000 wystarcza tobie do 200cm to zapewne tez coś takiego będe szukał. Dzieki. W moim zbiorniku jest Tunze 6085, 8000 l/h. Celuj w 6000-7000 przy takiej ilości kamieni. Myślę, że spokojnie wystarczy. Tunze polecam. Jest cichy i niezawodny.
Bartek_De Opublikowano 3 Stycznia 2019 #5 Opublikowano 3 Stycznia 2019 Ewentualnie z tych tańszych polecam Sobo WP-300m 7500L/h, zgrabna konstrukcja, niewielkie wymiary i co najważniejsze zupełnie bezgłośna, jedyny minus to brak regulacji wydajnosci.Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się