Skocz do zawartości

Test pokarmów firmy Tropical


yaro

Rekomendowane odpowiedzi

Do testów otrzymałem pokarm TROPICAL GEL FORMULA HERBIVORUS.

Pokarm przygotowałem według instrukcji jako tonący dodając nieco mniej wody niż zaleca producent. Cześć żelu rozsmarowalem na rurce PVC, resztę rozłożyłem do silikonowej foremki na lód I całość do lodówki do zastygnięcia. Z foremki większość pokarmu zamroziłem do późniejszego użytku.

Na pierwszy ogień poszła rurka PVC. Ryby szybko odkryły, że jest to pokarm i rzuciły się do skubania. Jednak pokarmu było stanowczo za dużo. Frajda z takiego sposobu karmienia była duża. Niestety dużo pokarmu się rozpuscilo i dość mocno zanieczyscilo wodę. Drugi minus to podanie jedzenia w jednym miejscu. Cześć ryb była mocno najedzona a część nie pojadła wcale.

Kolejne porcje pokarmu podawałem rozmrożone, kostki wieszałem na nitce. Sytuacja była podobna. Frajda sporo, woda mocno zanieczyszczona, ryby nierówno najedzone.

Podawałem również dzieląc kostki na mniejsze kawałki i wrzucając pokarm na dno po całym akwarium. Frajda mniejsza, woda zanieczyszczona jeszcze bardziej, ale za to każdemu się coś dostało. 

Generalnie pokarm mi się nie spodobał. 

Problem zanieczyszczenia wody jest duży. Dawkowanie ciężkie do wyczucia, zwłaszcza, że pokarm trzeba zamrozić przy dłuższym przechowywaniu, ponieważ jednorazowa porcja do przygotowania jest dość spora.

Zalety to dobry skład oraz qmożliwość przygotowania różnych form pokarmu. 

Jak dla mnie pokarm raczej nie do stosowania na co dzień ale jako forma urozmaicenia sposobu podania pokarmu (np. rozsmarowany na kamieniu) jak najbardziej.

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do testów otrzymałem:

Tropical pro defence rozmiar M.

Pokarm uważam za pokarm z górnej półki. Rozmiar może być dla ryb od małej po dorosłą obsadę. Chętnie jest spożywany przez ryby. Pokarm warty uwagi i myślę, że gdy testowe opakowanie się skończy, zakupię go ponownie.

 

Tropical Soft line Africa Herbivore.

Pokarm również bardzo dobry chodź uważam, że mniej smaczny dla ryb niż pokarm opisywany powyżej. Chętnie zjadany, ale już nie tak "łapczywie".  Chipsy są rozmiaru nadającego się dla średniej i dorosłej mbuny.

Oba pokarmy nie brudzą wody.

Poniżej film z karmienia pokarmami testowymi.

P.S. Sorry, wyszło jakoś ciemno.

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Do testow dostalem pokarm Tropical Pro Defense w rozmiarze  S.

O tym pokarmie sporo już opisali koledzy egon44 i darkon (wyglad, granulacje itp.).

Stado 20 pyszczakow Metriaclima msobo magunga F1 od pana Dariusza G. podzielilem na dwa stada po 10 sztuk. Plywaja w dwoch zbiornikach o pojemnosci 250L.

Pierwsze stado karmilem standardowo Northfin Cichlid i platkami spirulina OSI.

Do jadlospisu drugiego stada  dodalem dodatkowo testowany pokarm Pro Defense.

O pokarmie moge napisac, ze nie brudzi wody, nie pecznieje po namoczeniu, msobiaki go lubia, dlatego szybko znika i nie opada na dno :)

Roznicy w odchodach nie zaobserwowalem w obu akwariach. Swiadczy to, ze Pro Defense jest dobrym pokarmem i moge go polecic do codziennego karmienia.

P.S.

Moze mi się wydaje, ale msobiaki, ktore karmilem Pro Defense wydaja się byc wieksze od msobiakow karmionych tylko Northfin i OSI.

 

 

 

Edytowane przez marcinbon
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 3.01.2019 o 10:03, yaro napisał:

Zebrany materiał zostanie wykorzystany do opisania testu w jednym zbiorowym artykule. Forma przedstawienia swoich spostrzeżeń jest dowolna, może być filmowa z opisem, fotograficzna lub tylko opisowa.

Jarku i jak się ma sprawa z zbiorowym artykułem na temat pokarmów Tropical?

Czy już wszystkie osoby napisały swoje spostrzeżenia odnośnie w.w. pokarmów?

Minęło troszkę czasu,dlatego pytam :) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.