patec Opublikowano 9 Marca 2019 #11 Opublikowano 9 Marca 2019 Do testów otrzymałem pokarm TROPICAL GEL FORMULA HERBIVORUS. Pokarm przygotowałem według instrukcji jako tonący dodając nieco mniej wody niż zaleca producent. Cześć żelu rozsmarowalem na rurce PVC, resztę rozłożyłem do silikonowej foremki na lód I całość do lodówki do zastygnięcia. Z foremki większość pokarmu zamroziłem do późniejszego użytku. Na pierwszy ogień poszła rurka PVC. Ryby szybko odkryły, że jest to pokarm i rzuciły się do skubania. Jednak pokarmu było stanowczo za dużo. Frajda z takiego sposobu karmienia była duża. Niestety dużo pokarmu się rozpuscilo i dość mocno zanieczyscilo wodę. Drugi minus to podanie jedzenia w jednym miejscu. Cześć ryb była mocno najedzona a część nie pojadła wcale. Kolejne porcje pokarmu podawałem rozmrożone, kostki wieszałem na nitce. Sytuacja była podobna. Frajda sporo, woda mocno zanieczyszczona, ryby nierówno najedzone. Podawałem również dzieląc kostki na mniejsze kawałki i wrzucając pokarm na dno po całym akwarium. Frajda mniejsza, woda zanieczyszczona jeszcze bardziej, ale za to każdemu się coś dostało. Generalnie pokarm mi się nie spodobał. Problem zanieczyszczenia wody jest duży. Dawkowanie ciężkie do wyczucia, zwłaszcza, że pokarm trzeba zamrozić przy dłuższym przechowywaniu, ponieważ jednorazowa porcja do przygotowania jest dość spora. Zalety to dobry skład oraz qmożliwość przygotowania różnych form pokarmu. Jak dla mnie pokarm raczej nie do stosowania na co dzień ale jako forma urozmaicenia sposobu podania pokarmu (np. rozsmarowany na kamieniu) jak najbardziej. 4
marek_z_81 Opublikowano 14 Marca 2019 #12 Opublikowano 14 Marca 2019 Do testów otrzymałem: Tropical pro defence rozmiar M. Pokarm uważam za pokarm z górnej półki. Rozmiar może być dla ryb od małej po dorosłą obsadę. Chętnie jest spożywany przez ryby. Pokarm warty uwagi i myślę, że gdy testowe opakowanie się skończy, zakupię go ponownie. Tropical Soft line Africa Herbivore. Pokarm również bardzo dobry chodź uważam, że mniej smaczny dla ryb niż pokarm opisywany powyżej. Chętnie zjadany, ale już nie tak "łapczywie". Chipsy są rozmiaru nadającego się dla średniej i dorosłej mbuny. Oba pokarmy nie brudzą wody. Poniżej film z karmienia pokarmami testowymi. P.S. Sorry, wyszło jakoś ciemno. 7
marcinbon Opublikowano 31 Marca 2019 #13 Opublikowano 31 Marca 2019 (edytowane) Witam. Do testow dostalem pokarm Tropical Pro Defense w rozmiarze S. O tym pokarmie sporo już opisali koledzy egon44 i darkon (wyglad, granulacje itp.). Stado 20 pyszczakow Metriaclima msobo magunga F1 od pana Dariusza G. podzielilem na dwa stada po 10 sztuk. Plywaja w dwoch zbiornikach o pojemnosci 250L. Pierwsze stado karmilem standardowo Northfin Cichlid i platkami spirulina OSI. Do jadlospisu drugiego stada dodalem dodatkowo testowany pokarm Pro Defense. O pokarmie moge napisac, ze nie brudzi wody, nie pecznieje po namoczeniu, msobiaki go lubia, dlatego szybko znika i nie opada na dno Roznicy w odchodach nie zaobserwowalem w obu akwariach. Swiadczy to, ze Pro Defense jest dobrym pokarmem i moge go polecic do codziennego karmienia. P.S. Moze mi się wydaje, ale msobiaki, ktore karmilem Pro Defense wydaja się byc wieksze od msobiakow karmionych tylko Northfin i OSI. Edytowane 31 Marca 2019 przez marcinbon 3
egon44 Opublikowano 1 Sierpnia 2019 #14 Opublikowano 1 Sierpnia 2019 W dniu 3.01.2019 o 10:03, yaro napisał: Zebrany materiał zostanie wykorzystany do opisania testu w jednym zbiorowym artykule. Forma przedstawienia swoich spostrzeżeń jest dowolna, może być filmowa z opisem, fotograficzna lub tylko opisowa. Jarku i jak się ma sprawa z zbiorowym artykułem na temat pokarmów Tropical? Czy już wszystkie osoby napisały swoje spostrzeżenia odnośnie w.w. pokarmów? Minęło troszkę czasu,dlatego pytam 3
yaro Opublikowano 1 Sierpnia 2019 Autor #15 Opublikowano 1 Sierpnia 2019 wszyscy napisali, jednak przez moją operację i sanatorium sprawa się obsunęła. Jak się ogarnę to do końca wakacji my ślę,że wysmaruję temat. 3
egon44 Opublikowano 1 Sierpnia 2019 #16 Opublikowano 1 Sierpnia 2019 1 godzinę temu, yaro napisał: wszyscy napisali, jednak przez moją operację i sanatorium sprawa się obsunęła. Jak się ogarnę to do końca wakacji my ślę,że wysmaruję temat. Rozumiem Jarku,i dziękuję za odzew. Życzę powrotu do zdrowia
egon44 Opublikowano 27 Października 2019 #17 Opublikowano 27 Października 2019 W dniu 1.08.2019 o 22:27, yaro napisał: Jak się ogarnę to do końca wakacji my ślę,że wysmaruję temat. Witam Jarku! Wakacji minęły,a artykułu jak nie ma,to niema Można wiedzieć kiedy się ukaże?
yaro Opublikowano 27 Października 2019 Autor #18 Opublikowano 27 Października 2019 Trochę życie pokomplikowało wszystko, ciężko będzie go napisać mi do końca roku 1
yaro Opublikowano 30 Marca 2020 Autor #19 Opublikowano 30 Marca 2020 Lepiej późno niż wcale. Na stronie http://www.klub-malawi.pl/?p=1534 zamieściłem podsumowanie przeprowadzonego testu. 7
egon44 Opublikowano 31 Marca 2020 #20 Opublikowano 31 Marca 2020 21 godzin temu, yaro napisał: Lepiej późno niż wcale. Na stronie http://www.klub-malawi.pl/?p=1534 zamieściłem podsumowanie przeprowadzonego testu. Uuuff w końcu się doczekaliśmy Brawo 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się