Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Sumując polecam 150x50x60 :)

Ja absolutnie nie. Brak głębi, ciężko znaleźć odpowiednio wysokie kamulce, te 10cm moim zdaniem dają niewiele. 60cm wysokości tak, ale tylko jeśli jest minimum tyle samo szerokości. I masz teraz zagwozdke ;)

najlepiej zrób ankietę, niech vox populi zdecyduje :twisted:



A ja się kisor z Tobą nie zgodzę....co w przypadku budowy tła wew. z podwieszanymi kamlotami....np dół w + środek w - i miejscami góra w duży + szerokości z dużymi podwieszeniami..czy 60cm wysokości nie daje wówczas dużo większego pola manewru???

Opublikowano

Dzieki za opinie :-)


Juz wiemy ze w 400l bedzie piasek i kamienie :-)

Nastepne zrobimy typowo malawijskie, moze uda sie nawet zorganizowac

kamienie z oryginalnego miejsca.


W tym zostanie wystroj tloczonego wapienia dla Ps. Saulosi


Pozdr

Marcin

Opublikowano
choć nadal nie w moim stylu to popełniliście "kawał dobrej roboty" 8)

znaczna poprawa :wink:

pozdrawiam



Dzięki Makok :)


tak jak wspomniales wczesniej wystroj akwa to kwestia gustu - jak to sie mowi rozni ludzie rozne potrzeby. Zdaje sobie sprawe ze nie jest to ideal ale jak na pierwszy zbiornik tego typu nie jest zle. Teraz nam pozostaje tylko utrzymanie zbiornika i planowanie kolejnego :)).

W kolejnym, wiekszym i mam nadzieje bardziej oddajacym Malawi na pewno beda demasoni mimo sceptycznego nastawienia Marcina :))


pozdrawiam

Opublikowano
A ja się kisor z Tobą nie zgodzę....co w przypadku budowy tła wew. z podwieszanymi kamlotami....
to rozumiem, nie zgodzić się można...
np dół w + środek w - i miejscami góra w duży + szerokości z dużymi podwieszeniami..
tego już nie cholery... mógłbyś pisać bardziej po polsku?
czy 60cm wysokości nie daje wówczas dużo większego pola manewru???

może i daje, ale pytanie ilu osobom chce się pierdzielić z budowaniem całego tła wewn, takiego jak ostatnio zrobił maaro78 tutaj http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.p ... highlight=

Druga rzecz, to podwiesisz sobie jakieś tam konstrukcje,m ale nadal to akwarium będzie płaskie. Może mnie nie zrozumiałeś, ja nie pisałem że 60cm nie bo nie, tylko nie w przypadku szerokości 50cm. Dla mnie wysokość musi być maksimum1:1 z szerokością.

paniał?

Opublikowano

A ja cały czas zastanawiam się, skąd pomysł podwieszanych skał :?: Pyszczaki w jaskiniach ze stalaktytami chyba nie bytują, a w samym jeziorze raczej rzadko kamienie wiszą sobie, unosząc się na wodzie... :roll: .

Opublikowano
A ja cały czas zastanawiam się, skąd pomysł podwieszanych skał :?: Pyszczaki w jaskiniach ze stalaktytami chyba nie bytują, a w samym jeziorze raczej rzadko kamienie wiszą sobie, unosząc się na wodzie... :roll: .

Pomysł „podwieszanych skał” wziął się chyba od akwarium Jakuba, który taką skałę(prawdziwy kamień) w akwa ma faktycznie dosłownie podwieszoną. Bardzo się to ludziom podobało, pomysł podłapał Romekjagoda i rozpoczął o tym dyskusje na forum, następnie zbudował takie skały u siebie w akwa tyle, że za pomocą pianki, styroduru i ceresitu. A że tło z podwieszanymi skałami Romkowi wyszło pięknie, to termin się przyjął, metoda się rozpowszechniła i ewoluowała w różnych kierunkach. To tyle historii z pamięci :wink::D

„Skały podwieszane” to raczej skrót myślowy w przypadku teł z CR, chociaż zależy jak to się zrobi. Może to wyglądać faktycznie jak skała zawieszona w przestrzeni, może wyglądać na część „litej skały” albo i jeszcze inaczej. Wszystko zależy od wyobraźni i jak sobie ten kawałek jeziora wytniemy i wyskalujemy. :wink: Jeśli bym naprawdę bardzo, bardzo… …bardzo wysilił wyobraźnie to nawet ta skała Jakuba mogłaby w naturze wystąpić :wink:

Co do wymiarów to się zgadzam z kisorem.

Opublikowano
Pomysł „podwieszanych skał” wziął się chyba od akwarium Jakuba, który taką skałę(prawdziwy kamień) w akwa ma faktycznie dosłownie podwieszoną. Bardzo się to ludziom podobało, pomysł podłapał Romekjagoda i rozpoczął o tym dyskusje na forum, następnie zbudował takie skały u siebie w akwa tyle, że za pomocą pianki, styroduru i ceresitu. A że tło z podwieszanymi skałami Romkowi wyszło pięknie, to termin się przyjął, metoda się rozpowszechniła i ewoluowała w różnych kierunkach. To tyle historii z pamięci Wink Very Happy

„Skały podwieszane” to raczej skrót myślowy w przypadku teł z CR, chociaż zależy jak to się zrobi. Może to wyglądać faktycznie jak skała zawieszona w przestrzeni, może wyglądać na część „litej skały” albo i jeszcze inaczej. Wszystko zależy od wyobraźni i jak sobie ten kawałek jeziora wytniemy i wyskalujemy. Wink Jeśli bym naprawdę bardzo, bardzo… …bardzo wysilił wyobraźnie to nawet ta skała Jakuba mogłaby w naturze wystąpić Wink


Nie chodziło mi o to kto zaczął, a kto pomysł podłapał :wink: . Dla mnie każda skała musi być gdzieś podparta, lub w jasny sposób wskazywać punkt podparcia, bo inaczej to czary mary, królik z kapelusza i kamlot unosi się w wodzie... :wink: . Na pierwszy rzut oka wszystko musi być jasne, żeby tej wyobraźni nie trzeba było sobie nadwyrężać :wink: . Równie dobrze można sobie wysilać wyobraźnię nad domkami z łupków, bo dlaczego matka natura miała by ich nie ułożyć, jak zwiesiła skałę :wink: .

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.