Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  kisor napisał(a):
  Zbigniew napisał(a):
Sumując polecam 150x50x60 :)

Ja absolutnie nie. Brak głębi, ciężko znaleźć odpowiednio wysokie kamulce, te 10cm moim zdaniem dają niewiele. 60cm wysokości tak, ale tylko jeśli jest minimum tyle samo szerokości. I masz teraz zagwozdke ;)

najlepiej zrób ankietę, niech vox populi zdecyduje :twisted:



A ja się kisor z Tobą nie zgodzę....co w przypadku budowy tła wew. z podwieszanymi kamlotami....np dół w + środek w - i miejscami góra w duży + szerokości z dużymi podwieszeniami..czy 60cm wysokości nie daje wówczas dużo większego pola manewru???

Opublikowano

Dzieki za opinie :-)


Juz wiemy ze w 400l bedzie piasek i kamienie :-)

Nastepne zrobimy typowo malawijskie, moze uda sie nawet zorganizowac

kamienie z oryginalnego miejsca.


W tym zostanie wystroj tloczonego wapienia dla Ps. Saulosi


Pozdr

Marcin

Opublikowano
  makok napisał(a):
choć nadal nie w moim stylu to popełniliście "kawał dobrej roboty" 8)

znaczna poprawa :wink:

pozdrawiam



Dzięki Makok :)


tak jak wspomniales wczesniej wystroj akwa to kwestia gustu - jak to sie mowi rozni ludzie rozne potrzeby. Zdaje sobie sprawe ze nie jest to ideal ale jak na pierwszy zbiornik tego typu nie jest zle. Teraz nam pozostaje tylko utrzymanie zbiornika i planowanie kolejnego :)).

W kolejnym, wiekszym i mam nadzieje bardziej oddajacym Malawi na pewno beda demasoni mimo sceptycznego nastawienia Marcina :))


pozdrawiam

Opublikowano
  1Rumun1 napisał(a):
A ja się kisor z Tobą nie zgodzę....co w przypadku budowy tła wew. z podwieszanymi kamlotami....
to rozumiem, nie zgodzić się można...
  Cytat
np dół w + środek w - i miejscami góra w duży + szerokości z dużymi podwieszeniami..
tego już nie cholery... mógłbyś pisać bardziej po polsku?
  Cytat
czy 60cm wysokości nie daje wówczas dużo większego pola manewru???

może i daje, ale pytanie ilu osobom chce się pierdzielić z budowaniem całego tła wewn, takiego jak ostatnio zrobił maaro78 tutaj http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.p ... highlight=

Druga rzecz, to podwiesisz sobie jakieś tam konstrukcje,m ale nadal to akwarium będzie płaskie. Może mnie nie zrozumiałeś, ja nie pisałem że 60cm nie bo nie, tylko nie w przypadku szerokości 50cm. Dla mnie wysokość musi być maksimum1:1 z szerokością.

paniał?

Opublikowano

A ja cały czas zastanawiam się, skąd pomysł podwieszanych skał :?: Pyszczaki w jaskiniach ze stalaktytami chyba nie bytują, a w samym jeziorze raczej rzadko kamienie wiszą sobie, unosząc się na wodzie... :roll: .

Opublikowano
  MateuszT napisał(a):
A ja cały czas zastanawiam się, skąd pomysł podwieszanych skał :?: Pyszczaki w jaskiniach ze stalaktytami chyba nie bytują, a w samym jeziorze raczej rzadko kamienie wiszą sobie, unosząc się na wodzie... :roll: .

Pomysł „podwieszanych skał” wziął się chyba od akwarium Jakuba, który taką skałę(prawdziwy kamień) w akwa ma faktycznie dosłownie podwieszoną. Bardzo się to ludziom podobało, pomysł podłapał Romekjagoda i rozpoczął o tym dyskusje na forum, następnie zbudował takie skały u siebie w akwa tyle, że za pomocą pianki, styroduru i ceresitu. A że tło z podwieszanymi skałami Romkowi wyszło pięknie, to termin się przyjął, metoda się rozpowszechniła i ewoluowała w różnych kierunkach. To tyle historii z pamięci :wink::D

„Skały podwieszane” to raczej skrót myślowy w przypadku teł z CR, chociaż zależy jak to się zrobi. Może to wyglądać faktycznie jak skała zawieszona w przestrzeni, może wyglądać na część „litej skały” albo i jeszcze inaczej. Wszystko zależy od wyobraźni i jak sobie ten kawałek jeziora wytniemy i wyskalujemy. :wink: Jeśli bym naprawdę bardzo, bardzo… …bardzo wysilił wyobraźnie to nawet ta skała Jakuba mogłaby w naturze wystąpić :wink:

Co do wymiarów to się zgadzam z kisorem.

Opublikowano
  Cytat
Pomysł „podwieszanych skał” wziął się chyba od akwarium Jakuba, który taką skałę(prawdziwy kamień) w akwa ma faktycznie dosłownie podwieszoną. Bardzo się to ludziom podobało, pomysł podłapał Romekjagoda i rozpoczął o tym dyskusje na forum, następnie zbudował takie skały u siebie w akwa tyle, że za pomocą pianki, styroduru i ceresitu. A że tło z podwieszanymi skałami Romkowi wyszło pięknie, to termin się przyjął, metoda się rozpowszechniła i ewoluowała w różnych kierunkach. To tyle historii z pamięci Wink Very Happy

„Skały podwieszane” to raczej skrót myślowy w przypadku teł z CR, chociaż zależy jak to się zrobi. Może to wyglądać faktycznie jak skała zawieszona w przestrzeni, może wyglądać na część „litej skały” albo i jeszcze inaczej. Wszystko zależy od wyobraźni i jak sobie ten kawałek jeziora wytniemy i wyskalujemy. Wink Jeśli bym naprawdę bardzo, bardzo… …bardzo wysilił wyobraźnie to nawet ta skała Jakuba mogłaby w naturze wystąpić Wink


Nie chodziło mi o to kto zaczął, a kto pomysł podłapał :wink: . Dla mnie każda skała musi być gdzieś podparta, lub w jasny sposób wskazywać punkt podparcia, bo inaczej to czary mary, królik z kapelusza i kamlot unosi się w wodzie... :wink: . Na pierwszy rzut oka wszystko musi być jasne, żeby tej wyobraźni nie trzeba było sobie nadwyrężać :wink: . Równie dobrze można sobie wysilać wyobraźnię nad domkami z łupków, bo dlaczego matka natura miała by ich nie ułożyć, jak zwiesiła skałę :wink: .

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.