Skocz do zawartości

Malawi 126l


Rekomendowane odpowiedzi

To zmierze miejsce pod akwarium aby byc pewnym co do

dlugosci ( albo 150 albo 120 )


i wtedy napisze, demasoni chyba beda wyjsciowe jako baza,


poza tym narazie musze moim saulosi ogarnac miejsce.

I wlozyc styropian pod zwirek i skaly :(

Latwo nie bedzie... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, nie sądziłem, że dożyję kiedyś chwili, że spotkam tutaj znajomego z windsurfingu. Myśalłem, że tylko ja jestem taki dziwny i pływam na desce i lubię akwarystykę i do tego malawi.

Hej Marcin, nie wiem czy mnie kojarzysz, już kilka lat nie udzielam sie na grupie dyskusyjnej windsurfingowej, żagle z naklejkami grupy juz też sprzedałem, do tego nie mieszkam już w wawie a na Zegrzu pływałem chyba 5 lat temu ostatni raz... ;)


odezwij sie na PW jakby co ;)


Co do Twojego akwarium, przyszłego nie tego co masz, to jeśli z pomiarów wyjdzie Ci, że wejdzie 150cm długości, to stawiaj standardowe akwarium 375 litrów, czyli 150x50x50. niektórzy jeszcze kupują wtedy 450 l czyli 60cm wysokości, ale mi się takie akwaria nie podobają, wyglądają za płasko, za wysokie są do szerokości.


aloha! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piasek to juz w nowym akwarium :?

tutaj pozostanie bialy zwirek drobny


juz i tak wklad do akwarium bez rybek sporo wyszedl :-)



a szkoda... piaseczku trza sobie nakopać... to i za darmo wychodzi :P


dużo Cię ominie zachowań... IMHO przynajmniej 40min/dziennie mniej piania i zachwytów przy szybie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dzieki waszym sugestiom popelnilismy wczoraj pewne DRAMATYCZNE zmiany w wystroju :-)


Rybki mialy troche przechlapane, znow musialy oposcic akwarium.

Tak samo kamienie i osprzet,

najgorsza czescia bylo wlozenie 0,5cm pianki pod zwirek.

Niby prosta czynnosc ale nie wtedy kiedy w akwarium jest 100l wody :-)


Udalo sie jednak wykonac ta operacje - szklo jest juz bezpieczne.


Popelnilismy tlo wewnetrzne strukturalne, oraz zgodnie z Waszymi opiniami schowalismy deszczownie i rurki :-)


( Nie ma to jak wieczorna impreza przy winku i modyfikacji akwarium )


Po calej operacji pyszczaki wrocily do swojego akwa.


Efekt znow mozecie obejrzec i ocenic w galerii:

http://picasaweb.google.pl/smithpl2000/ ... 9130590034


PS. ta brunatna skala to nie kokos tylko skala zaszczepiona anubisem :-)


PS2. Mieszkanie przeanalizowane i jest miejsce na 150x50x50 :):twisted::)


Marcin P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę obiektywny , ale ja bym dorzucił 10cm na wysokości, a sam takie kupowałem niedawno wg mnie kilka złoty droższe, a litrów więcej to raz, a 2 jak wsypiesz piasku i zrobisz tło to świetny efekt. Możliwe ze usytuowanie akwarium ma wpływ na to jak wygląda, jeśli jest na długiej ścianie to efekt jest panoramiczny, ale jeśli na krótkiej to te 10 cm wysokości może zmienić akwarium w bardziej kwadratowe i ”płaskie” . Tego nie wiem to tylko teoria. A efekt tez jest ciekawy jak ryby płyną z góry w dół lub odwrotnie 10cm to nie dużo, ale jednak…Sumując polecam 150x50x60 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumując polecam 150x50x60 :)

Ja absolutnie nie. Brak głębi, ciężko znaleźć odpowiednio wysokie kamulce, te 10cm moim zdaniem dają niewiele. 60cm wysokości tak, ale tylko jeśli jest minimum tyle samo szerokości. I masz teraz zagwozdke ;)

najlepiej zrób ankietę, niech vox populi zdecyduje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.