Skocz do zawartości

Wkłady Filtracyjne do akwa 240 l


szymon.horbacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na wstępie chciałbym powiedzieć że nie wiem czy dobrze dodałem post ( w dobrym dziale), szukałem ale nie znalazłem gdzie mogę dodać

Jestem na etapie budowy mojego akwa marzenia jakim jest Malawi (240l) z prawdziwego zdarzenia, mam już ustaloną obsadę 20 szt rybek, zakupiłem filtr od Aquael UltraMax 1500 l/h i będzie on moim filtrem biologicznym, do zestawu dostałem w gratisie :

-Carbomax 500 g 

- Zeolit 500 g

- Bactozym od Tetry 2 kapsułki 

Pytanie teraz do Was jakie wkłady do filtra polecacie, mam 4 koszyki po 1,9 l każdy zaczynając od dołu tak jak wlatuje woda, chcę zastosować :

1.gąbkę o rzadkiej gradacji->ta co jest w zestawie fabrycznym

2. Carbomax 500g ; Zeolit 500 g oraz ceramikę tyle ile wejdzie ( dostałem również w zestawie fabrycznym 3 opakowania) z tego co przymierzałem wejdzie 1 opakowanie

3. Purigen 100 ml; Matrix 0.5 l ; PhosGuard 250 ml ( oraz ewentualnie resztę ceramiki - czyli 2 opakowania) 

4. Fabryczna gęsta gąbka 

Do filtra na wstępie wrzucę Bactozym kapsułkę x1 oraz 1x do akwarium

Bardzo Was teraz proszę o Waszą opinie na temat tego, sam nie wiem czy to jest dobry skład, czy czegoś nie dałem ? czy coś jest nie potrzebne ? Proszę o wypowiedzi, za każdą wielkie dzięki

Jeśli coś robię nie tak to proszę o wytłumaczenie,  nie wieszajcie na mnie psów bo dopiero zaczynam :) 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ertos napisał:

Też myślę o purigenie :) drogie cholerstwo 

Purigen na razie sobie odpuść. Na start jest nie wskazany. Dasz go dopiero jak będziesz miał ustabilizowane parametry w akwarium i wpuszczoną obsadę :) A w ogóle to lepszą opcją jest Purolite. Jest o wiele tańszy, a działa znacznie lepiej niż Purigen

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2018 o 19:09, szymon.horbacz napisał:

Witam wszystkich, na wstępie chciałbym powiedzieć że nie wiem czy dobrze dodałem post ( w dobrym dziale), szukałem ale nie znalazłem gdzie mogę dodać

Jestem na etapie budowy mojego akwa marzenia jakim jest Malawi (240l) z prawdziwego zdarzenia, mam już ustaloną obsadę 20 szt rybek, zakupiłem filtr od Aquael UltraMax 1500 l/h i będzie on moim filtrem biologicznym, do zestawu dostałem w gratisie :

-Carbomax 500 g 

- Zeolit 500 g

- Bactozym od Tetry 2 kapsułki 

Pytanie teraz do Was jakie wkłady do filtra polecacie, mam 4 koszyki po 1,9 l każdy zaczynając od dołu tak jak wlatuje woda, chcę zastosować :

1.gąbkę o rzadkiej gradacji->ta co jest w zestawie fabrycznym

2. Carbomax 500g ; Zeolit 500 g oraz ceramikę tyle ile wejdzie ( dostałem również w zestawie fabrycznym 3 opakowania) z tego co przymierzałem wejdzie 1 opakowanie

3. Purigen 100 ml; Matrix 0.5 l ; PhosGuard 250 ml ( oraz ewentualnie resztę ceramiki - czyli 2 opakowania) 

4. Fabryczna gęsta gąbka 

Do filtra na wstępie wrzucę Bactozym kapsułkę x1 oraz 1x do akwarium

Bardzo Was teraz proszę o Waszą opinie na temat tego, sam nie wiem czy to jest dobry skład, czy czegoś nie dałem ? czy coś jest nie potrzebne ? Proszę o wypowiedzi, za każdą wielkie dzięki

Jeśli coś robię nie tak to proszę o wytłumaczenie,  nie wieszajcie na mnie psów bo dopiero zaczynam :) 

Pozdrawiam :)

Jeżeli dopiero startujesz akwarium zastosuj media takie jak na tym obrazku

wpx_38c71b3e90dda0dbba8cf684c5a904ac.jpg

Czyli gąbki i ceramikę , które masz w zestawie. Oczywiście plus bakterie.

Reszta jest zbędna. Ale jak już dostałeś w gratisie to możesz ewentualnie wykorzystać jak akwarium się ustabilizuje.

Polecam przejrzenie forum są wielostronicowe wątki na temat purigenu, purolite, węgla , zeolitu, matrixa, lawy i innych mediów filtracyjnych.

Edytowane przez suricade
  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam temat koleżanki @suricadeodnośnie działania Purolite

 

13 minut temu, Ertos napisał:

A matrix co sądzicie ? bo myślę żeby zrobić filtr hamburski z gompeczki :)

Matrix jak najbardziej, sam go używam, ale podobnie jak Purigen tani nie jest. No ale skoro robisz hamburga to zaoszczędzisz sporo kaski, którą wydałbyś na zakup kubła, więc stać Cię na drogie media filtracyjne :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.