Skocz do zawartości

Czym karmić taką obsadę?


MaciekMaciek

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, MaciekMaciek napisał:

 czyli nie powinienem podawac czystego mięsnego tylko zmieszac go ze spirulina?

Możesz podawać im sam mięsny. Ale sugerując się Twoją ewentualną obsadą z postu nr1 nie masz tam ryby sensu stricto roślinożernej , której musisz podawać tylko pokarmy roślinne czy spirulinę. Dlatego możesz po prostu do wszystkich mięsnych opakowań domieszać spirulinę 6%. Weź też pod uwagę jeden fakt: jak będziesz miał np. 6 pudełek to zdąży Ci termin uciec .

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej,

Zmodyfikowałem nieco obsadę i chciałem zapytać czy dotychczas polecone pokarmy mogę użyć do takiego układu:

1. Rdzawe

2. Perlmuty

3. Msobo Magunga

 

Planuje zakup dwóch roślinny i jednego mięsnego. Przy czym mięsny planuję zmieszać z rośliną.

Edytowane przez MaciekMaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba jakieś dziwne ryby :P Wszędzie gdzie nie zajrzę to "rdzawy elastyczny" "pociągnie na przewadze pokarmów mięsnych" itd. Kiedy tylko podam w tygodniu za często pokarm typu mięsnego, to rdzawe dostają zaraz ciągnących, białych odchodów i mają zaparcia. Uprzedzam pytania - nie ma mowy o przekarmieniu (Jestem z tych zboczeńców, co nie lubi mieć upasionych ryb). Kiedy wracam do karmienia 2x/3x "mięsko" i reszta "roślinne" w tygodniu, to wszystko wraca do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AFOL napisał:

 Wszędzie gdzie nie zajrzę to "rdzawy elastyczny" "pociągnie na przewadze pokarmów mięsnych" itd. Kiedy tylko podam w tygodniu za często pokarm typu mięsnego, to rdzawe dostają zaraz ciągnących, białych odchodów i mają zaparcia.

Od lat podaję raz dziennie im pokarm mięsny. Są przyzwyczajone ...może w tym jest klucz? A konkretnie : rano podaję mieszankę pokarmów ( w jednym pudełku) i jest tam Naturefood Premium Cichlid, jest tam Africa Carnivoe , coś roślinnego , spirulina i pewnie jeszcze jakiś co mi w tej chwili umknęło. Wieczorem podaję Hikari Vibra Bites. Jak mi się kończy to podaję wtedy szklarkę. Jak widać zdecydowana przewaga mięsnych. Kiedyś po wspomnianej "mieszance' zdarzały się odchody o których wspominasz..ale wtedy dosypywałem spiruliny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Od lat podaję raz dziennie im pokarm mięsny. Są przyzwyczajone ...może w tym jest klucz? A konkretnie : rano podaję mieszankę pokarmów ( w jednym pudełku) i jest tam Naturefood Premium Cichlid, jest tam Africa Carnivoe , coś roślinnego , spirulina i pewnie jeszcze jakiś co mi w tej chwili umknęło. Wieczorem podaję Hikari Vibra Bites. Jak mi się kończy to podaję wtedy szklarkę. Jak widać zdecydowana przewaga mięsnych. Kiedyś po wspomnianej "mieszance' zdarzały się odchody o których wspominasz..ale wtedy dosypywałem spiruliny

Jak zrobię fishroom, to zamierzam trzymać je jednogatunkowo i będę robił doświadczenia :P 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.