Skocz do zawartości

500L + NARUROWIEC


mazilo

Rekomendowane odpowiedzi

I wszystko jasne !🤪🤪🤪🤩🤩🤩🥳

Nakombinowałem 😛😛😛

Ewidentnie winna PUSZKA !!!!

Jeśli ktoś czyta od początku to ogarnie 🙂

Mimo iż puszki z e-rybka.pl są większe to je wkręciłem ( bez tego denka plastikowego , nic od spodu nie wyłamywałem  z krateczki dla lepszego przepływu )- nie przeciekał  ( fakt , zniszczyłem uszczelki )

Efekt od razu podobny jak przy rurce . 
Zero tłumienia wody - idealnie 

Sprawdziłem raz jeszcze z puszkami od Bartka_De , klapa - problem jak był tak jest .

Wychodzi na to ze ważna jest puszka zasypowa . 
Dla osób które nie chcą mieć tyle zabawy co ja lepiej zastosować rurki od samego początku . Wtedy będzie ZAWSZE DOBRZE 🙂 

Być może znaczenie ma moc pompy , poczekamy na odpowiedz Bartek_De

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pompę Ibo beta 25-60, a biologię miałem na rurkach. Dlaczego poleciłem Ci te puszki? Ponieważ kolega @aurban6 ma je u siebie w korpusach z odwróconym przepływem, ma je od dłuższego czasu i wszystko działa cacy. Do kolejnego swojego zbiornika również robię narurowca i na biologię zastosuję właśnie takie puszki. Nie wiem co u Ciebie poszło nie tak, ale proszę Cię nie doszukuj się czyjejś winy, bo ktoś zaproponował Ci takie puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek_De 

Z całym szacunkiem do CIEBIE ,nie doszukuje się twojej winy i nawet nie śmiałbym . 
Jak można zauważyć w jednej wypowiedzi stwierdziłem ze puszki z e-rybka.pl odstawiam na bok,mimo możliwości przerobienia i zamówię zaproponowane przez ciebie .

Puszki zaproponowane przez ciebie są o NIEBO lepiej dopasowane pod każdym względem , jedynie nie podoba mi się kolor-mleczny .

Ktos w jednym komentarzu stwierdził , ze warto rozwiać niepewność „ ....czy z puszka przy odwrotnym montażu korpusu, czy bez  ...”

Wyglada na to, że u kolegi @auraban6 jest  mocniejsza pompa przy której nie zauważa problemy ( ps. jak patrzę na jego 720l to śmiem stwierdzić ze są 2 pompy )

Forum jest po to, aby wymieniać się doświadczeniami i pomagać nowicjuszom .

Ktos ,kto ogarnie ze zrozumiem  temat , to będzie wiedział ,ze przy puszkach zdecydowanie warto brać pod uwagę moc pompy ( choć tego nie wiem ,bo nie jestem w stanie tego stwierdzić osobiście ).Puszki są wygodniejsze, ale żeby uniknąć ewentualnego problemy warto zdecydować się od razu na rurki . 

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie klejąc narurowca zamontowałem korpusy odwrotnie pod rurki. Później jak przyszło co do czego ile jest kombinowania z rurkami dałem sobie spokój i zamówiłem pierwsze z allegro puszki.
Nie doszukiwałbym się tutaj problemu, że to przez puszki bo wiele osób z nich korzysta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pumba napisał:

Ja u siebie klejąc narurowca zamontowałem korpusy odwrotnie pod rurki. Później jak przyszło co do czego ile jest kombinowania z rurkami dałem sobie spokój i zamówiłem pierwsze z allegro puszki.
Nie doszukiwałbym się tutaj problemu, że to przez puszki bo wiele osób z nich korzysta.

No jak nie jak tak , przez puszki z e-rybka leci idealnie .
Zwróć uwagę jak bardzo jest tłumiony wylot przy niebieskim wieczku - ciśnienie uderza w niebieska obudowę na srodku i rozlewa się na boki , w przezroczystym wieczku leci bezpośrednio otworem w MATRIX ( przyłóż wieczko do korpusu to zobaczysz )
Raz jeszcze powtórzę ,prawdopodobnie ważna jest moc pompy .

Nie ma sensu udowadniać ( sprawdzić oddzielnie przepływ wody ) przez pojedynczy korpus . 

Każdy sam podejmie decyzje ; je będę modyfikował puszkę z niebieskim wieczkiem 🙂 bo jest lepiej dopasowana 🙂 

Jutro zetnę niebieski element i nagram film . Mi to pomoże - taki przypadek ze mnie 😝.

Raz jeszcze ,DZIĘKUJE WSZYSTKIM , gdyby nie wy nie zmusiłbym się do myślenia . Przypadkowo wyszedł problem z nieprawidłowo zamontowaną grzałka 🙂 

Najprawdopodobniej  nieszczelność akwarium będzie zbawieniem 🙂

 

ps . Bez nerwów koledzy 

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u Artura są 2 pompy, ale on ma 2 oddzielne narurowce, po jednej pompie na każdy, więc nie ma to większego znaczenia. Teraz coś innego przyszło mi do głowy. Ja mam takie korpusy

20191121_192948.thumb.jpg.8f368e4615c6abedab8b68b77ee8ff18.jpg

Twoje są inne. Jeśli zaznaczona rurka w Twoich korpusach jest dłuższa to wtedy będzie dotykać do niebieskiego denka i rzeczywiście to wyhamuje przepływ

20191121_200729.thumb.jpg.acd143bd29389492fdd4029b56a2192c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartek_De napisał:

Tak, u Artura są 2 pompy, ale on ma 2 oddzielne narurowce, po jednej pompie na każdy, więc nie ma to większego znaczenia. Teraz coś innego przyszło mi do głowy. Ja mam takie korpusy

20191121_192948.thumb.jpg.8f368e4615c6abedab8b68b77ee8ff18.jpg

Twoje są inne. Jeśli zaznaczona rurka w Twoich korpusach jest dłuższa to wtedy będzie dotykać do niebieskiego denka i rzeczywiście to wyhamuje przepływ

20191121_200729.thumb.jpg.acd143bd29389492fdd4029b56a2192c.jpg

Byś może ?A raczej na pewno . 
Rurka wystaje na 10mm . Po sprawdzeniu okazuje się ze rurka sięga 3 mm od miejsca zaznaczonego na foto ( nie od samego dna ) Wychodzi jeszcze gorzej , woda pod ciśnieniem uderza w dno po czy ma cofkę na 10mm do góry i dopiero rozchodzi się na boki ( w krateczki niebieskie )

0E260579-3954-4B4C-8740-DB0E25816312.thumb.jpeg.733878c017c6dc9c9004200fbe3b2bb6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mamy winowajcę. Rozwiązanie, albo ściąć trochę rurkę w korpusie, albo nawiercić kilka otworów w tym denku, chociaż jak masz odwrotnie korpusy to można denko całkiem wyciąć, woda będzie wpadać przez rurkę wprost na ceramikę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.