MaciekMaciek Opublikowano 22 Listopada 2018 #1 Opublikowano 22 Listopada 2018 Cześć, Chciałem Was prosić o pomoc w doborze oświetlenia do mojego akwarium 120x40x50. Zdecydowałem się na pokrywę Aquastel i do wyboru mam 7 typów oświetlenia z możliwością łączenia dwóch różnych typów. Proszę o radę, bo nie mam pojęcia który typ byłby optymalny. Pokrywy dostępne są z oświetleniem: - LED WHITE - 1x 30W , 2x 30W (do zbiorników z mniej wymagającym ekosystemem) - LED PLANT - 1x30W , 2x30W (do zbiorników roślinnych) -LED POWER - 1x30W , 2x30W (do zbiorników z wymagającym ekosystemem) - LED 10000K - 1x30W , 2x30W (do zbiorników morskich, krewetek) - LED BLUE - 1x30W , 2x30W (oświetlenie nocne) - T8 - 2 x 30W - T8 - 4 x 30W - T5 - 2 x 39W - T5 - 4 x 39W OŚWIETLENIE LEDOWE MOŻNA ŁĄCZYĆ W RÓŻNYCH KOMBINACJACH np. PLANT-POWER, PLANT-BLUE, WHITE-BLUE, POWER-10000K, WHITE-PLANT...itp
Xime Opublikowano 22 Listopada 2018 #2 Opublikowano 22 Listopada 2018 Hej, Nie polecę Ci tej pokrywy z 3 powodów: 1. Okleina po roku odpada z części nakrywowych i wygląda bardzo nieestetycznie 2. Aluminium użyte do jej produkcji jest lichej jakosci - mąci wodę i trzeba przemywać wodą utlenioną raz na tydzień 3. Świetlówki proponowane w ich standardach są raczej za mocne i bedziesz je tylko owijał folią (wedle mojego gustu) i ten temat pociągne ze względu na dział: Uzywam fluval power 24w i to bez odblysnika wystarcza, jakby Ci było za ciemno, dokładasz odbłysnik i masz 2x jaśniej: Aktualnie jestem na etapie testowania światełek led na modułach LED samsung białych 3000k, 6500k, 11000k. Zgodnie z zasadą - chcesz cos zrobić dobrze zrob to sam, bo żaden gotowiec nie spelnił moich oczekiwań niestety i wszystkie opisane elementy już musiałem wymienić. Tematów jak zmontować światelka led jest masa w tym dziale.
MaciekMaciek Opublikowano 22 Listopada 2018 Autor #3 Opublikowano 22 Listopada 2018 U to mnie kolega bardzo zmartwil ta informacja, bo to jedyna pokrywa w jakiejs rozsadnej, ktorej nie trzeba calej sciagac do czyszczenia kaseciaka a co sadzicie o zwyklych plastikowy pokrywach?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Listopada 2018 #4 Opublikowano 22 Listopada 2018 2 godziny temu, MaciekMaciek napisał: a co sadzicie o zwyklych plastikowy pokrywach? Zależy jakich . Ja w 240 litrach miałem taką jak w linku poniżej tylko całą czarną. Te dwie brązowe części jak potrzebujesz to ściągasz. Są to plastikowe "deseczki" Ta środkowa część jest metalowa ale pokryta jakąś czarną okleiną i również możesz j zdjąć ewentualnie przesuwać : przód - tył gdybyś chciał grzebać w akwa. Bardzo fajne rozwiązanie. Te okrągłe uchwyty ( oczka) możesz rozebrać i masz dwie przelotki co jest wskazane aby pokrywa nie była zaparowana od spodu. Ja miałem na dwie świetlówki T-8. Cen Ci nie porównam..musisz sam w necie poszukać. https://www.google.pl/search?q=wromak+exclusive&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjB-8ColejeAhVEiSwKHR5vDjUQ_AUIDigB&biw=1296&bih=675#imgrc=MeTFnbjemgPXpM:
MaciekMaciek Opublikowano 22 Listopada 2018 Autor #5 Opublikowano 22 Listopada 2018 Tyle ze to jest wlasciwie ta sama pokrywa, ktora wyslalem wczesniej. Rowniez pokryta okleina wiec pewnie tez bedzie odlazic
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Listopada 2018 #6 Opublikowano 22 Listopada 2018 (edytowane) 7 minut temu, MaciekMaciek napisał: Tyle ze to jest wlasciwie ta sama pokrywa, ktora wyslalem wczesniej. Rowniez pokryta okleina wiec pewnie tez bedzie odlazic Miałem ją prawie osiem lat...nic nie odchodziło. Sprzedałem jak nową a kupiłem większą. Jakościowo jest bardzo OK. Tak zastanawiam się czy to jest oklejone czy to jest całe z plastkiu ( korona). Edytowane 22 Listopada 2018 przez AndrzejGłuszyca
MaciekMaciek Opublikowano 22 Listopada 2018 Autor #7 Opublikowano 22 Listopada 2018 Przekonuje mnie twoje 8 letnie doswiadczenie z tym produktem. Poszukam tego modelu
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Listopada 2018 #8 Opublikowano 22 Listopada 2018 Maciek..nie mam interesu aby tę pokrywę polecać. Ale naprawdę jest super. Wykonanie i potem dostępność do akwa. 1
halabala Opublikowano 22 Listopada 2018 #9 Opublikowano 22 Listopada 2018 4 godziny temu, MaciekMaciek napisał: a co sadzicie o zwyklych plastikowy pokrywach? Moim zdaniem te pokrywy to porażka ja posiadam taką w zbiorniku 150cm i każde czyszczenie prefitrow i zdejmowanie jej to jest po prostu bardzo niewygodne. Ogólnie nie polecam 1
Tom74 Opublikowano 22 Listopada 2018 #10 Opublikowano 22 Listopada 2018 2 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał: Miałem ją prawie osiem lat...nic nie odchodziło. Sprzedałem jak nową a kupiłem większą. Jakościowo jest bardzo OK. Tak zastanawiam się czy to jest oklejone czy to jest całe z plastkiu ( korona). Mam taką samą całą czarną. Jesto u mnie ponad 10 lat i nic się z nią nie dzieje. Naprawdę solidnie wykonane. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się