Skocz do zawartości

Biały nalot na tle strukturalnym!


KEPSI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po 3 tyg. od zalania 240 litrowego baniaka zauważyłem biały nalot pojawiający się na tle strukturalnym (oryg. Wromak). Woda zaczęła jakby lekko mętnieć.

Filtr UNIMAX AQUEL 250

napowietrzacz

grzałka 300W z termoregulatorem - temp. 26,5 st.C

świetlówka 2 x 30W Power glo + marina 12 godz. dziennie

w baniaku mam piaskowce i skałki granitowe.

1xanubias

3xzbrojniki od 2 tyg. na zbadanie terenu + 4 kirysy pstre (tymczasowo)

żwirek 1-2mm

NO3 - 0

pH - 7,8

Zaraz po zalaniu akwa dodałem uzdatniacza i nitrivec na rozruch. Wodę podmieniam co tydzień po 30 litrów.


Proszę o pomoc w kwestii białego nalotu. Za tydzień miałem wpuszczać pysie, ale mam obawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

To raczej norma przy swierzych akwariach. jesli ten nalot jest taki sluzowaty i wyglada, hmm jak smarki, to wtedy sa to kolonie bakterii, niegorzne3 wszytsko bedzie ok.

Jesli zmetnienie postepuje moze to oznaczac powazny atak przez jednokomórkowce takie jak orzęski czy wiciowce. Pomoc na to moze lampa UV, ktora tak owe organizmy eliminuje. Niestety jest takze zabojcza dla bakterii nitryfikacyjnych, wiec jest raczej ostatecznoscia.

Na pcozatek moja pierwsza rada:

1)NIE PODMIENIAJ WODY

Daj sie akwa ustabilizowac(przypomnij jak dlugo masz je zalane??)

Silnie napowietrzaj i zbij temperature do 25-26stopni(imo best).

Atak pierwotniakow, moze byc wywolany naglymi zmianami chemicznymi wody, pisze tu chocby o dodaniu ryb dennych.

Tak jak pisalem, moze byc to przejsciowe zjawisko, normalne przy mlodych baniaczkach. Poki co badaj parametry i obserwuj zmetnienie, jesli tak owe nei ustapi bedziemy myslec dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zaczyna dojrzewać i rozwineły się na nim kolonie pierwotniaków w pierwszym okresie takie zmiany jak i jakieś zmiany glonowe są normą. Troche dziwny masz ten poziom NO3 = 0 bo albo filtr jeszcze nie pracuje albo masz test do bani, bo jeśli filtr już by pracował nawet na mniejszych "obrotach" [pisząc o pracy filtra nie mam na myśli wody przez niego przepływającej tylko możliwości oczysczania] to już nawet przy tej startowej obsadzie NO3 powinno się pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Poczytałem też w tym czasie linka którego podesłałeś innemu użytkownikowi forum i tam właśnie piszą o UV.

http://www.malawi-moje.yoyo.pl/index.ph ... &Itemid=68

Czyli rozumiem, że z sugerujesz mi wstrzymanie wpuszczenia kilku pysiów? :cry: A może zainstalować filtr wewnętrzny?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=455&highlight=m%EAtna+woda

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=383&highlight=m%EAtna+woda

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=342&highlight=m%EAtna+woda


Tematy 1 i 3 bardzo podobne do Twoich, sprawdz jeszcze raz parametry no2 i no3.. Bo ciut dziwne to no3 = 0


Wlasnie:

Troche dziwny masz ten poziom NO3 = 0 bo albo filtr jeszcze nie pracuje albo masz test do bani, bo jeśli filtr już by pracował nawet na mniejszych "obrotach" [pisząc o pracy filtra nie mam na myśli wody przez niego przepływającej tylko możliwości oczysczania] to już nawet przy tej startowej obsadzie NO3 powinno się pokazać.


O to mi cho :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywisacie ,instaluj caly sprzet jaki bedzie poznije pracowal w akwa.

Wszytsko bez wyjatku MA CHODZIC !! :wink:


Co do filtracji, nie ma u Ciebie takich typowych objawów dojrzewającego zbiornika bo ani no2 Ci nei skoczylo ani nh4, tak jakby filtr bio nie halo, bo nie produkuje no3..

Tu bym kombinowal i ryb narazie nei wpuszczal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.