Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To Chiny potrafią zrobić filtr z wyświetlaczem LCD i regulacją wydajności pompy a taki Aquael w Ultramaxie nie potrafi zrobić szczelnego filtra. Wstyd.

Opublikowano (edytowane)

Warto zwrócić uwagę na wymiary nie do każdej szafki się zmieści.

PARAMETRY FILTRA

Poziom I:

Moc 10W; Maks. Wysokość Podnoszenia 1,2m; Wydajność 1200l/h;

Poziom II:

Moc 14W; Maks. Wysokość Podnoszenia 1,5m; Wydajność 1600l/h;

Poziom III:

Moc 18W; Maks. Wysokość Podnoszenia 1,8m; Wydajność 2000l/h;

Poziom IV:

Moc 22W; Maks. Wysokość Podnoszenia 2,1m; Wydajność 2400l/h;

Poziom V:

Moc 26W; Maks. Wysokość Podnoszenia 2,3m; Wydajność 2700l/h;

Poziom VI:

Moc 30W; Maks. Wysokość Podnoszenia 2,5m; Wydajność 3000l/h;

WIELKOŚĆ AKWARIUM - OD 250L DO 800L

ILOŚĆ KOSZY - 4 SZTUKI

WYMIARY - 290 X 290 X 470 MM

MOC LAMPY UV-C 9W

NA OLX też dostępny https://www.olx.pl/oferta/filtr-zewnetrzny-sunsun-hw-3000-ultra-nowoczesny-filtr-kubelkowy-1200-CID103-IDxhmMK.html#6ba0244633;promoted

 

Edytowane przez suricade
Opublikowano (edytowane)

Tak patrzę na ten filtr i sam już nie wiem co o nim myśleć. Wszystko wygląda bardzo obiecująco ale w przypadku takim jak mój czyli posiadacza Glossy gdzie już mam konkretne przepusty kablowe nie do końca będzie pasował. Obok siebie zasysu i wylotu nie jestem w stanie zamontować. System zalewania żywcem wzięty od Eheima Instalation Set jest niezwykle wygodny ale ma wadę - wielkość, masywnosc. Niestety wszyscy producenci filtrów na swoich tutorialach pokazują akwa odkryte. Jedynie Ikola ma film z podłączenia filtra i koleś przepuszcza węże i rurki przez pokrywę. Pewnie wszystko się da ale trzeba dokładnie przemyśleć swój ewentualny zakup.

No i jak z kulturą pracy? Miałem 304 no i po tej przygodzie powiedziałem sobie, że nigdy więcej chińskiego wynalazku.

Edytowane przez Gość
  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Brakowało jakiejkolwiek sensownej (czyt: nie chińskiej) opinii na temat tego wytworu, więc postaram się parę słów na ten temat napisać. Powiem tak: świetny zakup, chociaż kupowałem z pewną dozą niepokoju, jak to z chińskimi produktami bywa. Bardzo porządnie zrobiony filtr i to wcale nie "jak na chińszczyznę". Ogromny zapas wydajności i jednocześnie sterowanie mocą. Ważne jest to, że nie "zaciskamy" rurki, żeby mniej wody leciało, tylko sterujemy rzeczywistymi obrotami silnika (pomijając już oszczędność pobieranej mocy przy niższych trybach). Sterowanie elektroniczne, może to dla niektórych bajer ale ja uważam, że fajne - przyciski są dotykowe, a nie naciskowe. Dzięki temu filtr nie startuje "z kopa", tylko rozkręca się po woli do ustawionych obrotów. Dołączone węże 20/26 (no to już jest konkretna średnica) dają radę chociaż są bardzo sztywne i trzeba się trochę napocić, żeby je ułożyć. Przy niższych trybach dają spory zapas czasu "na zarastanie". Wlot i wylot fajnie pomyślany, elementy montażu do szyby akwarium też bardzo dobrze zrobione i trzymają się bezproblemowo. Kosze filtracyjne są ogromne i to przede wszystkim licząc po powierzchni przepływu. Kultura pracy dla mnie w pełni zadowalająca - filtr jest zwyczajnie cichy. U mnie jest zamknięty w szafce i w związku z tym w ogóle nie jest słyszalny. Zaciski głowicy mocno trzymają się "wiadra", nic nie przydzwania, nic nie cieknie. Wszystkie elementy montażowe wykonane dostatecznie precyzyjnie, ciasno pasują na węże, nic się nie zsuwa, a po przykręceniu nakrętek nawet na siłę nie chce zejść. Jedna uwaga: filtr jest naprawdę duży/szeroki/gruby. Nie do każdej szafki wejdzie (brakowało mi w Sieci dokładnych wymiarów). Góra (głowica) to kwadrat o boku 29cm, dół (wiadro) kwadrat 24cm. I jedno i drugie ma niewielkie zaokrąglenia na rogach ale nie zmniejszają one znacząco rozmiaru. Głowica leży centralnie nad wiadrem, czyli wystaje po równo ze wszystkich stron. Wyloty do węży oczywiście obracają się w zakresie 360 stopni, więc nie ma problemu z poprowadzeniem węży, jednak kąt wyjścia jest dość mocno do góry, co powoduje także potrzebę co najmniej 50cm miejsca w pionie (przy założeniu oryginalnych węży). Wada: głowicę z wlotem/wylotem węży da się włożyć na dwa sposoby. Da się pomylić zasysanie z wypływem. Jedynym znacznikiem jest napis na blokadzie/zacisku, który powinie być nie "do góry nogami" względem reszty napisów/wyświetlacza. Urządzenie nie grzeje się za mocno - przy włączonej UV'ce powierzchnia głowicy jest tylko lekko letnia. Wyświetlacz świeci się cały czas - iluminacja, że nie trzeba światła zapalać, dziwne, że producent nie wprowadził wygaszania i zapalania tylko po dotknięciu któregoś z przycisków. To chyba tyle. Mam nadzieję, że komuś przydadzą się te moje wypociny, może pomogą podjąć decyzję kupić/nie kupić. Pozdro dla wszystkich!

 

20190608_164733.jpg

20190608_164747.jpg

20190608_164804.jpg

20190608_164851.jpg

  • Lubię to 6
Opublikowano

Ja opisałem ten filtr w zeszłym roku na jednej z grup FB, jednak mój opis bardziej skupiony był na obietnicach producenta. Faktem jest że filtr jest bardzo dobrze wykonany, elektroniczna regulacja super się sprawuje, a i fajnie rozwiązali system zalewania i odpowietrzania filtra. Po podłączeniu byłem zachwycony  tym jak on pracuje i sik z rury wydawał się mocny, ale do momentu w którym to przystąpiłem do testów wydajności napełniając 2L butelkę na czas i tu ogromne zaskoczenie.  Filtr na 6 biegu osiągał 1100L/h zamiast deklarowanych 3000L/h. Żeby uwierzytelnić pomiary przeprowadziłem je ponownie napełniając 10L pojemnik na czas i tym razem bez mediów. Wyniki szokujące 1300L/H na 6 biegu, a i zużycie prądu było znacznie wyższe niż deklarowane. Po publikacji moich pomiarów, kilka innych osób też sprawdziło swoje filtry i niestety wyniki były bardzo porównywalne do moich. Fajnie wykonany filtr ale nadaje się do zbiornika 200L a prądu ciągnie za dwa inne. Filtry jak szybko się pojawiły na rynku i zrobiły furrorę jeszcze szybciej z niego zniknęły i cisza o nich.

  • Lubię to 1
Opublikowano

Nie zgodze się z małą wydajnością. Miałem obok podłączonego JBLa Greena e900. SunSun na 2 biegu leje mocniej. Nie sprawdzałem na 6. bo bym akwarium mopem z podłogi musiał zbierać. Zgodze się, że nie da 3000l ale to co napisał wcześniej kolega Slavek jest po prostu niemożliwe. Pytanie czy testował go na dołączonych rurach i osprzęcie?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.