Skocz do zawartości

Jaki filtr mechaniczny?


staniu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden korpus przed FXem nie spowolni przepływu mocno? Może lepiej dwa dać?
Jak się ma Twoja odpowiedź na moje pytanie Nie odpowiadaj.
Napisze tak jasno jak potrafię bez skrótów myślowych dla innych aczkolwiek kto jest w temacie to bankowo zrozumiał

Jeden korpus narurowy z wkładem mechanicznym (np wata jbl) na zasysie FX6 nie stłumi mocno przepływu? Czy lepiej dać dwa równolegle. Tak aby FX był biologo-mechanikiem i go nie otwierać zbyt często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, staniu napisał:

Narazie nie planuję robić narurowca. FX6 jak zwykly mechanik 3500l /h chyba starczy:)

Do 240l zbiornika wystarczy FX6 a przed nim prefiltr w postaci korpusu narurowego z wkładem mechanicznym...W ten sposób ograniczysz otwieranie samego filtra,a tylko co jakiś czas wymienisz w korpusie wkład na nowy...

Dokładnie mam na myśli taki zestaw(foto zapożyczone od kolegi z FB grupy o tej samej tematyce co forum).

44967139_577324752702616_6142394938039468032_n.thumb.jpg.e1c28d73844cdbc5bc626d122107d6fa.jpg

 

W dniu 29.10.2018 o 10:38, staniu napisał:

Fluval FX6 przepływ 3500 l /h

Wydajność pompy: 3500 l/h ;) 

Przepływ wody przez filtr z wkładami : 2300 l/h ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim zbiorniku 240L zastosowałem

- Filtr biologiczny Eheim 2275 + prefiltr Eheim
- Filtr mechaniczny Fluval FX4 ( w środku same gąbki tzn. co fabryka dała) zostały zmienione węże na 16/22 ze względu na ograniczenia dotyczące otworów w koronie. Węże z zestawu są bardzo grube :) ale jest w nich moc :)

Jako cyrkulator dokupiłem Tunze 6055

Woda cały czas krystalicznie czysta, nic nie zalega na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bastian napisał:

W swoim zbiorniku 240L zastosowałem

- Filtr biologiczny Eheim 2275 + prefiltr Eheim
- Filtr mechaniczny Fluval FX4 ( w środku same gąbki tzn. co fabryka dała) zostały zmienione węże na 16/22 ze względu na ograniczenia dotyczące otworów w koronie. Węże z zestawu są bardzo grube :) ale jest w nich moc :)

Jako cyrkulator dokupiłem Tunze 6055

Woda cały czas krystalicznie czysta, nic nie zalega na dnie.

Śledze Twój watek I na nim się po cześci wzoruję. 

Edytowane przez staniu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.