Skocz do zawartości

Jaki filtr mechaniczny?


staniu

Rekomendowane odpowiedzi

Oprocz kubełka Eheim  Profesionel 4+ 600 z prefiltrem Eheim na zasysie jako biolog. posiadam jeszcze kubełk Eheim Eco Pro 300 i filter wewnętrzny Eheim Biopower 240.

Który z tych dwoch radzilibyście zastosowac jako  filter mechaniczny? 

 

 

 

 

 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry o które pytasz będą za słabe do Twojego zbiornika. Polecam lekturę tych dwóch tematów. W pierwszym masz podstawy, a w drugim bardzo ciekawe rozwiązanie

 

Jeśli nie przeszkadza Ci sprzęt w środku to bardzo dobrym rozwiązaniem jest Aquael Circulator 2000 z prefiltrem Eheim. Jest wiele rozwiązań w dziale technika/osprzęt do akwarium. Polecam lekturę :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Na temat różnych rozwiązań filtracyjnych można napisać elaborat. O ile na biologa spokojnie starczy eheim 600 to mechanik jest trudniejsza kwestią. Generalnie na Twoim miejscu na początku pomyślał bym o najprostszym AC 2000 i prefiltrze Eheima. Ma pewne minusy bo co tydzień moczysz ręce w akwa ale ma jedną, niezaprzeczalna zalete - moc. Tutaj nie musisz martwić się o zarastajace węże, spadki przepływu itp. AC bywają głośne ale jak włączysz to jest moc. Wybór trudny jednak gdyby Ci się niespodobal to możesz dalej kombinować. Ja tak robiłem. Kombinowalem, przerabialem by ostatecznie powrócić do podstaw czyli AC 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mechanika kup tak jak koledzy napisali AC 1500 lub AC 2000. Jeżeli nie bedziesz chciał  prefiltr eihema to kup nie Sam cyrkulator Ale kompletny filtr. Wtedy DO pojemnika wsadzisz wate i bedzie git. Mam w jednym akwa AC 1500 od 1.5 roku i jest kompletnie nie slyszalny. Na biologa wziałbym jak napisał kolega wyzej lub Jakiegos JBLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga opcja filtracji to dwa filtry zewnętrzne...Jeden na biologa,a drugi o mocy 2000l/h jako typowy mechanik...Takie rozwiązanie mam u siebie i jestem z niego zadowolony...Dodatkowo cyrkulację wspomagam falownikiem...

Każda filtracja jest dobra,a Ty musisz wybrać tą jedną,która cię zadowoli w kwestii funkcjonalności,obsłudze itp. ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jerry_jerry napisał:

Powiem tak. Na temat różnych rozwiązań filtracyjnych można napisać elaborat. O ile na biologa spokojnie starczy eheim 600 to mechanik jest trudniejsza kwestią. Generalnie na Twoim miejscu na początku pomyślał bym o najprostszym AC 2000 i prefiltrze Eheima. Ma pewne minusy bo co tydzień moczysz ręce w akwa ale ma jedną, niezaprzeczalna zalete - moc. Tutaj nie musisz martwić się o zarastajace węże, spadki przepływu itp. AC bywają głośne ale jak włączysz to jest moc. Wybór trudny jednak gdyby Ci się niespodobal to możesz dalej kombinować. Ja tak robiłem. Kombinowalem, przerabialem by ostatecznie powrócić do podstaw czyli AC 1500.

1. Tutaj nie ma co kombinowac samemu. Warto posluchac doswiadczonych malawistow. Na poczatek ze względów ekonomicznych raczej skłoniam się do  cyrkulatora AC 2000 I prefiltra Eheim.

Dodatkowo mógłbym wykorzystać i  dołożyć 1 lub 2 modul z watą z Eheim Biopower 240 do prefiltra Eheim. Czy nie ma takiej potrzeby?

Co o tym myslicie?

 

Edytowane przez staniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. teraz zostaje kwestia poustawiania tego w akwarium.

Zarowno zasys i wylot  filtra biologicznego planuje po lewej stronie akwaium . W takim razie gdzie powinienem umiescic filter mechaniczny? Po prawej? W którą strone skierować wylot filtra biologicznego a w którą stronę mechanicznego.

Edytowane przez staniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.