Skocz do zawartości

Nowe tło wraz filtracją


Piotr775

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nadmiar biologi nie zaszkodzi. Nie wiem czemu ale obawiam się wstawic gąbkę do srodkowej część. Chodzi mi o to czy bedzie tam cyrkulacja wody. Jako pompy zamierzam urzyc czegos takiego.  https://zoo-aquos.pl/pl/p/Aqua-Nova-N-RMC-4000-Jebao-DC-4000-pompa-obiegowa/4373

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr775 napisał:

Chyba nadmiar biologi nie zaszkodzi. Nie wiem czemu ale obawiam się wstawic gąbkę do srodkowej część. Chodzi mi o to czy bedzie tam cyrkulacja wody. 

Właśnie o to chodzi aby dodać tam(w środkowej części za tłem)  gąbki (najlepiej pocięte w drobne kwadraty,które będą działały jako medium mechaniczno-biologiczne...

Mając zasys z lewej strony(1) woda będzie przepływać/przeciskać się środkiem między szybą a tłem przez warstwy pociętych gąbek(2) do komory z pompą (3)...

Działa to na tej samej zasadzie co filtracja za tłem kolegi Przezda...

IMG_20180925_142815.jpg.d66cd54de41d311e64317925ee6a86e7.thumb.jpg.b7e27b14947a66e78d2ac8ab0905c220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem,temat przeczytalem nie raz. Wiec powoli zaczyna mi się rodzić w glowie filtracja. Podsumowując: wlot wody za tło do komory wyłożonej gąbką po jednej stronie,w srodku gąbka,a po drugiej stronie pompa z grzałką.wylot ustawie po stronie pompy w górnej części tła. A falownik pójdzie w razie czego na stronę wlotu wody tło. Teraz pytanko: zwarzywszy na to ze wloty będą takie https://www.obi.pl/zawiasy-meblowe/hettich-wywietrznik-do-szafy-45mm/p/5099825 .ile ich zrobic ? Osobiście myślałem nad 4,czyli dwa na dole i dwa po srodku. Dodam jeszcze ze komora w której bedzie zasys ma dł 60 cm,wysokość 58 cm a szerokość 5-20 cm. Jednym słowem dwa boczne segmenty tła to dwie wielkie komory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotr775 napisał:

Wszystko rozumiem,temat przeczytalem nie raz. Wiec powoli zaczyna mi się rodzić w glowie filtracja. Podsumowując: wlot wody za tło do komory wyłożonej gąbką po jednej stronie,w srodku gąbka,a po drugiej stronie pompa z grzałką.wylot ustawie po stronie pompy w górnej części tła. A falownik pójdzie w razie czego na stronę wlotu wody tło. Teraz pytanko: zwarzywszy na to ze wloty będą takie https://www.obi.pl/zawiasy-meblowe/hettich-wywietrznik-do-szafy-45mm/p/5099825 .ile ich zrobic ? Osobiście myślałem nad 4,czyli dwa na dole i dwa po srodku. Dodam jeszcze ze komora w której bedzie zasys ma dł 60 cm,wysokość 58 cm a szerokość 5-20 cm. Jednym słowem dwa boczne segmenty tła to dwie wielkie komory. 

Ja bym dał max dwa zasysy,aby komora miała ssanie...Dając 4 szt możesz tego nie uzyskać...

Ewentualnie możesz dać trzy wloty,ale na ten trzeci dasz zaślepkę,którą w razie czego możesz zdjąć...

Wloty/czyli zasys dałbym osobiście bliżej dna...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są też ciekawe rozwiązania https://aquadecorbackgrounds.com/setting-up/

Wpisz w google bacground filter aquarium. Znajdziesz sporo ciekawych rozwiązań. Dobrym trickiem jest nawlekanie pociętej gąbki na żyłkę wędkarską. Można ją tedy wyciągnąć i wypłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.